Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv genital sigilden doktora gitmeden nasil kurtulabilirim?

Durum
    Alysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv genital sigilden doktora gitmeden nasil kurtulabilirim?

Merhabalar hepinize oncelikle boyle bi platform actiginiz icin size cok tesekkur ediyorum. Sorumu nereye yazacagimi bilemedigim icin buraya yaziyorum. Yeri baska bi yerse lutfen beni yonlendir Arya

Araniza yeni katildim, cunku genital sigillerim oldugundan supheleniyorum. Dun vajina girisimde uretranin ustu tamamiyle et parcaciklariyla kaplanmis oldugunu
    gordum putur putur ve tamamiyle girisi kapatmis gibi. Ne olduklarini tam anlayamadim, cunku henuz tam sigil gibi degiller sanirim, belki de baslangic oldugu icindir. Cok endiselendim. Ayni zamanda kasik agrim da var hafif bir sizi seklinde. Bu sizde de oluyor muydu?

Bunun disinda bikac hafta once smear ve hpv testi yaptirdim. Smear im normal ve hpv testimde temiz cikmis. Ama yaptiklari hpv testinin sadece yuksek riskli 14 tip oldugunu gordum. Yani hala sigil yapan tipinin olmasi mumkun degil mi? Bir de seyden korktum simdi. Bu hpv nin neredeyse 100 den fazla tipi varmis. Ben bunlarin hepsi icin test yaptirabilir miyim? Yapiliyorsa nerde yapabilirim. Cunku bazi tipler varmis riskli grupla risksiz grubun arasinda kalan, ve bunlarin kanser riski olabiliyomus. Simdi boyle olunca aklima diger tum cinsel hastaliklar icin test yaptirmak ta geldi. Siz bunlari yaptiniz mi? Yani hepsi icin genel bi panel var mi?

Jinekologum cok rahat davraniyor. Olsa bile sigil sivilce gibi herkeste cikabilir, vucut yuzde 90% ilk iki yilda atiyor seklinde konustu.

Tabiki anliyosunuzdur ki ben simdiden neler yapicagimi dusunmeye basladim. Ailemle evdeyim malum coronavirusunden dolayi markete bile gidemezken ailemden gizleyerek neler yapabilirim bu konuda hic bilmiyorum. Jinekologa yaktirmak icin falan gidemem. Bu da beni iyice endiselendirdi, bagisikligimi korurmam gerekirken evde ailem yanimda kimseye anlatamiyorum derdimi iyice stres oluyorum Anca kendi imkanlarimla sirkeli pamukla kompres yapmaya calistim vajina girisime belki mikrobik olan bolumu simdiden henuz tam yerlesmemisken temizleyebilirim diye. Bu konuda bana simdilik evde yapabilecegim seyler hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim. 🙏

Bu arada disari cikamamam benim aleyhime olmaz umarim, yani cok gec kalmis olurmuyum sigiller iyice yayilirsa. Kimisi cikar cikmaz yaktirmazsan bidaha onunu almak zor oluyor gibi yazmislar. Suan ne o sigil ilacindan alabilirim ne de asi olabilirim. Bunlar cok onemli mi sizce? Yani bi yolunu bulup gidip hemen yaktirmalimiyim eger sigillerse.

Simdilik sanirim ahcc alip, beta glukan ve multivitamin almaya calisicam. Beta glukan olarak ligone, krc endovir, imutor, imuneks gibi markalari duydum ve okudum burdan. Hangisi en etkili bir fikriniz var mi? Bal propolis ve corek otu kullananlar da en tavsiye ettikleri dogal organik urunleri yazarlarda cok mutlu olurum.

Cok uzun yazdim ama cok endiseliyim lutfen mazur gorun beni. Hepinizi icten kucakliyorum, hepinize kolayliklar diliyorum...

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv genital sigilden doktora gitmeden nasil kurtulabilirim?

ligone kullanabılırsınız içerıgı guzel ayrıca beta glukanda varf ıcınde ekstra beta glukan almanıza gerek kalmaz probıyptık yesıl cay kefir için her gun ahcc ye baslamanızı tavsıye ederım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Selamlar canım foruma hoşgeldin

14 tane tipe bakılması az değil ama ben gelişim tıp lab'da 21 tipe baktırmıstım o daha iyiydi 21 tane olması. 100den fazla var evet ama bakan lab'lar için maaliyet çok yüksek 40 taneye de bakılabiliyor fakat 21 taneye de bakılması işine yarar diye düsünüyorum.

Öncelikle vajina girişi için bir şey söyleyemiyorum bi doktorun görmesi lazım.
    Jinekologunun cok rahat davranmasının sebebi cok yaygın bir virüs olması ve evet çok dirençli değilse ve kendine iyi bakarsan 2bucuk-3 yılda atabiliyor olman. Ama dogru bir davranıs degil hele ki panik olan bir hasta için..

Dediklerini yapman su durumda mantıklı corona varken dısarı cıkmanı önermem, eger vajina içi girişinde degil dudaklarda sigil varsa elma sirkesi kullanabilirsin, elma sirkesi ile sigili nasıl yok edeceğini blogumda anlattım yazılarım var bir bak canım.

Sakin kalmaya calıs umarım kötü bir şey cıkmayacak cıksa da cözümü var kesinlikle emin ol.
    Ahcc'ye baslaman iyi, tabi öncelik siğiller yakılsın veya dondurulsun ondan sonraydı ama bu durumda sigil varken de mecburen ahcc'ye baslaman gerekebilir.

Bal, cörek otu iyidir
    Her gün yesil cay ve kefir iç
    Kivi ye meyve olarak c vitamini cok yüksek.

Durum
    Alysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hosbuldum Arya

Aciklaman icin tesekkur ederim. Bu soylediklerini yapicam. Evet malesef coronadan dolayi disari cikamiyorum..Peki ahcc yi sigilleri yaktirmadan once kullanmam sigillerin cikmasini azaltmada yardimci olmazmi? Yani sigilleri yaktirmadan herhangi bi tedavi mumkun degil mi

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Alysia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hosbuldum Arya

Aciklaman icin tesekkur ederim. Bu soylediklerini yapicam. Evet malesef coronadan dolayi disari cikamiyorum..Peki ahcc yi sigilleri yaktirmadan once kullanmam sigillerin cikmasini azaltmada yardimci olmazmi? Yani sigilleri yaktirmadan herhangi bi tedavi mumkun degil mi
    siğillere bir faydası olmaz canım maalesef.

Durum
    Tip 6 Bayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

doktora gitmeden atlatmak mümkün değil. cinsel yolla bulaşan diğer hastalıklara baktırmanızda fayda var ben hiv testi yaptırmıstım. hpv testini mavi,gelişim,düzen,synevo gibi lablar yapıyorlar. bu lablar size kit gönderip numeleri kendiniz aldıktan sonra yine kargo ile gönderip test yapabilirsiniz. evde sadece hpv nin dağılımını önlemek için birtakım tedbirler alabilirsiniz bunların başında jilet kullanmamak gelir. ahcc ve diğer bağışıklık arttıran takviyeler siğillerin gelişimini yavaşlatabilir mevcut olanlara doktor tarafından müdahale edilmeli. pandemi sürecinde benim şüpheli bir lezyonum vardı. h.sonu hastanenin strelize olma saatinden hemen sonra gidip tedavi olmuştum

Durum
    Villanelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye
    Nereden
    Sarıyer

O üretranın yukarısı diye tarif ettiğin bölüm vajinanın kendi doğal yapısı olabilir. Ben seninle aynı şekilde oraya kafayı takmıştım, doktorum doğal yapısı dediği halde ikna olmadığım için oraya da asit döküldü, sonuç olarak orada siğil yokmuş Ancak seni yanıltmayım bendeki ele gelen pütürlük bir hissiydi gözle görülür pek bir şey yoktu. Çeşit çeşit vajina var biz bilemeyiz en iyi jinekologlar bilir. Onlar bile yanılabiliyorlar bazen. Sana tavsiyem flaş kullanarak çekip doktoruna göndermen... Corona sebebiyle dışarı çıkmak şu günlerde hiç güvenli değil Eğer olağanüstü bir artış görürsen doktoruna git

Bu Konu için Etiketler