Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV hakkında yaşadıklarım

Durum
    Şaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Post HPV hakkında yaşadıklarım

Arkadaşlar merhaba 23 yaşında bir erkek bireyim ve bundan 3 ay önce genel cerraha gittiğimde hpv olduğumu öğrendim ama benim siğillerim küçüktü ve 3 taneydi. Doktorum kesinlikle ve kesinlikle damla, krem önermiyorum dedi benim meslek hayatıma güven diyerek cok önemsiz bişeymiş gibi elektrokoterle yaktı. Hiç bir şekilde acı duymuyorsunuz ve 10 saniye filan sürdü diyebilirim. Hastaneden çıktıktan sonra tabi ister istemez bu neymiş diye internete düştüm ve hpv olduğumu öğrendim. Okudukça intihar edesim geldi . Doktor yine çıkabilir çünkü gelmeden önce jiletle temizlenmişsin dedi sıçramış olabilir eğer çıkarsa direk geleceksin diye uyardı. 2 gün sonra cok küçük bi siğil daha fark ettim ve aynı gün doktora gittim. Başladım soru yağmuruna ve bana gülerek interneti mi okudun dedi. Aynen onun cümlelerini yazıyorum. HPV kadınlarda erkeklere göre daha tehlike . Sağlıklı bir kadının rahim kanseri olması %2 dir hpv olduktan sonra bu %4 de çıkıyor. HPV insanlar gitmemesinin sebebi kremler damlalar kullanması ve jiletleyerek siğili yayması. Kremler ve damlalar tahriş ediyor ve geçirme şansı yarı yarıya oluyor kesin çözüm en küçükken bile yakılması yakıldığı yerde enfeksiyon tamamen yok oluyor. HPV bir ucuk virüsü cok siğil çıkaran virüsten korkmamak lazım internette insanları korkutuyorlar ve para tuzağı olarak görüyorum dedi sıgarayı sorduğumda bırakmanın bi faydası yok hpv açısından ,vücuduna iyilik yaparsın dedi . Dışarda özel kliniklerde 1 tanesinin yakılma fiyatını duyunca inanamamıştım gerçekten çok pahalıydı çünkü ben tedavime hiç bir para harcamamıştım özel sağlık sigortası sebebiyle acıkcası yağdıysanız özel sigorta yaptırmanızda fayda var bence. Bu siteden gördüğüm AHCC yi sorduğumda hiç bir etkisi yok gene para tuzağı olarak görüyorum diye ekledi. Bulaşıcılığın geçmemesi içinde yakıldığı anda bulaşıcılığın geçiyor küçük siğillerin bulaşıcılığı olmaz jiletle bile kesemezsin büyüdükten sonra bulaşıcı olursun pinpon etkisi yoksa vücudundan temizlenir erkek olarak vücudunda olsa bile siğilin çıkmazsa gene bulaşıcı olmazsın dedi belirli süre çıkmazsa bi daha da çıkmaz çünkü bağışıklığın düştüğünde olanlar çıkmış dedi . Son 1 taneyi yaktırdıktan sonra başka bir hastaneye 2 ay sonra üroloji doktoruna giderek kültür testi vermeye gittim doktorumun dediği şeylerin kesinlikle aynısını söyledi AHCC ve geçmiyor içinde hepsi traş dedi önemli olan kesmemek temizlenmeni makasla yap dedi . Kültür testim negatif çıktı doktoruma hocam pozitif olsa bile gözükmeme ihtimali var mı diye sorduğumda alınan örnekle alakalı ve güzel bir örnek aldım kesinlikle cıkar dedi . Erkek olarak bence kesinlikle genel cerraha gidin çünkü onlar bence kesmeyi biçmeyi seviyorlar ve direk kesin çözüme gidiyorlar cildiye, üroloji bölümleri krem damla veriyor. Arkadaşlarımdan gördüğüm kadarıyla Allah’ıma şükür hiç şekilde siğil çıkarmıyorum ben doktorların yalancısıyım korkmayın ve kesinlikle damla krem kullanmayın kesinlikle elektrokoter ile yaktırın kesinlikle hissetmiyorsunuz 1 hafta sadece pansuman yapıyorsunuz ve kimseye güvenmeyin kesinlikle korunun ben bi hayat kadınıyla filan birlikte olmadım üniversitedeki kız arkadaşlarımdan yakalandım. Pinpon etkisinden uzak durun Allah yardımcısınız olsun ve moralinizi yüksek tutun hayatınızdan ödün vermeyin Allah beterlerinden korusun 🙏

Durum
    Polisbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: HPV hakkında yaşadıklarım

Nasıl kral ya ? Bildiğimiz her şeyi yerle bir ettin şimdi? AHCC işe yaramıyor, kremler vs işe yaramıyor sen sadece körlerle yaktırdın ve negatif mi oldun ? Sigara hpv ile alakasız ? E hani bu virüs bağışıklık güçlenince giderdi hani sigara bağışıklığın en kötü düşmanıydı ? E yakmıyorlar abi adamlar kriyo yapıyor bize özelde devlet zaten sallamıyor

Durum
    Yeni Üye

Valla bana doktorların dediği kana karışmadığı icin etkili olan bişey değil AHCC tabikide bağışıklığını yükseltiyordur sıgara vücuda komple zarar bırakman her şey için en iyisi ben acıkcası öyle demesine rağmen bıraktım kesinlikle ama zaten bağışıklığın düştüğün de olan siğili çıkarmaya başlıyorsun diyor ben sıgara dediğimde hatta güldü ve işe yaramış dedi ( sıgara bırakmaya davet gibi ) ben tedavimi hep özelde yaptırdım devlet sıkıntılı biliyorum. adam gitmez de demiyor internet de yazılanlar insanları korkutuyor ve bu yüzden para tuzağı olarak görüyorum dedi özel klinikleri varmış tedavi merkezi olarak ben o kadar çok taktım ki herşeye baktırdım HIV gnore ureaplasma bilmediğim bissürü cinsel hastalıklar ısrarla sordum vitamin bile kullanayım mı diye kan testi yapıp sadece b12 düşük çıktığı icin b12 verdi kullanman gereken bişey yok dedi hpv herkesin vücudun olan bişey dedi tabi genitial türü olarak değil o anlamda nasıl gitmiyor muş bitmiyormuş dedi yaktırdıktan sonra bi daha temas etmediğin sürece zaman içinde temizleniyor diyor adam zaten ayrıca kremin tabikide etkisi var adam bunu inkar etmiyor ama önermiyorum dedi %50 diyor ve sağlıklı derine de zarar verirsin diyor. Yaktırdıktan sonra yara bağlaması ve yeni deri gelmesi 1.5 hafta sürüyor kremle daha uzun olabilir diye de düşünüyorum acıkcası koter nokta atışı dedi Ben onların yalancısıyım tıpla alakam yok acıkcası sadece temizlenmene dikkat et varsa kesme gel yakalımın üstüne basa basa sürekli söyledi. Önemli olan yaymamak yani kesmemek ve pinpon etkisi hatta şöyle dedi bi kamyon düşün papatya taşıyor ve 1 tane papatya düşürüyor ve cok alakasız bir yerde toprakta papatya çıkıyor rüzgar yedikçe polenleniyor ve papatya bahçesi oluşuyor önemli olan polenleri yaymamak. Ben acıkcası Ümit vermek motivasyon amacıyla yazdım yanlış bişey yazdıysam özür dilerim.

Durum
    yeso01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

dostum yazın için teşekkürler yaklaşık 3 senedir hpvye sahip bir erkek olarak doktorun dediklerine katılıyorum neyin ne olduğunu deneyimleyerek zaman içerisinde de anlıyor insan. Önemli olan nokta ilk andan itibaren düzenli bir şekilde yakılması. Ben maalesef gerek pandemi gerekse kişisel sebeplerle birkaç defa yaktırdıktan sonra 1.5 sene kadar pek gidemedim gittiğimde de var olan siğili teşhis edemedi bir iş bilmez doktor. Daha sonra başka bir şehire gidince iyi olduğunu düşündüğüm bir doktora gittim ve 1 senedir aşkın 2-3 ayda bir giderek yaktırıyorum. Hep 3-5 tane 3-5 tane neredeyse gözle görünemeyecek şekilde benzer noktalarda çıkıyor. Bu kadar süredir hala ufak ufak çıkıyor olması bana mantıklı gelmiyor(bu arada cilt korumalı 0.5 cm tıraş makinesi kullanıyorum öncesinde de makas kullanıyordum ama daha beter hale getiriyordu). Acaba doktorun uyguladığı radyofrekans tedavisi nüks konusunda çok başarılı değil mi diye düşünmeye başladım ama artık yeni bir doktor da değiştirip süreci baştan başlatmak çok zor geliyor. Daha hastalığın başında olup 1 sene nasıl bekleyeceğim diyenleri anlıyorum ama bir yandan da gülüyorum çünkü 3 sene geçince o 1 sene hiçbir şey gibi geliyor. Neyse sen bu konuda ne düşünürsün sence ne yapmalıyım? Gittiğin doktor hangi şehirde ve kim onu da iletirsen sevinirim

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Şahsi görüşüm; her doktorun söylediğine inanacak olsaydık ve hpv'nin çoğumuzda farklı etkilerini bilmiyor olsaydık inanırdım ama şahsen beni etkileyen bir konuşma değil bu
    Madem sadece koterle yaktırma ile geçiyor, deneyin geçsin o zaman.... 1 yıl sonunda hala siğil çıkıyor diye forumda çok yazan oldu. 6 yıldır bu forumdayım. Az buçuk görmüş geçirmişliğim de olsun madem. Ahcc konusunda doktorun dediğini dikkate bile almıyorum onu net söyliyim de, tabi herkesin aklı fikri var, herkes kendi tercihine göre hareket eder.

Durum
    Yeni Üye

Peki arya AHCC yi sana doktorun mu önerdi yoksa sen dışardan kendin mi buldun . 2 doktorda AHCC icin aynı şeyi söyledi ama bunun vucud icin önemli etkisi vardır sma hpv icin etkisi yoktur onu bilmem. Mantık açısından da şöyle düşünüyorum Burda çoğu insanın hayatında hpv olduğu nu biliyoruz ve zamanla temizleniyor . Bunlar AHCC mi kullanıyor . AHCC nin fiyatlarına bakınca gerçekten güzel fiyatlar . Burda önemli olan bizim siğil yapan tipine yakalanmamız . Doktorun bana zaten cıkartmıcaksın diye bi kelime kullanmadı önemli olan yaymamak dedi virüs temas ettiyse orda cıkıcak diye üsten basa basa söyledi. Ondan direk yakılması gerektiğini söyledi yaymamak icin . İnsanların hatası ilk başta çıktığı zaman fark etmemeleri ve sürekli temizlenmeleri virüs yayıldıktan sonra bize gelmeleri dedi. Erkeklerde genelde korunmadıysa sünnet derisi korunduysa yaymadıysa ilk başta penis kökü ve etrafında çıkar dedi sonradan orda çıkmasının sebebi orayı temizlediğimiz icin kasık ve makata doğru ilerler dedi. Ben doktora itibar ediyorum ve acıkcası kafama yatıyor söyledikleri yaymamak en önemlisi bence de. Psikolojik olarak yukarda tutmak hayatına devam etmek 2 en önemli tedavin. yes01 kral ben teşekkür ederim aslında benim siğillerimde küçüktü ve gözle pek gözükmüyordu ben el kontrolü ile fark ettim hafiften böyle hissediyorsun orda bişey olduğunu ama yüksek ışıkta bakıldı mı gayet net gözüküyorlardı.Daha gözükmeyenler Doktorum küçük olduğu icin bekliceksin büyütüceksin belli oldu mu yakılıcak dedi bende korktum acıkcası hocam sürekli siğil mi çıkartıcam kesmedğin sürece problem yok siğil çıkması orda virüs var anlamına gelir ve oradaki virüsü temizlemiş oluruz dedi zamanla azaldığını göreceksin dedi işallah senin de biter traş makinası icin yumuşak deri olduğu icin kaptırabilir sin dedi bilmiyorum kullanacaksan da uzun bırakan başlıkları ile kullan pinpon etkisi de yok kesinlikle . Burda doktorun biraz da kendin olucaksın ve siğilleri kendin bulacaksın ben dahala kontrol ediyorum sadece zaman uzuyor ilk yakalandığımda sabah akşam şimdi 2 hafta da bir gibi. Ben sadece insanlara kremle Damla’yla uğraşmayın çünkü geciredebilir zarar da verebilir diye kesin cözüme gidin korkmayın amacıyla yazdım 1 tane bile olsa yaktırın demek icin yazdım yanlış anlaşıldıysam özür dilerim . İlk hpv olduğumda bende bu siteyi keşfettim ve çıkıyor çıkıyor mesajlarıyla kafayı yedim ve doktorun dedikleriyle de örtüşüyor acıkcası.

Durum
    Dayettine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hocam ilk olarak tıbben söylüyorum bunları, doğru dediği şey çıkınca yaktırılması gerektiği, krem ve solüsyonların bunu kökten almadığı taktirde tekrardan oluşmasından dolayı önermediği ve vücuttan yeni bulaş olmadıkça daha rahat atıldığı. Kana karışmadığı için hpv, deri yani noktasal bağışıklık ile atıldığı. Ağızdan alınan ürünlerin hemen hemen hepsi işlevsiz kalıyor. Tek makaleler, az kişi ile çalışılmış ve faz 2 deneyleri içeren Ahcc, gene eden vir ve novirin.Bunların da hiç biri virüse doğrudan etki etmez. Bu supplementler de anlamlı olarak sadece doğal bağışıklık sisteminin hızlanmasını sağlıyor, bağışıklık hücrelerini arttırmaktan ziyade fakat insan deneyi ile başlayıp lab. kutularıyla yapılan sonuçlarla faz 2 aşamasına ilerleyen araştırmalar bunlar. Ben kullanıyorum mesela ama %100 etkili diyemez kimse sana, maddi durumun varsa ve kullanınca rahat edeceksen kullan. Sigara ise bambaşka bir boyut. Deri bağışıklık hücrelerini yavaşlatadabiliyor, hareketsiz de kılabiliyor tamamen bünye ile alakalı. Yapacağın en iyi şey bulaş yollarını kapatıp yada minimale indirip sigaradan uzak durup bünyene güvenmen. Takviyeler ise şu anlamda önemli (vitaminler), ne kadar az ise vücudundaki sorunlar, vücudun kalan sorunlara daha yüksek odakla ve daha hızlı bir şekilde odaklanır.

Durum
    Yeni Üye

Benim amacım sadece benim gibi kendinizi yiyip bitirmemeniz eşi olanlar icin tabiki daha zor bir süreç olabilir ben bekarım ve cinsel ilişkiden uzak durmak benim icin daha kolay diye düşünüyorum aynı zamanda eşime bulaştırma gibi bir düşüncem yok . Yaktırın kendinize Damla’yla kremle eziyet etmeyin düşündüğüm kadarıyla kremlerin ve damlaların da yakma etkisi var. Lokal anesteziyle hemen yaktırın siğilleriniz küçükse ve azsa acıkcası anesteziye bile gerek yok ben son yaktırdığımda yaptırmadım açıda duymadım. Sadece o koterden çıkan ses insanın sinirini bozuyor kaynak atıyormuş gibi o kadar herkese cok ama cok gecmiş olsun güzel günler mutlu günler görmek dileğiyle yanlış bişey dediysem af ola ve hpv aşısı vurulmakta fayda var.

Durum
    Notproblem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Şaban'ın dediklerine kısmen katılıyorum. Tıp dünyasının bu işi biraz istismar ettiğini düşünüyorum bende. Ancak ahcc bilimsel olarak kanıtlanmış, bilemiyorum.
    Ayrıca bende özel hastanede oldum elektro koterimi ve doktorum o kadar iyi bir insan ki hiç bu durumu istismar etmedi. Telefon numarasını verdi ve her yeni siğil oluşumunda ona yazıyorum ücretsiz bir şekilde yakıyor. Allah hepinizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Çünkü görüyoruz bazı doktorlar her seferinde muayene ücreti ve işlem ücreti talep ediyorlar, beğenmiyorsan devlete git diyorlar ama devlet hastanelerinin de durumu belli. Özel sektörde çalışanlar olarak haklı olabilirler tabii kendilerince ama benim doktorum gibi idealist ve iyi insanlar da var onları tenzih ederim.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Şaban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arya AHCC yi sana doktorun mu önerdi yoksa sen dışardan kendin mi buldun . 2 doktorda AHCC icin aynı şeyi söyledi ama bunun vucud icin önemli etkisi vardır sma hpv icin etkisi yoktur onu bilmem. Mantık açısından da şöyle düşünüyorum Burda çoğu insanın hayatında hpv olduğu nu biliyoruz ve zamanla temizleniyor . Bunlar AHCC mi kullanıyor . AHCC nin fiyatlarına bakınca gerçekten güzel fiyatlar . Burda önemli olan bizim siğil yapan tipine yakalanmamız . Doktorun bana zaten cıkartmıcaksın diye bi kelime kullanmadı önemli olan yaymamak dedi virüs temas ettiyse orda cıkıcak diye üsten basa basa söyledi. Ondan direk yakılması gerektiğini söyledi yaymamak icin . İnsanların hatası ilk başta çıktığı zaman fark etmemeleri ve sürekli temizlenmeleri virüs yayıldıktan sonra bize gelmeleri dedi. Erkeklerde genelde korunmadıysa sünnet derisi korunduysa yaymadıysa ilk başta penis kökü ve etrafında çıkar dedi sonradan orda çıkmasının sebebi orayı temizlediğimiz icin kasık ve makata doğru ilerler dedi. Ben doktora itibar ediyorum ve acıkcası kafama yatıyor söyledikleri yaymamak en önemlisi bence de. Psikolojik olarak yukarda tutmak hayatına devam etmek 2 en önemli tedavin. yes01 kral ben teşekkür ederim aslında benim siğillerimde küçüktü ve gözle pek gözükmüyordu ben el kontrolü ile fark ettim hafiften böyle hissediyorsun orda bişey olduğunu ama yüksek ışıkta bakıldı mı gayet net gözüküyorlardı.Daha gözükmeyenler Doktorum küçük olduğu icin bekliceksin büyütüceksin belli oldu mu yakılıcak dedi bende korktum acıkcası hocam sürekli siğil mi çıkartıcam kesmedğin sürece problem yok siğil çıkması orda virüs var anlamına gelir ve oradaki virüsü temizlemiş oluruz dedi zamanla azaldığını göreceksin dedi işallah senin de biter traş makinası icin yumuşak deri olduğu icin kaptırabilir sin dedi bilmiyorum kullanacaksan da uzun bırakan başlıkları ile kullan pinpon etkisi de yok kesinlikle . Burda doktorun biraz da kendin olucaksın ve siğilleri kendin bulacaksın ben dahala kontrol ediyorum sadece zaman uzuyor ilk yakalandığımda sabah akşam şimdi 2 hafta da bir gibi. Ben sadece insanlara kremle Damla’yla uğraşmayın çünkü geciredebilir zarar da verebilir diye kesin cözüme gidin korkmayın amacıyla yazdım 1 tane bile olsa yaktırın demek icin yazdım yanlış anlaşıldıysam özür dilerim . İlk hpv olduğumda bende bu siteyi keşfettim ve çıkıyor çıkıyor mesajlarıyla kafayı yedim ve doktorun dedikleriyle de örtüşüyor acıkcası.
    Burda ahcc'nin fiyatına bakacağın bir şey yok ki? Ahcc ülkeye döviz ile geliyor. Ülkedeki enflasyonun ve pahalılığın farkındaysan konunun bu yönüyle hiç alakası yok. Çünkü ben mesela 6 yıl önce kullandım ahcc'yi. Yine ucuz bir takviye değildi, ama şu anki fiyatlara bakarsan önce doların, sterlinin, euronun ülkemizdeki durumuna bakman lazım.

Ahcc normalde bir supplement öyle düşün. Ama hpv'ye nasıl etki ediyor? :
    Bağışıklığı güçlendiriyor. Hpv ancak güçlü bir bağışıklık sistemi ile ekarte oluyor, vücuttan atılabiliyor ve ahcc kullanımı bu süreci genelde çok olumlu etkiliyor.
    Her zaman söylerim; Kişi normalde tek tip taşıyorsa, virüs 1-2 yıl vücutta kalabiliyor, kişinin kendi bünyesine bakması ve yapılmaması gerekenleri yapmaması ile de alakalı. Örneğin sigara içiyorsa, cinselliğe devam ediyorsa o hpv vücutta kalmaya devam eder. Ama mesela bunları yapmıyorsa, iyi besleniyorsa tabii ki olumlu etkiler. Bu olumlu etkiye ahcc süre kısaltması olarak etki eder. Normalde 1-2 yılda aşılabilecek süreci, gereken noktalara dikkat ederek ve bağışıklığın da güçlenmesi ile daha kolay bünyeden atılabiliyor, genelde kendine dikkat edildiğinde ve ahcc kullanıldığında 9 ayda olumlu etki verdiğini üyelerden dolayı fark ediyorum. Tabii kaç tip taşındığı da önemli. 1 tip taşıyanla, 3 tip taşıyan bir değil.. Bu ve bunun gibi pek çok değişken etken var. Forumda ahcc kullananlar bölümümüz var, bak orayı okuyabilirsin, aramızda çoğu kişi bunu kullanarak negatif olduk, ama bizler hiç negatif olamayacağımız için değil, en kısa sürede nasıl negatif olabiliriz diye kullandık. Hpv vücuttan er ya da geç gidecek çünkü ama bu bize de bağlı. Sigara, alkol, jilet kullanımı, cinsellik yaşamak vücuttan gitmesine engel oluyor. Mesela bunların da yapılmaması lazım gibi gibi... Bunlar yapılıp, ahcc kullanılsa o da fayda etmez, sürekli hpv'yi perçinleyen bir şey var çünkü orda.

Çünkü sistem şu: HPV VÜCUTTAN NASIL ATILIR ? - GÜÇLÜ BİR BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ VE YAPILMAMASI GEREKENLERİ YAPMAYARAK - AHCC'NİN GÖREVİ NEDİR? - BAĞIŞIKLIĞI İYİ DERECEDE YÜKSELTMEK. Gördüğün gibi bu bir zincir.

Bu arada beni yanlış anlamayın, ister kullanırsınız ister kullanmazsınız. Ben sadece bilinçlendirmeye çalışıyorum. Sizin doktorunuzun araştırmamış çünkü. ''hiçbir etkisi yok, para tuzağı olarak görüyorum'' demesine ben üzüldüm. Doktorunuz öyle görmeye devam edebilir, bizler de sayesinde negatif oluyoruz. Benim derdim, bir şeyi araştırmadan bizim bir virüs üzerinde etkin olduğunu düşündüğümüz bir şeyi karalaması. Çünkü hpv'nin şu an tıbbi bir çözümü yok ve elimizdeki birkaç tedavi seçeneğinden biri bu. Hiçbir etkisi yok demesi, araştırmadığını gösteriyor. Dolaylı olarak o kadar çok etkisi var ki. Neyse ben sadece doktorun söylemlerini doğru bulmadım, belli ki sen de işin para kısmına (ki burda takılman gereken şey ülkedeki dövizin durumu ve ne halde olduğumuz) ve tuzak olduğuna takılmışsın, herkesin kendi kararı