Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ümitlenmeli miyim ? Yoksa çok mu erken ?

Durum
    mabella85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

ümitlenmeli miyim ? Yoksa çok mu erken ?

Öncelikle iyi akşamlar.. Forumun eski hastasıyım.. Tedavi göreli bir yıla yakın zaman oldu.. Doktorum smear testi yapalım artık dedi..Hpv testini de istedim fakat doktorum sonuç kötü çıkarsa alırız dedi.. Smear testimi doktorum temiz çıktı kurtuldun diye yorumladı.. Sonuçta yazan açıklama 'koilositik değişiklik yoktur.' Şimdi içimde bir kuşku var..Hpvden kurtulup kurtulmadığıma dair smear tek yeterli değil yazıyordu forumda yanlış hatırlamıyorsam..Acaba bir laboratuvara gitsem test yaptırsam mı ? ..Doktor siğil görmedi çokta siğil çıkartmadım bu süreçte .. Fakat benim hpv tipim 33 ve 39 du yani yüksek riskliydim..Uzun süre ahcc kullandım ve diğer takviyeler.. Forumda birden çok siğil gören doktordan bahsedilmiş acaba öyle bir doktora mı gitsem ? Öyle gözükmeyen bir siğil kalmış olabilir mi ? ..Ümit etmem için erken mi ?.Beykent şubesindeki Mavi laboratuvarı aradım sürüntüyü kendileri almıyormuş hastaya aldırıyorlarmış , sürüntüyü alırken hata yapar mıyım ? Bir doktora aldırıp mavi laboratuara vererim mi ? Yoksa o meşhur doktora mı gitsem ? Ya da iyileştiğimi mi kabul etsem ?İyileştim mi acaba ?Teşekkürler..

Durum
    Papatya1693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: ümitlenmeli miyim ? Yoksa çok mu erken ?

Merhaba, 1 yıl iyi bir süre atlatabilmiş olmak için, risk seviyesi ve vucuttan atilma süresi doğru orantılı değil, yükseldikce vucuttan atilma suresi artmiyor böyle düşünmeyin. Yinede Emin olmak için bence ya başka bir yerde daha smear yaptirin ya da hpv dna testi yaptirmak isterseniz ben mavilab Beykent şubesinde oldum ama erkeğim, doktor erkek olduğu için doktor aliyor bu durumda mavilabın bir şubesinde kadın doktor olacaktı ona giderseniz doktor hanım alacaktır örneği.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Smear testi hpv testi görevi görmez. Bunu şöyle bir örnek ile açıklayayım: Smear'de ascus çıkan kişi biyopsi yaptırdıgında cin2 çıkabilir hpv den dolayı yani smear'in dogrudur ancak bu hpv'nin varlıgı yoklugunu net belli etmez. Bunun icin lab'da test yaptırmak daha dogru olur zaten sürüntü alıyorlar smear gibi bir şey işlem olarak. Bu arada belki de atmış olabilirsin hpv yi bence kesinlikle test yaptır ögren ve mutlu ol İyileşmiş kabul edip yoluna devam edersen belki bulaştırdıgın birileri olabilir ve sigil de çıkarsa bu sefer çok üzülürsün o kadar umutlanıp sevindigin için. Yol yakınken test yaptırmanı tavsiye ederim

Durum
    Tecrübeli Üye

Ümitlenmem için daha erken olduğunu bugün öğrendim.. Kendi doktorum siğil göremediğini söylemişti ve bende görememiştim.. Bugün başka bir doktora gittim ve siğilleri gösterdi.. Neyse bugün tekrar yakıldı..3-4 haftaya sonuçlar çıkacak ..Foruma yazıp bilgilendiririm.. Sil baştan tekrar başladık sürece.. Doktor faktörü çok önemli bir nevi şans.. Memnuniyet olayı ise hep ilerleyen zamanlarda belli oluyor..

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı mabella85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ümitlenmem için daha erken olduğunu bugün öğrendim.. Kendi doktorum siğil göremediğini söylemişti ve bende görememiştim.. Bugün başka bir doktora gittim ve siğilleri gösterdi.. Neyse bugün tekrar yakıldı..3-4 haftaya sonuçlar çıkacak ..Foruma yazıp bilgilendiririm.. Sil baştan tekrar başladık sürece.. Doktor faktörü çok önemli bir nevi şans.. Memnuniyet olayı ise hep ilerleyen zamanlarda belli oluyor..
    doktorun kim acaba bende doktor arayısındayım

Durum
    cgdmsrgll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Aynen ben de bunu merak ettim 3 4 doktora gittim ve yakmadi hicbiri. Sitede cogu gifiyor ve direkt yaktiriyor doktor gercekten sans
    Alıntı Ceyda5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doktorun kim acaba bende doktor arayısındayım

Durum
    Tecrübeli Üye

İyi akşamlar.. Bugün hpv tipleme testimin sonucunu aldım.. Önceden tip 33 ve tip 39 taşıyordum.. İlk tedavimi yapan doktor özel hastanedeydi ve onların gönderdiği laboratuarda her tip bakılmıyordu..Düşük risk tipleri bakılmamıştı ve bazı yüksek tiplerde.. Yeni tiplememi ise mavi laboratuvar yaptı ve birçok tipi taradı.. Şuan sonucumda tip 11 ve tip 67 var ..Yani ilk teste bakılmayan tipler.. Bu forumu okuyarak çok şey öğrendim hangi laboratuarda kaç tip bakılıyor hangi tipler siğil yapar yapmaz vs birçok şey.. Tabi çok şey kattı.. İlk yaptırdığım zaman testi bu kadar bilinçli değildim.. Büyük ihtimal bu tiplerde vardı bakılmadığı için haberim yoktu.. Şundan yazmak istedim en azından 33 ve 39 taşıyan üyelere moral olur bu tipleri atabilmişim.. Umarım diğer tipleride atmak nasip olur Birde forumu incelediğimde tip 67 görmedim nasıl bir tipse buldu beni )Accus,cin bu tarz şeyler yok..Akıntımın nedeni e-coli bakterisiymiş (bakteriyel vaginozis ) bundan kurtulanınız varsa nasıl kurtulduğu konusunda yardımcı olursa çok sevinirim.. Tip 11 vücuttan atılımı inatçı mıdır?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

İyi akşamlar.. Bugün hpv tipleme testimin sonucunu aldım.. Önceden tip 33 ve tip 39 taşıyordum.. İlk tedavimi yapan doktor özel hastanedeydi ve onların gönderdiği laboratuarda her tip bakılmıyordu..Düşük risk tipleri bakılmamıştı ve bazı yüksek tiplerde.. Yeni tiplememi ise mavi laboratuvar yaptı ve birçok tipi taradı.. Şuan sonucumda tip 11 ve tip 67 var ..Yani ilk teste bakılmayan tipler.. Bu forumu okuyarak çok şey öğrendim hangi laboratuarda kaç tip bakılıyor hangi tipler siğil yapar yapmaz vs birçok şey.. Tabi çok şey kattı.. İlk yaptırdığım zaman testi bu kadar bilinçli değildim.. Büyük ihtimal bu tiplerde vardı bakılmadığı için haberim yoktu.. Şundan yazmak istedim en azından 33 ve 39 taşıyan üyelere moral olur bu tipleri atabilmişim.. Umarım diğer tipleride atmak nasip olur Birde forumu incelediğimde tip 67 görmedim nasıl bir tipse buldu beni )Accus,cin bu tarz şeyler yok..Akıntımın nedeni e-coli bakterisiymiş (bakteriyel vaginozis ) bundan kurtulanınız varsa nasıl kurtulduğu konusunda yardımcı olursa çok sevinirim.. Tip 11 vücuttan atılımı inatçı mıdır?
    selam mabella, evet ben de tip 67 çok görmemiştim. tip 11 sigil yapan bir tip ama zararsız, kansere faaln götürmez yani. Burada hpv oldugunu bilen bilinçli ve kontrole giden kimse kanser olmaz da zaten, senin endişelenmene gerek yok tip 11 yüzünden.
    tip 33 ve 39'u atmana çok sevindim ama bu bakılmayan tipler kötü olmuş demek ki 4 tip taşıyormuşsun. Eğer ahcc'ye devam ediyorsan devam etmeni öneririm. 1-2 tip için 6 ay yeterli olabilir ama 4 tip için bence biraz daha zaman gerekebilir, moralini bozma sakın kurtulacaksın bak yarısı gitmiş bile yolun.

Durum
    mert2036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Yalnız degılsın bende varım tip 67

Durum
    Ceyda5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bende 7 tip var yükseklerden düşüklere bakılmadı bile mavi laba gitsem bir 10tip çıkar gibi kesin 67 de vardır yani allah sabrını veriyor