Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sevgilinize hpv taşıdığınızı nasıl söylediniz ?

Durum
    minikhpvli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Sevgilinize hpv taşıdığınızı nasıl söylediniz ?

Benim yaklaşık 1 yıldır farklı kişilerle cinsel ilişkim oluyordu. Son altı aydır da sevgilim var ve çok seviyorum. Hpv tasidigimi ogreneli 1 hafta oldu. Sevgilimden bana bulaşmış olma ihtimali yok ama benden ona bulaşmış olabilir . Vicdanen rahatsiz hissediyorum , ona söylemek zorunda olduğumu düşünüyorum ama benden tiksinir ve beni suçlar diye korkuyorum. Şimdi iki sorum var ;
    Bulaşmış olma ihtimali nedir ?
    Ona nasıl söyleyebilirim ?

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Sevgilinize hpv taşıdığınızı nasıl söylediniz ?

Korunmasız ilişkininiz varsa eğer penatrasyonsuz prezervatif olmadan temas dahi bulaş çok yüksek. Çünkü bende erkek arkadaşıma bulaştırdığımı düşünüyorum. Hpv dna testi yaptırarak negatifliği şüpheli olsa dahi öğrenebilir.
    Ben ilk öğrendiğim gün söylemiştim. Ben mi sana bulaştırdımm sen mi bana bilmiyorum bilmemiz pek mümkün değil vs diye konuşmuştuk. Benimde uzun süredir bir ilişkim var ve tek eşliyim ilişki boyunca. Öncesinde bana bulaştığını düşünüyorum. Tabi bilemeyiz belki onda vardı (siğili yok) bana bulaştı ardından. Bunları kafayı yormak yerine bence testlerinizi smear, hpv tipleme yaptırıp tedavi yönünde çalışmalara başlayın. Sizi suçlayacak tiksinecek erkekleri hayatınıza bana kalırsa zaten sokmayın sağlığımızdan değerli değil.
    Ki öyle olacağını sanmam benim aldığım dönüş tedavisi neyse halledelir olmuştu. Herkes bizim kadar ayrıntılı düsünmüyor olabilir

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Erkekler senin kadar takmıyor bence. Bilemedim, ben söylediğimde bir sorun yasamamıstık. Gördüğün gibi nişanlıyız
    Bence güzel bir sekilde acıklayıcı sekilde anlat. artısını, eksisini.
    Kalmak istemeyeni yanında tutamazsın zaten.. böyle düşün be positivee

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı minikhpvli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim yaklaşık 1 yıldır farklı kişilerle cinsel ilişkim oluyordu. Son altı aydır da sevgilim var ve çok seviyorum. Hpv tasidigimi ogreneli 1 hafta oldu. Sevgilimden bana bulaşmış olma ihtimali yok ama benden ona bulaşmış olabilir . Vicdanen rahatsiz hissediyorum , ona söylemek zorunda olduğumu düşünüyorum ama benden tiksinir ve beni suçlar diye korkuyorum. Şimdi iki sorum var ;
    Bulaşmış olma ihtimali nedir ?
    Ona nasıl söyleyebilirim ?
    Gayet sana ondan bulasmis olabilir ama bunun artik bir onemi yok cinsel birliktelik olmussa sen ona o sana farketmez bence suan birlikteyseniz sigillerin varsa mecbur soylemen gerekiyo cunku sigiller cogalacaktir

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben de sözlüyüm ve bir türlü cesaret edip söyleyemiyorum; aşı vurundum, kolposkopi yaptırdım temiz çıktı, haftaya da ahcc başlıyorum acaba hiç söylemesem mi negatif olurum belki. Ya da ona aşı vurulmayı teklif edeceğim yanlış anlamasından korkuyorum

Durum
    Ahu
    Ahu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de sözlüyüm ve bir türlü cesaret edip söyleyemiyorum; aşı vurundum, kolposkopi yaptırdım temiz çıktı, haftaya da ahcc başlıyorum acaba hiç söylemesem mi negatif olurum belki. Ya da ona aşı vurulmayı teklif edeceğim yanlış anlamasından korkuyorum
    Aşıyı teklif etmen niye yanlis anlasilsin ki sonuçta gerekli bişi bu öyle anlatırsın ama bence bilmesi daha etik olur

Durum
    Tecrübeli Üye

Bende sigil yok , onda da yok. Sigil bulaşma ihtimalini degistiriyor mu ? Yani sigil olmadiginda bulasma ihtimali daha mi dusuk?

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkekler senin kadar takmıyor bence. Bilemedim, ben söylediğimde bir sorun yasamamıstık. Gördüğün gibi nişanlıyız
    Bence güzel bir sekilde acıklayıcı sekilde anlat. artısını, eksisini.
    Kalmak istemeyeni yanında tutamazsın zaten.. böyle düşün be positivee
    Doğru söylüyorsun ama suçluluk duyuyorum. Ayrılsa da tiksinse de söylemek zorundayım ama nasıl olacak hiç bilmiyorum

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben vicdan yapıp benim bulaştırdığımı düşünüyordum. Siğili yok. Ama test sonuclarımıza göre onda ki tip bende yok. Bu işler belli olmuyor acıkcası.

Durum
    GitBaşımdan16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Benim de bana bulaştıran kişiden farklı bir tip çıktı bu rastlanan bir durummuş. Bağışıklık sisteminin zayıflığına göre mutasyon geçirip başka tip olabiliyormış.

Bu Konu için Etiketler