Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erkek için tip 18

Durum
    Cenkkkkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Erkek için tip 18

Arkadaşlar mav lap test yaptırdım üretalden numune aldılar tip 18 yüksek risk çıktı ama siğil yok yanlız koltuk altlarımda falan var bununla bi ilgisi varmı ben anlamadın bir daha test yaptırayımmı yanlış sonuç verme şansları varmı ben anlamadım ve piskojik olarak aşırı bi çöküntü yaşıyorum bu penis kanseri falan yapiyomuş delirdim resmen😢

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Erkek için tip 18

Bence önce biraz sakinleş, her şeyin tedavisi var bi yol illa ki bulunuyor. Ahcc ile negatif olan bir cok kisi var eğer ki sende bulunan tipe uygunsa başlayabilirsin. Kanser riski erkeklerde cok daha düsük diye biliyorum. Derin bi nefes al kabullenmek zor oluyor evet ama bizden değerli değilll hic bi sey daha bilincli insanlara dönüstük birazda ordan bakalımm. Koltukaltında olanların hpvden oldugunu zannetmiyorum ama yetkin değilim tabiki. Geçmis olsunn

Durum
    Yeni Üye

Çok tşk ederim cevabın için.ya geceleri uyayamıyorum sürekli zihnimde dönüyo dolaşıyo sıkıntı ter basıyo ne yapıcağımı bilemez hale geldim tip 18 atıyorsun dediler ahcc aldım tip 18 siğil yapmıyor falan dediler bilmiyorum kafam çok karışık

Durum
    hpvyiyenecegiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cenk selam, korkma bence çevrende hpvli olup bundan habersiz olan bir sürü insan var. bende de 16 var fakat sana tavsiyem cinsel ilişkiden uzak dur 8 ay kadar ve bünyeni sağlamlaştır. spora ara verme sigarayı bırak, neşeli şarkılar dinle, ahcc kullanmaya hemen başla yaşın kaç bu arada?

Durum
    Yeni Üye

33 yaşındayım

Durum
    Yeni Üye

Sigara beni bırakmıyo ben bırakıyorumda

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cenk öncelikle şu konuda sakin ol evet tip 18e sahip olabilirsin evet kanser riski var ama bu oran erkeklerde kadınlara oranla çok çok çok düşük. Yine de ben bunu en hızlı sekilde vücudumdan atmak istiyorum dersen, çare ahcc.
    Başka bir konuda da akıl vereyim: tip 18 oldugun icin lütfen ilişkilerinde dikkatli ol, baska bir kadına tip 18 bulastırma derim ben cunku kadın icin gerçekten sıkıntılı bir hpv tipidir 16 ve 18... benim önerim bu dönemde hiçbir cinsel aktivitenin olmaması yönünde, sana kalmış. arkadaşça bir tavsiye vermek istedim tip testi yaptırman da güzelmiş, bak ne güzel bilinçlendin.

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Umarım bırakırsın o da bağışıklığı baskılıyor

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Cenkkkkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    33 yaşındayım
    Doktorum bana geç fark etmemek en önemlisi demişti yaşın oldukça genç umarım hep beraber yeneceğiz

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Cenkkkkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mav lap test yaptırdım üretalden numune aldılar tip 18 yüksek risk çıktı ama siğil yok yanlız koltuk altlarımda falan var bununla bi ilgisi varmı ben anlamadın bir daha test yaptırayımmı yanlış sonuç verme şansları varmı ben anlamadım ve piskojik olarak aşırı bi çöküntü yaşıyorum bu penis kanseri falan yapiyomuş delirdim resmen😢
    Merhaba cenk. Koltuk altındaki siğille genital bölgedekinin alakası yok. Siğilinin olmaması iyi birşey uğraşmak zorunda değilsin yaktırmakla bu açıdan bak bence. Bu saatten sonra yapacağın şey kafana takmayıp kendine sağlığına dikkat edip 6 ayda bir test yaptırman. En fazla 3 yıl içinde vücudun bu hastalığı atacaktır bundan emin olabilirsin. Penis kanserine gelince, Türkiye de görülme sıklığı %1 oda 60 yaş ve üzeri 2. Olarak hpv penis kanserine direkt olarak sebebiyet vermiyor. Eğerki siğilin çıkarsa (ki sendr siğil yokmuş bu çok iyi) 15 20 yıl hiç iplemeyip tedavi olmazsan ondan sonra penis kanserine çevirme olasılığı var bak olasılığı diyorum direk kanser olursun demiyorum. O yüzden kafana hiç takma bünyene ve hastalığı yeneceğine odaklan hpv ye değil.

Bu Konu için Etiketler