Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv mi molluskum mu

Durum
    Sansas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv mi molluskum mu

Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay önce genital bölgemde bir tane sivilcemsi tarzında bir şey çıktı. Hemen doktora gittim ve molluskum olduğunu korkulacak bir şey olmadığını ve kendiliğinden düşeceğini istersem dondurma yöntemi yaptırabileceğimi söyledi ben de bir şey yapmadım ve kendiliğinden geçti. Bu ay ise yeniden genital bölgemde kaşıntı şikayeti ile birlikte birkaç küçük sivilce çıktı içi beyaz olanından.Tekrardan iki tane daha kadın Doğum doktoruna gittim ilki Agdanın yaptığı alerjik bir sivilce olabileceğini söyledi ama ona hpv olasılığını sormamıştım. Ertesi hafta tekrar bir doktora gidip sivilceleri gösterdim ve ısrarla hpv olup olmadığımı sordum hayır dedi ve beni cildiyeye yönlendirdi. Bugün ise cildiyeye gittiğimde doktor çıkıntıların hpv olduğunu ve mantar eşlik ettiğini söyledip dondurma işlemi yaptı. Geldiğim dördüncü doktor ve kafam çok karışık.. Tekrardan bir doktora mı gitmeliyim karar veremiyorum. Kime inanacağımı şaşırdım ve hep bir teyit ettirme ihtiayacı hissediyorum kendimde. Sizce nasıl bir yol izlemem gerekiyor şimdiden çok teşekkürler.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv mi molluskum mu

Merhaba geçmiş olsun. Öncelikle siğilin içi dolu olmaz yada beyaz sıvı olmaz daha çok et benini andırırlar üstü pütürümsü yapıda olur ve kendi kendine düşmez geçmezler. Benim fikrim birdaha böyle sivilcemsi tarzda birşey çıktığında gidip hpv testi yaptırman yada alanında en iyi doktorlardan birini bulup ona muayne olman.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Dark'a katılıyorum aynen önce. seninkisi belki molluskumdur. hpv değildir. hpv deri cıkıntısı gibi oluyor sivilce gibi değil.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba geçmiş olsun. Öncelikle siğilin içi dolu olmaz yada beyaz sıvı olmaz daha çok et benini andırırlar üstü pütürümsü yapıda olur ve kendi kendine düşmez geçmezler. Benim fikrim birdaha böyle sivilcemsi tarzda birşey çıktığında gidip hpv testi yaptırman yada alanında en iyi doktorlardan birini bulup ona muayne olman.
    .

Çok teşekkür ederim derim cevabınız ve iyi dilekleriniz için. Daha önce iki tane sivilce Ya da siğil kendiğinden geçmişti. Bugün tekrardan kadın Doğuma gittim ve cildiye doktorunun söylediklerini hpv olabileceğini ama doktorun emin olmadığını söyledim. İlgili bir doktordu ve geçen hafta yazdığı muayene notona bakarak lezyonların vulvada olmadığını hpvyi kendisinin göremediğini vulvada olmadığı sürece riskli bir şey olduğunu söyleyemeyeceği tarzında şeyler söyledi. Ama emin olmak istiyorsan bir daha sivilce çıkarsa gel yine sivilceden sürüntü alıp test yaparız dedi. Bakalım artık bekleyeceğim tekrardan.

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dark'a katılıyorum aynen önce. seninkisi belki molluskumdur. hpv değildir. hpv deri cıkıntısı gibi oluyor sivilce gibi değil.
    Çok teşekkürler Arya cevap verdiğin için. Bakalım zamanla göreceğim artık.

Bu Konu için Etiketler