Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İç rahatlatma

Durum
    Niçle0599 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

İç rahatlatma

Herkese merhaba arkadaşlar yine ben arada psikolojik bunalımlara giriyorum kendimi de sizin yerine koyabiliyorum ve bu durumda kendimi rahatlatmak için düşündüklerimi sizlere de anlatayım... En son gittiğim jinekolog çok iyi bir profesör ve onunla biraz sohbet ettim gerçekten moralimi büyük yönde etkilediğini söyledim ve oda bana şunları söyledi; eğer ilk bana gelmiş olsaydın sana hpv tiplendirme testi yapmazdım sadece smear testi yapardım ve temiz çıkardı ve sende böyle birşey olduğunu bilmezdin hayatına devam ederdin dedi. 25-30 yaş altına bu testi yapmıyoruz çünkü 30 yaş altı cinsel hayatı olan her kadında bu virüsün var olduğunu var sayıyoruz dedi. Normalde dedi 5 yılda bir geliyorlar kadınlar kontrole dedi düşün ki dedi 5 yıl gibi bir süre cinsel hayatı olan birisinin hastalık kapmış olup 5 yıl sonunda kontrole geldiğini dedi yani bu sende kansere yol açıcak veya geçmeyecek diye birşey yok dedi eğer öyle olsaydı bu genel kontrol süresi daha kısa tutulurdu dedi sadece pozitif olanlar 1 yılda bir kontrole geliyorlar dedi. Muhtemelen dedi 1 yıl sonra geldiğinde dedi bu tiplerin hiçbiri sende olmayacak geçmiş olucak dedi bu arada bende tip 51 ve 66 çıktı tamamen psikoloji ile alakalı dedi düşünme dedi bu tipler sende siğile de yol açmaz dedi bu arada ahcc kullanıyorum kullansan da kullanmasan da geçicek dedi. Bu süreçte tek eşli olmak üzere cinsel hayatıma devam edebileceğimi söyledi fakat ben etmiyorum daha hızlı iyileşebilmek için yani kısaca doktor dedi ki cinsel hayatına dikkat et ve hayatında bu virüs yokmuş gibi yaşa dedi zaten bana gelseydin ben sana bu testi yapmazdım dedi o kadar rahattı ve rahatlattı yani ELİNDE SONUNDA GEÇİCEK sadece sabır sabır sabır evet çok zor insan özgürlüğü kısıtlanmış gibi düşünüyor neden ben diyor vicdan bilmem ne derken baya aslında etkileniyoruz ama en büyük derdimiz bu olsun arkadaşlar bu gelip geçici daha kötü durumda olanlar var hiv olan insanlar kanser olan insanlar kolu bacağı olmayan insanlar ve son olarak eklemek istediğim birşey asıl virüs insanlar bu geçiyor bir şekilde ama onlar hep hayatımızda hayatımızın başrolü biziz en önemli biziz bu bize tecrübe olsun artık bilinçliyiz artık kendimizin bedenimizin değerini daha iyi anladık ve insanları bu konularda bilinçlendirmek bu virüsün önüne geçmenin bir yolu bizim de tecrübesizliğimiz ve bilinçsizliğimiz yüzünden başımıza geldi hepimiz birgün buraya negatif oluşumuzu yazacağız inanıyorum kendinize çok iyi bakın asla canınızı sıkmayın grip olduk bizz enn fazzla 2 yılda geçicek oda en fazla... Kocaman kalp

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: İç rahatlatma

Selam Niçle Öncelikle geçmiş olsun doktor dogru söylüyor ''eninde sonunda geçecek'' bizle kalıcı değil bu virüs. Sadece yolu çok kısa ve sabır gerektiriyor.
    Ama muhtemelen 1 yıl sonra olmayacak demek sonradan hayallerini yıkayabilir, çünkü mesela ben 1 tipi 1 yılda yenememiştim. 1 yıl sonra ahcc kullanmaya baslayıp 8 ayda yenmiştim, 1,5 yıl tam.. o da kendi kendine değil. Ama ahcc kullanman güzel, kullanmaya devam et, bence o zaman 1 yılda yenebilirsin. 2 tip taşıdıgın için 6 aydan uzun kullanman gerekebilir bu arada, her tip için 6 ay genelde. Tavsiyem mumkunse 9 ay kullan sonra sigilin yoksa test yaptırıp bakarsın negatif misin diye...

Bizler hpv taşıdıgımızı ögrenen kesim olarak oldukça bilinçliyiz, bizlerden kanser çıkmaz mesela. Neden? çünkü doktora gidip geliyoruz vs bir şekilde kontrol altındayız. Sadece doktorun dedigi gibi ben de her zaman derim; bu yol sabır gerektiriyor, allah dermansız dert vermesin hiçbirimize. Hpv'nin net bir çözümü yok ama en azından takviye kullanarak kurtulmak da bir cözüm. Bu arada propolis de kullanabilirsin forumdakiler kullanıyordu ve memnundu, beo markamı ne kullanıyorlardı eczanelerde vardır. O da destekleyiciymiş. Sabahları acı olmayan yeşil çarliston biber ye, günde 1 adet kivi ye, kivi olmazsa brokoliye antioksidan sonucta, her gün 2 kupa yeşil çay iç, hpv'yi geriletiyor bilimsel kanıtlı.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bence bana gelseydin hpv tipleme testi yapmazdım etik bir yaklaşım değil; en azından farkında olmuş oldun; yeni tipler eklemeyeceksin? Ben böyle düşündüm herkesin kendi fikri tabii

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler Arya bu forumu aktif bir şekilde takip ediyorum ve negatif oluşumu yazmanın hayaliyle yaşıyorum tavsiyelerin için çok teşekkür ederim propolis aldım ona da başlayacağım günde 2 bardak yeşil çayda içmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Arya bu virüs testte negatif olduktan sonra vücudumuzdan tamamen gitmiş oluyor değilmi bağışıklık sistemimiz çöktüğünde vs geri gelmiyor hücreler arasında sessiz kalan gizlenen virüsler olmuyor mesela değilmi bu konuda bilgin var mı?

Durum
    Yeni Üye

30 yaş altı zaten vücut otomatik bu virüsü temizlediği için test yapmadıklarını söylüyorlar.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Niçle0599 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Arya bu forumu aktif bir şekilde takip ediyorum ve negatif oluşumu yazmanın hayaliyle yaşıyorum tavsiyelerin için çok teşekkür ederim propolis aldım ona da başlayacağım günde 2 bardak yeşil çayda içmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Arya bu virüs testte negatif olduktan sonra vücudumuzdan tamamen gitmiş oluyor değilmi bağışıklık sistemimiz çöktüğünde vs geri gelmiyor hücreler arasında sessiz kalan gizlenen virüsler olmuyor mesela değilmi bu konuda bilgin var mı?
    Evet tamamen gitmiş oluyor, negatif olmuş biri sigil de cıkarmaz mesela cunku sigil zaten hpv'nin ürünü ve sonucunda olusan bir şey..
    Yani herkesin bünyesi cok farklı elbette ama pek çok kişi negatif oldu, sonradan gelip bir şey yazmadılar hani ben tekrar sigil cıkardım diye, sadece tek 1 kişi yazdı sanırım ''@umut'' tu o, emin değilim ama, zor negatif olmuştu. Tekrar onda sigil cıktı galiba.. Fakat bu bir örnek. oldu mu? oldu. ancak herkes bunu yasamıs gibi düşünme, yani 1 kişide oldu diye sende de olacak, herkeste olacak bir şey yok.
    Onun dışında mesela benim hatırladıgım yok, keza kendimi örnek verirsem 4 yılı geçti artık negatif olalı ve hasta da oldum bu süreçte bagısıklıgım da düştü yani ama bir şey olmadı. Asıl bombadan bahsedeyim ben size; eşim covid oldu, ama bana bir şey olmadı hem de hiçbir kısıtlama yapmamıstım nasolsa ben de covid olucam bulasmıstır diye, yemin ederim bulaşmadı ve hiçbir belirti göstermedim kendimi de gayet iyi hissediyordum.

Durum
    Lilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Niçle0599 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar yine ben arada psikolojik bunalımlara giriyorum kendimi de sizin yerine koyabiliyorum ve bu durumda kendimi rahatlatmak için düşündüklerimi sizlere de anlatayım... En son gittiğim jinekolog çok iyi bir profesör ve onunla biraz sohbet ettim gerçekten moralimi büyük yönde etkilediğini söyledim ve oda bana şunları söyledi; eğer ilk bana gelmiş olsaydın sana hpv tiplendirme testi yapmazdım sadece smear testi yapardım ve temiz çıkardı ve sende böyle birşey olduğunu bilmezdin hayatına devam ederdin dedi. 25-30 yaş altına bu testi yapmıyoruz çünkü 30 yaş altı cinsel hayatı olan her kadında bu virüsün var olduğunu var sayıyoruz dedi. Normalde dedi 5 yılda bir geliyorlar kadınlar kontrole dedi düşün ki dedi 5 yıl gibi bir süre cinsel hayatı olan birisinin hastalık kapmış olup 5 yıl sonunda kontrole geldiğini dedi yani bu sende kansere yol açıcak veya geçmeyecek diye birşey yok dedi eğer öyle olsaydı bu genel kontrol süresi daha kısa tutulurdu dedi sadece pozitif olanlar 1 yılda bir kontrole geliyorlar dedi. Muhtemelen dedi 1 yıl sonra geldiğinde dedi bu tiplerin hiçbiri sende olmayacak geçmiş olucak dedi bu arada bende tip 51 ve 66 çıktı tamamen psikoloji ile alakalı dedi düşünme dedi bu tipler sende siğile de yol açmaz dedi bu arada ahcc kullanıyorum kullansan da kullanmasan da geçicek dedi. Bu süreçte tek eşli olmak üzere cinsel hayatıma devam edebileceğimi söyledi fakat ben etmiyorum daha hızlı iyileşebilmek için yani kısaca doktor dedi ki cinsel hayatına dikkat et ve hayatında bu virüs yokmuş gibi yaşa dedi zaten bana gelseydin ben sana bu testi yapmazdım dedi o kadar rahattı ve rahatlattı yani ELİNDE SONUNDA GEÇİCEK sadece sabır sabır sabır evet çok zor insan özgürlüğü kısıtlanmış gibi düşünüyor neden ben diyor vicdan bilmem ne derken baya aslında etkileniyoruz ama en büyük derdimiz bu olsun arkadaşlar bu gelip geçici daha kötü durumda olanlar var hiv olan insanlar kanser olan insanlar kolu bacağı olmayan insanlar ve son olarak eklemek istediğim birşey asıl virüs insanlar bu geçiyor bir şekilde ama onlar hep hayatımızda hayatımızın başrolü biziz en önemli biziz bu bize tecrübe olsun artık bilinçliyiz artık kendimizin bedenimizin değerini daha iyi anladık ve insanları bu konularda bilinçlendirmek bu virüsün önüne geçmenin bir yolu bizim de tecrübesizliğimiz ve bilinçsizliğimiz yüzünden başımıza geldi hepimiz birgün buraya negatif oluşumuzu yazacağız inanıyorum kendinize çok iyi bakın asla canınızı sıkmayın grip olduk bizz enn fazzla 2 yılda geçicek oda en fazla... Kocaman kalp
    Ben de de tip 51 var siğil yapıyor, bu konuda yanlış bilgi verilmiş sana. Hem yüksek riskli olup hem siğil yapan tiplerden biri de 51. Bende detaylı hpv baktırdım, diğer tipler yok sadece 51 var ve maalesef siğillerim de var.

Durum
    Yeni Üye

Anladım inşallah biran önce iyileşirsiniz sizde. Ahcc kullanıyorum umarım siğil oluşumunun önüne geçer şuanlık herhangi bir siğilim yok olursa da artık ona göre bir yol izleyeceğim :/ bu hastalık psikolojikmen çok yoruyor cidden

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba Lilia, Bir çok test merkezinde bakılmayan tip 40 ve tip 91 gibi tipler de siğil yapıyor lakin tip 6 tip 11 gibi heryere yayılan siğiller değil bunlar.
    Bir iki tane çıkıyor veya en fazla 3,4 . Senin test yaptırdığın yerde tip 40 ve tip 91 gibi tiplere de bakılıyor muydu?

Durum
    Sellinbal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Herkese meraba, hpv korkusuyla buraya yazmıştım.. hastaneye gittim 3 gün önce ve bana hpv olmadığını söyledi benim görünürde bişey yoktu bi kaç küçük lezyon görmüştüm 🤦🏼*♀️🤦🏼*♀️ meğerse hijyen malzemesi iç çamaşırındah falanmış.. işin kötü tarafı hemşire bi arkadaşğmın önerisi üzerine aldara alıp kullanmaya başlamıştım hiç yoktan aldara sürdüm 😂😂. Hpv hakkında hiç yoktan bir sürü bilgi edindim ahcc bile almayı planlıyordum 😂. Kısaca doktor şartmış.. kendinden şüphe eden varsa ilk doktora gitsin krem vs araştırmak yerine. Yaptoğım hatayı buraya yazmak istedim. Aynı zamanda çok rahatladım. Orda gördüğünüz her şey siğil değil... Ama bu forum sayesinde smear testi hpv testi gibi pek çok şey öğrendim. Pek çok faydalı bilgi edindim. Yeşil çayla içli dışlı olmayan bi insanken hergün içmeye başladım mesela 😂😂 . Son olarak İnşallah herkes sağlığına kavuşur 😊