Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV Kapmış Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak İstiyor

Durum
    Levent35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

HPV Kapmış Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak İstiyor

Arkadaşlar herkese merhaba sanırım ben bu illete yakalandım ve sizin gibi tecrübeli ve bilgi sahibi insanlardan yardım talep ediyorum. Öncelikle kendimden bahsetmem gerekirse 1.90.boyunda 95 kilo düzenli olarak 10 seneden beri spor yapan iyi bir bagışıklık sistemine sahip sigara kullanmayan. Ara ara alkol içen bir erkek kardeşinizim.

Bundan yaklaşık 4 ay önce genital bölgemde bir adet sivilceye benzer bir şey fark ettim ama açıkcası fazlama kafama takmadım.

4 ayın sonunda ise sivilce tarzı (içi hafif beyaz) çıkıntılardan çoğaldığını fark ettim ve hemen ürologa gittim. Kendisi muayene etti (2 dakika) ve kendisine "Hocam bu HPV mi" diye sorduğumda "bilmiyorum olabilir" şeklinde bir geri dönüş aldım.

Bana Verrutol adı altında bir ilaç verdi ve bu siğillerin üstüne sürmemi söyledi. 1 ay sonra ise tekrar gel bakalım diye de ekledi. Yaklaşık 1 haftadan beri düzenli olarak günde 1 kere verrutolu kullanıyorum açikcası derimin tahriş olmasından başka bir şey görmedim. Bugün ise genital organimın uç alt kısmında bir lezyon gibi bir şey gördüm diğerlerinden boyut olarak daha büyük ve rengi biraz daha normal deri rengimden daha koyu.

Aşırı derecede stress olmuş durumdayim. Arkadaşlar herhangi bir test yaptırmadım, nasıl bu illeti kaptım inanın onu da bilmiyorum. AHCC denilen bir şey gördüm doktor bununla alakali bana bir sey soylemedi. Bu illetten kurtulabilecek miyim inanin cok perisan haldeyim psikolojim gercekten cok cok kotu. Burda bu hastaligi yenmis tecrubeli arkadaslardan onerilerini ve tavsiyelerini bekliyorum. Inanin kendimi AIDS kapmis gibi hissediyorum. Lutfen bana yardim edin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: HPV Kapmış Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak İstiyor

Selam @Levent, önce başka bir doktora daha gözükebilirsin. Siğil için bilmiyorum olabilir denmiş, bir netlik yok. Bence işe bu konuyu netleştirerek başlayabilirsin. Ayrıca koterizasyon veya kriyoterapi diye 2 adet sigillerden kurtulma yöntemi daha var doktor yapıyor, bunları da bir araştır. Verrutol tahriş yapıyorsa sigilin için dermatologların uyguladıgı kriyoterapi daha iyi olabilir, iyileşme hızı da yüksek oluyor kotere göre ve cok basit bir işlem öyle ciddi bir can acısı yok.

Önce sen hpv konusunu netleştir ondan sonra ahcc konusuna bakarsın.
    Ahcc hakkında doktorların bir şey söylememesi normal, çünkü direkt tıbbi çözüm ahcc değil, hpv'nin tıbbi net bir cözümü yok malesef. Ahcc amerikalı doktor judith smith'in yaptıgı bir deney sonucu hpv pozitif hastaların hpv negatif olup virüsten kurtulmasını sağladığı üzere ortaya çıktı, sanırım türkiye'de ilk ben kullandım ya da iddialı olmayayım hpv negatif olma amacıyla ilk kullanan kişilerden olabilirim. Hpv virüsünü negatif yapıyor ( 6 ayda - tek tip taşıyorsa kişi) bunu da biraz deneysel yöntemlerle anladık. Örneğin ben ve benim gibi pek çok kişi time health ahcc kullandı, cogumuz negatif olduk. O zaman dr judith smith haklı dedik, ama önemli olan negatif yapan ahcc'yi bulman time health gibi, yoksa her ahcc negatif yapmıyor, kaldı ki ucuz bir takviye değil artık pahalı, önceden de pahalıydı ama döviz kurlarından dolayı ulkemizde ucuz hiçbir şey kalmadı gerçi.

Er ya da geç kurtulacaksın, beslenmene çeki düzen ver, uyku saatlerini duzenle, kış geliyo bol brokoli, pancar, turp vs yiyebilirsin. Kivi ve çarliston biber (yeşil) çok yüksek c vitamini içeriyor, tavsiye ederim.

Durum
    Eichmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: HPV Kapmış Ümitsiz Biri Tecrübelerinizden Yararlanmak İstiyor

Alıntı Levent35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba sanırım ben bu illete yakalandım ve sizin gibi tecrübeli ve bilgi sahibi insanlardan yardım talep ediyorum. Öncelikle kendimden bahsetmem gerekirse 1.90.boyunda 95 kilo düzenli olarak 10 seneden beri spor yapan iyi bir bagışıklık sistemine sahip sigara kullanmayan. Ara ara alkol içen bir erkek kardeşinizim.

Bundan yaklaşık 4 ay önce genital bölgemde bir adet sivilceye benzer bir şey fark ettim ama açıkcası fazlama kafama takmadım.

4 ayın sonunda ise sivilce tarzı (içi hafif beyaz) çıkıntılardan çoğaldığını fark ettim ve hemen ürologa gittim. Kendisi muayene etti (2 dakika) ve kendisine "Hocam bu HPV mi" diye sorduğumda "bilmiyorum olabilir" şeklinde bir geri dönüş aldım.

Bana Verrutol adı altında bir ilaç verdi ve bu siğillerin üstüne sürmemi söyledi. 1 ay sonra ise tekrar gel bakalım diye de ekledi. Yaklaşık 1 haftadan beri düzenli olarak günde 1 kere verrutolu kullanıyorum açikcası derimin tahriş olmasından başka bir şey görmedim. Bugün ise genital organimın uç alt kısmında bir lezyon gibi bir şey gördüm diğerlerinden boyut olarak daha büyük ve rengi biraz daha normal deri rengimden daha koyu.

Aşırı derecede stress olmuş durumdayim. Arkadaşlar herhangi bir test yaptırmadım, nasıl bu illeti kaptım inanın onu da bilmiyorum. AHCC denilen bir şey gördüm doktor bununla alakali bana bir sey soylemedi. Bu illetten kurtulabilecek miyim inanin cok perisan haldeyim psikolojim gercekten cok cok kotu. Burda bu hastaligi yenmis tecrubeli arkadaslardan onerilerini ve tavsiyelerini bekliyorum. Inanin kendimi AIDS kapmis gibi hissediyorum. Lutfen bana yardim edin.
    Kanka takma kafana düzgün bi cildiyeci bul yaktır. 2-3 hafta sonra al eline büyüteci tekrar bak tekrar çıkarsa yine yaktır. Kıllarını makasla kes sexten, kuru mastürbasyondan uzak dur. Bence mastürbasyon bile yapma da neyse. Böyle yaparsan en geç birkaç aya negatif olursun. Sen sporuna beslenmene dikkat et. Katı diyete girip vitaminlerinden eksik kalma zaten kış ayı bulk falan yap vitaminlerini makro mikrolarını eksik etme. Sedanter insanlardan daha hızlı negatif olursun ve olacaksın da.
    Yaaaani çok da ipleme olum senin vücut makina gibidir dkfk
    Geçmiş olsun bu arada kanka