Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İnatla çıkan makat siğili

Durum
    Joef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: İnatla çıkan makat siğili

Benimde ic dis koter yapildi, makat icinde de vardi. 1 ay gecti yenileri cikiyor simdi, benzer bir hikayem var sizinkine

Durum
    dertli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evet vardı. İçerdide papillom dışarıda kondiloma rastlandı. Papillomlar sanırım gitti fakat dışarıdaki kondilomlar içeri yayılmış. Şu aşamada kanal ağzında boru gibi beyaz saydamsı beyaz bir oluşum var. İçeride de yüzeysel beyazlıklar var. Doktor bunlara tekrar değil dedi ama geçmiş tecrübelerim tekrar ettikleri yolunda. Bir tanıdık 15 günde bir kriyoterapi yaptır. Bir süre sonra kalmaz dedi. Kriyoterapide de tekrar oranı yüksek ama yara iyileşmesi nasıl bilmiyorum.

Durum
    Yeni Üye

Bu süreçte jilet vs zaten hiç kullanmadım. O tür işlemler tehlikeli. Koter işlemi etkili fakat iyileşmem 20 gün sürdü ki hala tam iyileşme olmadı. Makat zor bir bölge. Sürekli nemli, malum pek temiz tutulamıyor ve alerji oldu. Haftada bir anestol bitiriyorum. Neden olduğu kaşıntı ve yanmalar kriz çıkartacak seviyede olabiliyor. Zamanla geçeceğini ben de düşünüyorum ama artık işimi tehlikeye atmaya başladı. Sürekli raporlu izinli olunca işveren de hayırdır demeye başlıyor. Dondurmak daha mı mantıklı bilmiyorum. Lazeri kim yapıyor onu da bilmiyorum. Bir tane özel klinik buldum ilgilenmediler.

Durum
    Joef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı dertli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu süreçte jilet vs zaten hiç kullanmadım. O tür işlemler tehlikeli. Koter işlemi etkili fakat iyileşmem 20 gün sürdü ki hala tam iyileşme olmadı. Makat zor bir bölge. Sürekli nemli, malum pek temiz tutulamıyor ve alerji oldu. Haftada bir anestol bitiriyorum. Neden olduğu kaşıntı ve yanmalar kriz çıkartacak seviyede olabiliyor. Zamanla geçeceğini ben de düşünüyorum ama artık işimi tehlikeye atmaya başladı. Sürekli raporlu izinli olunca işveren de hayırdır demeye başlıyor. Dondurmak daha mı mantıklı bilmiyorum. Lazeri kim yapıyor onu da bilmiyorum. Bir tane özel klinik buldum ilgilenmediler.
    Bir gelişme var mı, tedavi olabildiniz mi? Bende de tekrar var koter sonrası

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Joef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir gelişme var mı, tedavi olabildiniz mi? Bende de tekrar var koter sonrası
    Henüz bir tedaviye başlayamadım. Koter yapan doktor muayene yapmak istedi. Bu perşembe görüncem. Tekrar var koter derse yaptırmayı düşünmüyorum. Başka doktor arayışına girdim. Dr. Filiz Canpolat önerildi. Kendisine giden ve randevu alabilen var mı acaba forumda merak ediyorum. Ya da Ankara da iyi bir Proktolog da olabilir. Yeter ki devlet hastanesi olsun. Özeller maddi olarak kurutuyor.

Durum
    Yeni Üye

Herkese merhaba,

Bugün biyopsi sonucumu aldım. Sonuçlar pek de sevimli gelmedi. HPV negatif iken nasıl 2 ayda pozitif oldu onu hiç anlamadım.

İmmünokimyasal çalışmada HPV pozitif
    Ki-67 ile epitel yüzeyine ulaşan proliferatif aktivite görülmüştür.
    p16 negatiftir.

Doktor bir leyla zaten. Önce bence tekrar yok. Olabilecek en iyi işi çıkarmışız deyip sonra oraya koter uygulanmaz artık diyerek kafama kocaman soru işaretlerini soktu.
    Siz siz olun Ankara da, Gazi den uzak durun.
    Bana türlü imalarda bulunan doktor telefonuna muayene için geldim hocam siz mi bakacaksınız diye whatsapp dan yazdım diye bütün hastaların için bağıra bağıra azarladı. Yaptığı operasyon ve aldığı 3500 TL az gelmiş olacak ki bir de pişkin pişkin benim bir kazancım yok eşim özelde muayeneleri de doludur. Ona git sana bir solüsyon versinler rahatlatır o seni diyerek sıyrılmak da apayrı bir pişkinlik. İyileştiren bir solüsyon olsa zaten doktorlardan önce biz hastalar bulup kullanırız.
    Yukarıdaki sonuçlara benzer sorun yaşayan dertdaşlar var ise desteklerini bekliyorum.

Şu aşamada başka bir hoca buldum ve randevu için beklemeye başladım. Adı prof diye kanmamak lazım. Her zaman tecrubeli ama genç doktorlar ile devam edilmeli. Burada doktoru rencide etmeyeceğim. İsteyene özelden ismini atarım ki gazideki o hocaya siz siz olun gitmeyin.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Herkese merhaba,

Bugün biyopsi sonucumu aldım. Sonuçlar pek de sevimli gelmedi. HPV negatif iken nasıl 2 ayda pozitif oldu onu hiç anlamadım.

İmmünokimyasal çalışmada HPV pozitif
    Ki-67 ile epitel yüzeyine ulaşan proliferatif aktivite görülmüştür.
    p16 negatiftir.

Doktor bir leyla zaten. Önce bence tekrar yok. Olabilecek en iyi işi çıkarmışız deyip sonra oraya koter uygulanmaz artık diyerek kafama kocaman soru işaretlerini soktu.
    Siz siz olun Ankara da, Gazi den uzak durun.
    Bana türlü imalarda bulunan doktor telefonuna muayene için geldim hocam siz mi bakacaksınız diye whatsapp dan yazdım diye bütün hastaların için bağıra bağıra azarladı. Yaptığı operasyon ve aldığı 3500 TL az gelmiş olacak ki bir de pişkin pişkin benim bir kazancım yok eşim özelde muayeneleri de doludur. Ona git sana bir solüsyon versinler rahatlatır o seni diyerek sıyrılmak da apayrı bir pişkinlik. İyileştiren bir solüsyon olsa zaten doktorlardan önce biz hastalar bulup kullanırız.
    Yukarıdaki sonuçlara benzer sorun yaşayan dertdaşlar var ise desteklerini bekliyorum.

Şu aşamada başka bir hoca buldum ve randevu için beklemeye başladım. Adı prof diye kanmamak lazım. Her zaman tecrubeli ama genç doktorlar ile devam edilmeli. Burada doktoru rencide etmeyeceğim. İsteyene özelden ismini atarım ki gazideki o hocaya siz siz olun gitmeyin.
    Selamlar geçmiş olsun, nasıl yani hpv negatif mi olmuştunuz da şu an pozitif geldi tam anlamadım

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar geçmiş olsun, nasıl yani hpv negatif mi olmuştunuz da şu an pozitif geldi tam anlamadım
    Yok. İlk biyopsim negatifti. 2. si pozitif geldi.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Yok. İlk biyopsim negatifti. 2. si pozitif geldi.
    biyopsi genelde dogru sonuc verir çünkü smear gibi yanılma payı %25 değildir. ilginç şaşırdım o 2 ayda biriyle bir temas olmadıysa şaşırtıcı.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biyopsi genelde dogru sonuc verir çünkü smear gibi yanılma payı %25 değildir. ilginç şaşırdım o 2 ayda biriyle bir temas olmadıysa şaşırtıcı.
    Yok kesinlikle temasım olmadı. Bu konulara çok dikkat ederim. Ben hastalığı öğrendiğimden beri kimse ile temas kurmadım. Teması bırakın bulaş olmasın diye evde her tuvaletten sonra ozonlu su ile temizlik yapıyorum. Kendim bile ameliyat eldiveni ile kişisel temizlik yapıyorum. İmmün sistemim zayıf herhalde diye destekler alıyorum ama normalde gribi bir günde atlatan birisiyimdir. Benim siğilde tipleme çalışması yapılmadığından bilmiyorum ama sanırım agresif bir tip. Çünkü koterden bir hafta sonra hemen çıkmaya başlıyorlar. Şu an makat çevresi ve içinde bana göre siğiller var. Dışardakiler artık sallanıyorlar. Bu denli bir oluşuma siğil demeyen bir doktora denk gelmek de çölde kutup ayısı şansı mıdır bilemedim. Moralimi bozmuyorum. Önce dışarıdakiler için yeniden dermatoloğa gidip kriyoterapi yaptıracağım. Eğer dermatoloğum içeridekiler için de işlem yaparsa ne mutlu. Genelde kanalda olanlara genel cerrahlar bakıyor. Umarım hepimiz en kısa zamanda bu dertten kurtuluruz.