Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu
Toplam 64 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahcc kullanırken yapmanız gerekenler :)

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ahcc kullanırken yapmanız gerekenler :)

Alıntı Jade09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tiroid ameliyatı geçirdim ve sürekli levotiron tiroid ilacı kullanıyorum ve bu ilacı aç karına içiyorum, ahcc yi tiroid ilacından 1 saat sonra mı almalıyım? Ya da ne şekilde icmeliyim? Bilgin varmı?
    @şaşkın'ın yazdığına kesinlikle katılıyorum. Bir hastalığınız varsa konu bizim tavsiye vermemizden çıkıyor. Ahcc her ne kadar besin takviyesi olsa da doktora danışmanız gereken şeyler var.

Durum
    Jade09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evet yarın doktor kontrolüm var tekrar soracağım. Geçen sene gittiğim endokrin doktorum içebileceğimi söylemişti, yarın gideceğim doktora hpv virüsünden dolayı içeceğimi söyleyeceğim, daha önce anlatmamıştım detayları da anlatacağım. Haşimato hastalarına önerilmiyor araştırdığım kadarıyla ama hipotiroidi olanlarda kullanamıyorsa bundan sonra almayacağım.

Durum
    Jade09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Arya teşekkür ederim, geçen sene doktora gittiğimde AHCC besin takviyesi aldığımı söyledim ama HPV olduğumu bundan dolayı kullandığımı vs.. gibi detayları anlatmamıştım, HPV de 1. senem gittiğim doktorun hafife alır gibi konuşmasından dolayı sadece probiyotik kullan, doğal beslen atarsın tarzında konuştuğu için ben de ona gğvenip araştırma içine girmediğimden dolayı boşuna geçti zaten. 2.senem de ilk sene çıkan HPV51'e, yeni tiplerde eklendi HPV31 ve HPV66 hepsi de malesef yüksek riskli tiplerdi. 2022 Mart ayında AHCC kullanmaya başladım,propolis, betaglukan ve C vitamini de almaya başladım bu arada devlet hastanesi jinekolojik onkolojide kolposkopi yapıldı ve 2 tane cin1 ve cin2 geldiğinden dolayı Haziran 2022 de leep konizasyon oldum, sonucunda cerrahi sınırlarım temiz çıktı doktor 6 ay sonra gel smear ve hpv testi yapalım dedi, 2023 mart ayında tekrar HPV+smear yaptırdım smearım temiz fakat hpv yuksek tip bir yada birkaçı pozitif çıktı. AHCC yi 1 senedir kullanıyorum timehealth danışmanına tiroid konusunu sorduğumda kendileri de doktoruma danışmamı söyledi, hipotiroid olduğumdan kullanabileceğimi sanıyorum ama bakalım eğer kullan deerse devam edeceğim aksi takdirde bu sene de pozitif geldiğimden dolayı doktorun tavsiye ettiği deflagyn e başlayıp diğer takviyeleri almaya devam edeceğim. Bu sene 3.seneme girdim, inşallah ben de sizin gibi negatif olduğum günleri görürüm.

Durum
    Claraa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

when using AHCC you need to do :)

Ah çocuklar... Çorbayı yanlış kullanmışsınız.

Sağlık uzmanınıza danışın: Herhangi bir yeni takviyeye başlamadan önce, özellikle önceden herhangi bir tıbbi durumunuz varsa veya herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, bunu sağlık uzmanınızla görüşmeniz önemlidir.

Önerilen doza uyun: AHCC, kapsül veya toz gibi farklı dozaj ve formlarda mevcuttur. Etikette önerilen dozu veya sağlık uzmanınızın tavsiye ettiği şekilde izleyin.

Yiyecekle birlikte alın: AHCC, emilimini artırmak ve sindirim rahatsızlığı riskini azaltmak için yiyeceklerle birlikte alınmalıdır.

Durum
    Admin

Cevap: when using AHCC you need to do :)

Alıntı Claraa12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah çocuklar... Çorbayı yanlış kullanmışsınız.

Sağlık uzmanınıza danışın: Herhangi bir yeni takviyeye başlamadan önce, özellikle önceden herhangi bir tıbbi durumunuz varsa veya herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, bunu sağlık uzmanınızla görüşmeniz önemlidir.

Önerilen doza uyun: AHCC, kapsül veya toz gibi farklı dozaj ve formlarda mevcuttur. Etikette önerilen dozu veya sağlık uzmanınızın tavsiye ettiği şekilde izleyin.

Yiyecekle birlikte alın: AHCC, emilimini artırmak ve sindirim rahatsızlığı riskini azaltmak için yiyeceklerle birlikte alınmalıdır.
    Yapılan deneylerde ahcc yemeklerle birlikte kullanılmıyor. Tam tersi yemek yemeden önce, aç olarak kullanılıyor. Bz deneylere harfi harfine uyarak negatiflik elde ettik, dediğiniz şekilde bir kullanım deney dışı oluyor.

Durum
    hpv56cin2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba Arya,

Bende hiç siğil çıkmadı ama smearimin ascus cıkması sonunda dns tipleme testi yaptırdım ve tip 56 olduğumu öğrendim. Kolposkopide Cin 2 çıktı. 6 ay sonra smear verdim temiz çıktı. (ilk smearim ascus du ondan ne kadar güvenilir bilemiyorum) ahcc yi sayende öğrendim ve 5 aydır kullanıyorum. Sence daha ne kadar devam etmeliyim? Kurtulmak istiyorum elimden gelenin hepsini yapmak istiyorum ama malum cok da pahalı

Durum
    Admin

Alıntı hpv56cin2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arya,

Bende hiç siğil çıkmadı ama smearimin ascus cıkması sonunda dns tipleme testi yaptırdım ve tip 56 olduğumu öğrendim. Kolposkopide Cin 2 çıktı. 6 ay sonra smear verdim temiz çıktı. (ilk smearim ascus du ondan ne kadar güvenilir bilemiyorum) ahcc yi sayende öğrendim ve 5 aydır kullanıyorum. Sence daha ne kadar devam etmeliyim? Kurtulmak istiyorum elimden gelenin hepsini yapmak istiyorum ama malum cok da pahalı
    Merhabalar, diğer başlıkta cevabımı yazdım aynı soruya
    Not: Aynı soruları farklı farklı başlıklarda sormayalım, tek bir başlıkta sorup cevap bekleyelim

Durum
    Çömez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba Jade foruma yeni katildim ben de ocak ayinda hpv oldugumu ogrendim ve bugun foruma uye olduktan hemen sonra senin mesajinla karsilastim. Hpv icin yeterli takviyeler alinmadiginda vucudundaki hpv kendi kendine tipleme mi uretiyor dogru mu anladim? Cunku benim doktorum da duzenli uyu saglikli beslen stres yapma spor yap diye konustu senin doktorun gibi. O yuzden korktum biraz bu yaygin bir sey mi cunku ilk defa duyuyorum.

Durum
    Admin

Alıntı Çömez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Jade foruma yeni katildim ben de ocak ayinda hpv oldugumu ogrendim ve bugun foruma uye olduktan hemen sonra senin mesajinla karsilastim. Hpv icin yeterli takviyeler alinmadiginda vucudundaki hpv kendi kendine tipleme mi uretiyor dogru mu anladim? Cunku benim doktorum da duzenli uyu saglikli beslen stres yapma spor yap diye konustu senin doktorun gibi. O yuzden korktum biraz bu yaygin bir sey mi cunku ilk defa duyuyorum.
    merhabalar, hpv kendi kendine yeni tipler üretmez, aslında o tipler vardır veya o tip vardır ama ya viral yükü düşüktür testte cıkmamıştır ya da dönüşüm olmuştur, örnegin tip 18 taşırken tip 56ya döner gibi gibi salladım tipleri tabi.

Durum
    Çömez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, hpv kendi kendine yeni tipler üretmez, aslında o tipler vardır veya o tip vardır ama ya viral yükü düşüktür testte cıkmamıştır ya da dönüşüm olmuştur, örnegin tip 18 taşırken tip 56ya döner gibi gibi salladım tipleri tabi.
    Tesekkur ederim beni bilgilendirdiginiz icin her gun yeni seyler ogreniyorum su hpv hakkinda. En kisa surede hepimizin negatif sonuc almasi dilegiyle

Bu Konu için Etiketler