Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv negatif olmak

Durum
    Crazyhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv negatif olmak

Arkadaşlar hpv negatif olduktan sonra neler değişti ? Neler yaşadınız pozitif olduğu dönemlerde ? Neler yaptınız negatif olması için ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv negatif olmak

Çok şey değişti diyemem ama hayatın kıymetini daha iyi anladım cinsellik ve bulasıcı hastalıklar konusunda daha da bilinçlendim. Ama en önemlisi kücük seyleri kafaya takmamayı ve saglıgımız olmadıgı sürece hayatımızın bir kıymeti olmadıgını anladım

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok şey değişti diyemem ama hayatın kıymetini daha iyi anladım cinsellik ve bulasıcı hastalıklar konusunda daha da bilinçlendim. Ama en önemlisi kücük seyleri kafaya takmamayı ve saglıgımız olmadıgı sürece hayatımızın bir kıymeti olmadıgını anladım
    Merhaba Arya,
    Öncelikle teşekkür ederim bu forumu açtığın için sana minnettarım. Dün kötü bir haber aldım siğiller makat içine bile bulaşmış. Çok canımı sıkıyor kaşınmaktan rahat duramıyorum. Ahcc’leri temin ettim iki kutu aldım şimdilik ve iki hafta önce genital bölgede ki siğilleri yaktırdım. Bugün de makat için doktoruma görüneceğim tekrardan bakalım ne diyecek. Senin yaklaşık kaç yıl sürmüştü ve ben hala test yaptırmadım sence ne zaman yaptırmalıyım ?

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sence bağışıklığı güçlendirmek için neler yapılabilir ?

Durum
    SEMENDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

iyi günler arkadaşlar, bende de bu hastalıktan vardı, son siğillerimi de yaktırdım ve şu an hiç yok. eski kız arkadaşımlayken bunun farkında varmıştık ve o da gidip smear testi yaptırdı negatif çıkmıştı sonra onla yollarımız ayrıldı. şimdi sormak istediğim negatif olmak nasıl oluyor? çünkü virüs vücuttan hiç atılmıyor, sadece bağışıklık sistemi güçlenip baskılıyor ve zayıf düştüğünde tekrar kendini gösteriyor. negatif olduktan sonra karşıya bulaş ortadan kalkıyor mu yoksa sadece siğil gözükmemesi mi negatif demek ?

Durum
    Admin

@crazyhpv, öncelikle rica ederim amacım da buydu kendinizi yalnız hissetmeyin. Bagısıklıgı güclendirmek icin tavsiyelerim; yeşil çarliston biber tüketin acı olmayandan, içerisinde portakaldan fazla c vitamini var. ben kefir ve yeşil çay içiyordum. ek olarak yeşil çay içmek hpv geriletiyor, her gün büyük bir kupa için. ben doğadan marka kullanmıştım, ama siz pimpirikli iseniz aktardan da alıp yapabilirsiniz
    Şeker ve tatlı çok tüketmiyordum sanırım yanılıyor da olabilirim ama fazla şeker hpv yi besliyor gibi bir şey duymuştum. O dönem pek pasta vs yemedim.

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı SEMENDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar, bende de bu hastalıktan vardı, son siğillerimi de yaktırdım ve şu an hiç yok. eski kız arkadaşımlayken bunun farkında varmıştık ve o da gidip smear testi yaptırdı negatif çıkmıştı sonra onla yollarımız ayrıldı. şimdi sormak istediğim negatif olmak nasıl oluyor? çünkü virüs vücuttan hiç atılmıyor, sadece bağışıklık sistemi güçlenip baskılıyor ve zayıf düştüğünde tekrar kendini gösteriyor. negatif olduktan sonra karşıya bulaş ortadan kalkıyor mu yoksa sadece siğil gözükmemesi mi negatif demek ?
    geçmiş olsun bir virüsçük vücuduna girmiş ama sakın umutsuzluğa kapılma tıp gelişiyor

Durum
    Admin

@semender, aslında virüs kendini tekrar göstermiyor. Biz burdaki çoğu arkadaşla beraber hpv nin vücuttan atılabileceğine inanıyoruz. bir kısım doktorlar atılır diyor, bir kısım atılamaz diyor. Ama sana şunu söyleyebilirim ki ahcc kullanıp çok iyi sekilde baskıladıktan sonra siğilim çıkmadı. Bu sene kış ayında 3 kere 2 tanesi ağır grip oldum ve 3-4 kilo verdim bağışıklığım yerlerdeydi yani yine de siğil falan çıkmadı. Sen de tamamen baskılanacagına inan, biz buna hpv negatif olmak diyoruz

Durum
    SEMENDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

teşekkür ederim cevap için, o zaman şöyle diyebiliriz, siğil çıkmadığı zaman negatif olunuyor .? ama siğil olmadığı zaman bulaş riski ortadan kalkıyor mu ki ?

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı SEMENDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cevap için, o zaman şöyle diyebiliriz, siğil çıkmadığı zaman negatif olunuyor .? ama siğil olmadığı zaman bulaş riski ortadan kalkıyor mu ki ?
    Bir doktorun söylediğine göre hpv hakkındaki araştırmaların çoğu çok eskiye dayaniyormus. Bu nedenle yuzde 80 90ni vucuttan atilir inanci hala o eski arastirmalardan geliyor diyordu. O doktorun dedigine gore 100de 100 bile atabiliyormusuz fakat tipine göre bu süreç uzuyormus ve bagisiklik baskilayici bi hastalik yada steroid veya hormon iceren ilaclar kullanmamak gerekiyormus. Umarim yuzdeyuz atilabildigi dogrudur.

Bu Konu için Etiketler