Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilginize Sunarım

Durum
    Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bilginize Sunarım

Arkadaşlar selam, ben 2020 de hpvye yakalanmış 2021 de atlatmış, negatif test sonuçları almış şuanda hayatıma izole bir cinsel hayatla eskisinden daha da keyifli şekilde devam eden bir erkeğim. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki eğer bu yazıyı okuyacak raddeye geldiyseniz hpvyi atlatacağınızdan ve 1-2 yıl sonra dönüp baktığınızda bu telaşınıza güleceğinize emin olabilirsiniz, çünkü asıl tehlike hpv değil, asıl tehlike hpv olduğundan haberdar olmayıp yolun sonuna gelince farketmek.

Doktorlara bakacak olursak, oncelikle ben doktor değilim fakat google hpv yazdığınızda karşınıza çıkacak bilimum doktor ile gerek mail gerek yüzyüze görüşmüş biriyim, yerli hekimlerimizden Dursun Polat Türkiye'de bu işin Vakkosudur Pubmed de yayınladığı raporlar olsun, kendi blogundaki yazıları olsun tam kapsamlı bir hpv bilgi deposu hazinesidir, Dursun Polat'ın aksine bir bilgi duyarsanız bilin ki yanlıştır. Şöyle ki bundan 8-9 sene önce hpv güncel mikroskop teknolojisi altında tespit edilemezken rahim ağzı, penis vs hpv etkenli kanserlerin sebepleri de hpv ile ilişkilendirilmiyormuş, sıradan bir kanser hucresi olarak nitelendirilip tedavi edilmeye çalışılıyormuş, fakat günümüzde gorulup ilişkilendirilebiliyor ve dna testleri başarılı sonuçlar veriyor ama tiplendirme testleri için aynı düşünce de değilim yeterince tutarlı sonuçlar vermiyorlar. Eğer siğiliniz varsa zaten dna testi pozitif gelecektir, siğiliniz yoksa ve dna testi pozitifse hpv vucudunuzda pasif durumda ya da aktif ama siğil yapmamış olarak bulunuyordur (evet vucudunuzda pasif durumda (bazi yerlerde uyku durumu deniyor) olsa da dna testinde çıkar) , dna testiniz negatif geldiyse 6 ay sonra tekrar test olup yine negatifi alırsanız artık kendinize güzel bir yemek ismarlayın, geçmiş oldu.

Hpvnin ilacı ise maalesef yok, hpvyi ancak aktarmalı olarak ilaclayabilirsiniz, yani siz katil bağışıklık hücreleriniz olan cd4 cd8 lerinizi beslersiniz, onlarda gidip hpvleri döver, imha eder. Bu húcrelerinizi beslemenin en iyi yolu ise reishi mantarıdır, reishi mantarı düzenli kullanımda katil hucrelerinizin miktarini 8 katina kadar cikartabilir. Reishi mantarını ham halde ulkemizde bulmak neredeyse imkansız, bir japon bitkisi, ancak ahcc gibi urunlerin içinde bulunur dolayısıyla ahcc bu konuda çok yardımcıdır. Diğer taraftan C vitamini içeren her ürün, propolis, turuncu meyveler, özellikle sarımsak! Ve işlenmiş işlenmemiş vitamin hapı, organik meyveler sebzeler vs hepsi katil hucrelerinizi besler. C vitamini içerenler ve ozellikle ahcc ile sarımsak ise bağışıklık sisteminizin dopingidir. Öte yandan bağışıklık sisteminize zarar verecek urunlerden zaten kaçınmalısınız sigarayı alkolü söylemeye gerek olduğunu sanmıyorum.

Cinsellik konusunda ise, en iyisi en azından 6 ay virüs yükü azalana kadar cinsel diyet yapmak fakat daha esnek yaşamak isteyenler içinde boxeri delip prezervatif takıp neredeyse doku temasını sıfırlayarak ilişkiye girmek riski minimize eder. Ben surecimde hiç ilişkiye girmedim, negatif aldıktan sonra acısını çıkartırsınız tabii hpvnin ve kendisinin farkinda olan sabit bir partner bularak.

Bu foruma daha once uyeydim fakat hem hpv hayatımdan çıkınca hem de başka şeylere yoğunlaşınca buradan koptum, ancak bu sureclerin ne denli sıkıntılı olduğunu bildiğim için aklıma gelince yazmak istedim, ozellikle erkek olan arkadaşlara daha çok yardımcı olabilirim, aklınızda bir soru olursa detaylara hala hakimim kaynak belirterek sizlere iletmek isterim. Şimdiden geçmiş olsun.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bilginize Sunarım

Selam @Roberto, bu değerli bilgiler için teşekkür ederim, yazını çok beğendim. Çünkü şu an hpv olanlara hem umut aşılıyor hem de yol göstericiliği olan, ileride gülüp geçilebilecek bir şey olduğunu anlatan bir yazı. Bu yazıyı üstlere taşıyacağım başıkta. Ben de birkaç bir şey ekleyeyim: O dönemler, yani hpv ile mücadele ettiğiniz dönemler geçmeyecekmiş gibi gelir, 6 ay sanki 6 yıl gibi gelir. Halbuki dayanılması gereken yaklaşık 1,5 yıldır ortalama. Bu süreçte ahcc kullanırsa daha da kısalabilir veya destekleyiciliği artar tek tip taşımayıp birden fazla taşıyanlar için özellikle.
    Ahcc kullanılmasa bile çeşitli takviyeler mutlaka alınmalı bence, kişi vitamin degerlerine baktırmalı (özellikle d vitamini) ve bagısıklıgı güclendiren ne varsa bunu yapıp sakıncalı şeylerden kaçmalı.. (cinsellik, jilet yapmak, sigaraya alkole devam etmek gibi)

İnsan kafasında o dönemler kötü senaryolar kuruyor hem de fazlasıyla.. Bunlar uç noktaya kayıp evlenemeyecek miyim, cinsel hayatım olamayacak mı, özellikle kadınlarda leep olursam çocuğum olmaz mı gibi uç düşünceler. Ben de düşündüm yalan yok, ama kendimizi zehirliyoruz, bunlar gerçek değil. Üzüntülü ve korkulu oluşumuzda kendimizi teselli edebilecek tek el biziz. Düşüncelerimizin bir kısmı bize her şeyin kötü olacağını söylüyorsa, bizi kötü senaryolara teşvik ediyorsa, siz de kalbinizi devreye sokun: her şeyin iyiye gideceğini ama şu an sürecin böyle olduğunu ve bu sürecin çok geçici olduğunu, hayatın 1-2 yıl sonra eskiye döneceğini hatırlatacak şekilde kendinize sarılın ve sakinleştirin.
    Çünkü gerçekten geçecek, bu yazıyı şu an okuyan ve umutsuz olan kim varsa umarım etkimiz olmuştur.

Durum
    Roberto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Teşekkürler Arya, buraya ek olarak erkekler için bir veri daha eklemek istiyorum;

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1828977/

Bu linkten erkekler için yapılan testlerde alınan örneklerin nerelerden nasıl alındığı durumlarında test sonucunun doğruluğuna etkisine bakabilirsiniz.
    Özetleyecek olursak, penis derisinden kök ve gövde olacak şekilde, etek bölgesinden ve kasıklarla birleşen ara kısımlardan ve de penis ucundan hafif içerideki nemli sıvıya temas edecek kadar içeriden alınan sürüntü ile test sonucu bu deneye dahil olan 50 erkek için 50 sinde de doğru sonuç vermiş. Bu tarz bir örnek alma işlemini ben zamanında mavilab'da yaptırmıştır oradaki doktor beye. Özel lablarda rica ile yaptırabilirsiniz ya da direkt örneği kendim almak istiyorum diyip kendiniz de alabilirsiniz, deneyde 2 çubuk ile yapılmış ama bence 1 i penis ucu, 1 i penis kök ve gövdesi, 1 i etek kısmı 1 i de kasıklarla birleşen kısımlar olmak üzere 4 çubuk daha sağlık olur.

Durum
    Portakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Emeğinize sağlık değerli bilgileriniz için gerçekten teşekkür ederim öncelikle kendim adına daha sonra tüm üyeler adına…
    Benim de önereceğim şu ki asla hastalığı akışına bırakmasın kimse… kesinlikle forumda yazılan yapılması gerekenleri harfiyen uygulasınlar. Çünkü siz bunları yapmazsanız süreci kesinlikle ama kesinlikle fazlasıyla uzatıyorsunuz,kendimden biliyorum. Altına imzamı atıyorum.

Hepimize sağlıklı günler

Durum
    Admin

Alıntı Portakal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık değerli bilgileriniz için gerçekten teşekkür ederim öncelikle kendim adına daha sonra tüm üyeler adına…
    Benim de önereceğim şu ki asla hastalığı akışına bırakmasın kimse… kesinlikle forumda yazılan yapılması gerekenleri harfiyen uygulasınlar. Çünkü siz bunları yapmazsanız süreci kesinlikle ama kesinlikle fazlasıyla uzatıyorsunuz,kendimden biliyorum. Altına imzamı atıyorum.

Hepimize sağlıklı günler
    Uyarınız için teşekkürler @Portakal, bizim de insanları aydınlatmak istediğimiz kısım burasıydı. Hpv savaşı verirken hala cinsellik kovalanmamalı, artık 1-1bucuk yıl unutulmalı mesela. Ya da sigara içmek... Bırakılsa cok iyi olur. Bir süreligine bile olsa iyidir. Sigara bagımlılıgı zordur biliyorum ben de o dönem bıraktım bir süre, sonra tekrar başladım tek tük 1-2 tane içtim sonlara dogru negatif olacagımı dusundugumden, nitekim öyle oldu ama risk işte bu ciddi bir risk.

Durum
    Cancey12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba tip 51 pozitif çıktı. Siğilim yok. Çok korkuyorum, kolposkopi gidicem Polat dursun,a bir tane polip var rahimde. Tek tip kolay mı, yüksek risk grubunda olması korkutucu mu ahcc siparişi verdim, bana da yol gösterir misiniz

Durum
    Admin

Tek tip kolay anlamına gelmez ama tabii ki 2-3 tipin olmasından iyidir. Tek bir tip de dirençli olabilir ve sizi uğraştırabilir. Ben de de tek tip vardı, tip 56'ydım bundan 5 yıl önce. 5 yıldır negatifim. 1bucuk yıl ugraştım yılın yarısı ahcc kullanmak ile geçti.

Durum
    Bergkamp1859 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hpvnin tek derdi Hsv ile karıştırılması. Önceden rahim ağzı kanserinin sebebi hsv sanılıyor ve hsvde ömür boyu vücuttan atılmadığı için, hsv tarafında söylenen bilgiler hpv içinde söyleniyor. Daha sonea bakıyorlarki hpv virüsü serviks kanserine sebebiyet veriyor ve hpv vücuddan temizlenebiliyor. Biri sinir kılıfı virüsü, diğeri deri virüsü sonuçta. Eski yazılan kitaplar ve kaynaklarda hsvyi baz alıp vücuttan atılamaz diyor.

Mesela her insanda tümör bulunur. Tıpta vücuttaki her toksin fazla maddeye tümör denilir. Ve vücud yoruldukça, immün sistem baskılanması bitince bu tümörler ortaya çıkmaya başlar. Tedavi olursunuz temizlenirsiniz.

Bişeyi bilmek, bilmemekten daha iyidir.

Durum
    505
    505 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Selam yaklaşık 2 yıldır uğraşıyorum bu hastalıkla.Küçük bir iki siğilim vardı ve buları yaklaşık 200 km yol giderek antalyada yaktırdım ama yeniden çıktı sürekli verrutollüyorum ama tekrar çıkıyor.ayrıca toplu iğne başı kadar bir nokta çıktı yaklaşık 2 mm çapında(toplu iğne başı kadar ama hacimsiz kristalize değil,sakal kıran için gittiğim dermatoloğa gösterdim bakar bakmaz bu siğil dedi ama 1 metre uzaktan baktı,siğil gibide değil en doğru bilgileri hangi polikilinikten alablirim .küçük bir ege ksabasında yaşıyorum dermotolojiye gidiyorum ve doktor bana aldara kremi hiç tavsiye bile etmedi burada öğrendim aynı şekilde ahccyide.ahcc yi araştırırken ottoimmün hastalığı olanalara tavsiye edilmiyormuş;şans ki bende ayrıca 1 aydır sakal kıran hastalığıylada uğraşıyorum.
    şunu merak ediyorum acaba dermatolojiden başka bir bir bölüme mi gitmeliyim?Testi nerelerde yaptırabilirim?

Durum
    Admin

Alıntı 505 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam yaklaşık 2 yıldır uğraşıyorum bu hastalıkla.Küçük bir iki siğilim vardı ve buları yaklaşık 200 km yol giderek antalyada yaktırdım ama yeniden çıktı sürekli verrutollüyorum ama tekrar çıkıyor.ayrıca toplu iğne başı kadar bir nokta çıktı yaklaşık 2 mm çapında(toplu iğne başı kadar ama hacimsiz kristalize değil,sakal kıran için gittiğim dermatoloğa gösterdim bakar bakmaz bu siğil dedi ama 1 metre uzaktan baktı,siğil gibide değil en doğru bilgileri hangi polikilinikten alablirim .küçük bir ege ksabasında yaşıyorum dermotolojiye gidiyorum ve doktor bana aldara kremi hiç tavsiye bile etmedi burada öğrendim aynı şekilde ahccyide.ahcc yi araştırırken ottoimmün hastalığı olanalara tavsiye edilmiyormuş;şans ki bende ayrıca 1 aydır sakal kıran hastalığıylada uğraşıyorum.
    şunu merak ediyorum acaba dermatolojiden başka bir bir bölüme mi gitmeliyim?Testi nerelerde yaptırabilirim?
    kriyoterapi yaptırabilirsiniz dermatologlar yapıyor. evet oto immun rahatsızlıgı varsa ahcc kullanılması önerilmez, resmen denk gelmesi talihsizlik olmuş tüh, geçmiş olsun. yaktırmak meşakatli bir işlemdir, birde dondurmayı düşünün.. ürolojiye de gidebilirsiniz ama ürologlar yakar, dermatologlar dondurur(kriyoterapi). iyileşme süresi daha kısadır ve anestezi gerekmez, acısı da çok az.

bunun dısında sigara alkol varsa bırakın. verrutol ile kendiniz kurtulabiliyorsanız iyi. Bir eczaneden arwell ya da imutor alın bagısıklık güclensin, beta glukan var içlerinde çünkü, mutlaka bi takviye kullanın, ahcc kullanmasanız da destek gerekli. desteksiz bagısıklıgı çok yükseltmek biraz zor olabilir.