Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Geçmeyen tahriş, kaşıntı,yanma

Durum
    Mügeb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Geçmeyen tahriş, kaşıntı,yanma

Merhabalar. Herkese geçmiş olsun inşallah herkes kurtulur bu illetten. Korkularımız büyük. Benin de aynı şekilde korkularım devam etmekte. Tam da bu ay 1 sene oldu. Geçen sene makat bölgemde ortaya çıkmıştı fakat ben hemen fark etmemiştim bir süre artık geceleri bile kaşıntı ile uyanıyordum. Bir kontrol etmek için baktığımda fazlasıyla çok olduğunu gördüm. Hemen hastaneye gittim ve doktorun neden bu kadar bekledin çok fazla olmuş demesiyle karşılastim. Bunun ne oldugunu bile bilmiyordum ve internetten okudugumda neye ugradigimi sasirdim. Geceler boyu agladim. Direkt yakma işlemi uygulanacak dedi ve 1 hafta sonrasında hepsini yaktirdim. Bir sene oldu ve hiçbir şekilde daha çıkmadı yalnız tek sorunum yürürken çok fazla yanıyor kaşınıyor tahriş oluyor hatta eve gelince hemen kontrol ediyorum hiçbir şey yok. Bir türlü bu acıma yanma geçmedi. Geçenlerde aynı doktora gittim baktı ve bir şey yok dedi gönderdi. Bir de sizlerin dediği hiçbir testi yaptırmadın hangi tip öğrenmedim. Ben biraz fazla korkan biriyim çok korkuyorum o yüzden hiç gidemiyorum. Sizlerde de böyle durumlar var mı hep krem sürüyorum surtundukce oluyordur diye ama her türlü oluyor. Ve beni psikolojikmen kötü yapıyor. İç kısımlarda bazen kaşıntı oluyor acaba içeride mi var bakmaya çalışıyorum gördüğüm kadarıyla ama yok ve net göremiyorum. Olabilir mi iç kısımlarda yoksa psikolojimen kendimi mi korkutuyorum bilmiyorum ama bir o kadar da hastaneye gitmeye çok korkuyorum kötü bir şey diyecekler diye 😔

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: Geçmeyen tahriş, kaşıntı,yanma

Canım çok geçmiş olsun, içini ferah tut öncelikle eğer varsa da çözümü de var sen yine de doktora gitmeyi ihmal etme derim ama bağırsaklarda mantar oluşumuda makatta kaşıntı vs yapabiliyor cok daha basit. Yenilen sebzeden iyi yıkanmamasından falan dahi bulasabiliyor. Bir araştır istersen biz sadece hpv düsündüğümüz icin her şeyi ona bağlıyoruz

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Minnoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Canım çok geçmiş olsun, içini ferah tut öncelikle eğer varsa da çözümü de var sen yine de doktora gitmeyi ihmal etme derim ama bağırsaklarda mantar oluşumuda makatta kaşıntı vs yapabiliyor cok daha basit. Yenilen sebzeden iyi yıkanmamasından falan dahi bulasabiliyor. Bir araştır istersen biz sadece hpv düsündüğümüz icin her şeyi ona bağlıyoruz
    Çok teşekkür ederim evet olabilir belki de ama işte o korku bitiriyor insanı ya tekrar çıkarsa tekrar olursa diye. Burada okuyorum ne güzel negatif olanlar var. Çok seviniyorum onların adına. Ben korkumu yenip gidemiyorum işte onu bile ogrenemedim. Yenebilirsem gideceğim farklı bir doktora. Maalesef bazı doktorlar hiç umursamıyor bile

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Müge selam hastaneye gitmelisin, evet o korkuyu bilirim emin ol seni cok iyi anlıyorum. kötü bir cümle, kötü bir şey derler diye korkup korkup gitmemezlik... maalesef inan bana cözüm değil. şöyle düşün gidersen ne oldugunu bıleceksın? her seyin tedavisi var. cesur ve hastaneye git böyle böyle yeniyorsun cunku...

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müge selam hastaneye gitmelisin, evet o korkuyu bilirim emin ol seni cok iyi anlıyorum. kötü bir cümle, kötü bir şey derler diye korkup korkup gitmemezlik... maalesef inan bana cözüm değil. şöyle düşün gidersen ne oldugunu bıleceksın? her seyin tedavisi var. cesur ve hastaneye git böyle böyle yeniyorsun cunku...
    Evet çok haklısın Arya o cesareti toplamaya calisiyorum her gun... Bu arada daha yeni katıldım. Üç gün önce tesadüfen bu siteyi buldum ve öyle okuyordum kayıt olup ben de anlatmak istedim inisanın bu durumları konuşacağı kimsesi olmuyor çünkü kimse anlamadığı gibi farklı bir bakış alıyor yüzlerinde. Kendi içimde kendimi yiyip bitirdim bir sene boyunca. Neredeyse her gün kontrol ediyorum bakıyorum hiçbir şey yok ama işte o yürürken kaşıntı ve yanma hissi deli ediyor beni. Geçmek bilmiyor. Daha üç hafta önce gittim bir seneden sonra ilk defa ve sadece yüzeysel baktı bir şey görünmüyor zaten çıkarsa gel böyle bir şey olmaz dedi. Ben bilemem mi peki bunun gectigini ya da bir daha çıkmayacağını öğrenemem mi dediğimde de hayatının her anında çıkabilir bu korkuyla ne yaşıyorsun çıktığında yatırırsin diye bir karşılık verdi. Böyle doktorlar oldukça tamamen gidesim kalmıyor işte. Ve ilişkim olmadığı halde bunun başıma gelmiş olması raporda cinsel ilişki diye yazması aynı zamanda evleneceğim dediğim adamın bunu öğrenince bırakıp gitmesi her şey mahvetti işte. Hiç lezyon görmeme rağmen arada bir makat iç kısımda kaşıntı olması ve yürüdüğüm her an o lezyonlarin yakildigi yerlerde yanma acıma kaşınma hissi olması hep kafamdan atmamı engelliyor.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Mügeb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok haklısın Arya o cesareti toplamaya calisiyorum her gun... Bu arada daha yeni katıldım. Üç gün önce tesadüfen bu siteyi buldum ve öyle okuyordum kayıt olup ben de anlatmak istedim inisanın bu durumları konuşacağı kimsesi olmuyor çünkü kimse anlamadığı gibi farklı bir bakış alıyor yüzlerinde. Kendi içimde kendimi yiyip bitirdim bir sene boyunca. Neredeyse her gün kontrol ediyorum bakıyorum hiçbir şey yok ama işte o yürürken kaşıntı ve yanma hissi deli ediyor beni. Geçmek bilmiyor. Daha üç hafta önce gittim bir seneden sonra ilk defa ve sadece yüzeysel baktı bir şey görünmüyor zaten çıkarsa gel böyle bir şey olmaz dedi. Ben bilemem mi peki bunun gectigini ya da bir daha çıkmayacağını öğrenemem mi dediğimde de hayatının her anında çıkabilir bu korkuyla ne yaşıyorsun çıktığında yatırırsin diye bir karşılık verdi. Böyle doktorlar oldukça tamamen gidesim kalmıyor işte. Ve ilişkim olmadığı halde bunun başıma gelmiş olması raporda cinsel ilişki diye yazması aynı zamanda evleneceğim dediğim adamın bunu öğrenince bırakıp gitmesi her şey mahvetti işte. Hiç lezyon görmeme rağmen arada bir makat iç kısımda kaşıntı olması ve yürüdüğüm her an o lezyonlarin yakildigi yerlerde yanma acıma kaşınma hissi olması hep kafamdan atmamı engelliyor.
    Hpvyi yenmen icin kendine bir sure ver mesela 2 yil gibi 1 yil daha erken gorunuyor ama sanslisin tekrarlayan bir durumun olmamis cikmiyor diyorsun insanlar her ay doktora gidiyorgidiyor bunu yaktirmak icin mesela ben 4 ay boyunca gittim cunku gecmiyordu belli yerlerdekiler geciyordu sadece...cikmamasi senin buyuk sansin ve bunu degerlendir iyi dusunmeye calis atlatacaksin zaten

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Mügecim ahhh şu an yazıyorsun ya nasıl da aynı dönemlerden geçmişiz. Her gün bi elimde ayna bi elim telefonun flaşı bokumla oynar gibi takılıyordum sanırım hayatımda hiç bu kadar o bölgeyle haşır neşir olmamıştım. ama inan bana bunlar yaşanan tecrübeler kendine rahatlatıcı birkaç cümle bul ve panik olduğun korktuğun anlarda bunları kendine söyle. Ben hep düzeleceğine geçeceğine inandım ve emin ol bu dönemlere güleceksin deseler asla ama asla derdim, gerçekten gülümseyebiliyorsun.

Ve hepeve'nin de dedigi gibi biz hep şunu savunuyoruz kendine süre verme olayı. kendine 1 yıl ver mesela ben öyle yaptım. çünkü 1 yıl verdiginde 1 yıl boyunca cıkan sigiller seni korkutmayacak, ama ne zaman bitecek gözüyle bakarsan, her siğil çıktığında üzülürsün. İmkanın varsa kesinlikle ahcc öneriyorum bu arada. Ben 8-9 ay bu illeti cektikten sonra ahcc'ye başlamıştım başlamasam hala da siğilim cıkardı bence insanlar 2-3 yılda zor atıyor. Çok düsünmemeye calıs, sosyal ol dışarı çık gez önümüz yaz ve mutlaka ''doktora git''

Durum
    Yeni Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hpvyi yenmen icin kendine bir sure ver mesela 2 yil gibi 1 yil daha erken gorunuyor ama sanslisin tekrarlayan bir durumun olmamis cikmiyor diyorsun insanlar her ay doktora gidiyorgidiyor bunu yaktirmak icin mesela ben 4 ay boyunca gittim cunku gecmiyordu belli yerlerdekiler geciyordu sadece...cikmamasi senin buyuk sansin ve bunu degerlendir iyi dusunmeye calis atlatacaksin zaten
    Evet çok haklısın süre vermeyi deneyeceğim. O yönden şanslı olduğumu hissediyorum evet sadece bir kez çıktı ve daha çıkmadı ama resmen bir sene boyunca ya çıkarsa ya çıktıysa diye içimi yiyip bitirerek geçirdim ve hala da öyleyim. Çok teşekkür ederim evet okuyorum sürekli ve gerçekten çok büyük mücadele içinde olanlar da var her seferinde tekrarlayan eminim onların daha başka oluyordur benim ruh halinden. İnşallah hepimizden sonsuza dek uzaklaşır. Çok iyi geldi sizlerle dertleşmek rahatladigimi hissediyorum çok teşekkür ederim

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mügecim ahhh şu an yazıyorsun ya nasıl da aynı dönemlerden geçmişiz. Her gün bi elimde ayna bi elim telefonun flaşı bokumla oynar gibi takılıyordum sanırım hayatımda hiç bu kadar o bölgeyle haşır neşir olmamıştım. ama inan bana bunlar yaşanan tecrübeler kendine rahatlatıcı birkaç cümle bul ve panik olduğun korktuğun anlarda bunları kendine söyle. Ben hep düzeleceğine geçeceğine inandım ve emin ol bu dönemlere güleceksin deseler asla ama asla derdim, gerçekten gülümseyebiliyorsun.
    Ve hepeve'nin de dedigi gibi biz hep şunu savunuyoruz kendine süre verme olayı. kendine 1 yıl ver mesela ben öyle yaptım. çünkü 1 yıl verdiginde 1 yıl boyunca cıkan sigiller seni korkutmayacak, ama ne zaman bitecek gözüyle bakarsan, her siğil çıktığında üzülürsün. İmkanın varsa kesinlikle ahcc öneriyorum bu arada. Ben 8-9 ay bu illeti cektikten sonra ahcc'ye başlamıştım başlamasam hala da siğilim cıkardı bence insanlar 2-3 yılda zor atıyor. Çok düsünmemeye calıs, sosyal ol dışarı çık gez önümüz yaz ve mutlaka ''doktora git''
    Hahaha ya hiç güleceğim yoktu nd güzel anlatmışsın aynı benim suanki durumum işte her dışarıdan eve geldiğimde ilk işim oraya bakmak oluyor var mı diye ve dediğin gibi hayatımda hiç o bölgeye bakmamıştım bile şimdi ise bakmadan duramıyorum korkunun gözünü seveyim işte çok güzel moral veriyorsunuz gerçekten çok teşekkür ederim iyi ki varsınız rahatlıyorum ve sizin gibi tamamen atlatmış kişiler çok mutlu ediyor beni darısı bana belki de geçti negatif oldu belki hala pozitif bilmiyorum ki iste gitsem öğreneceğim. Ama pozitif olunca illa çıkması mi gerekiyor yani 2 sene çıkmadığı zaman tamamen atlatti denilebilir diye okumuştum. Off bilmiyorum iste allak bullak dolanıyorum etrafta. Bazen çok iyi mutlu olduğum bir anda bir yanma kaşıntı hissi bir oluyor o an her şey bitiyor anlamsızlaşıyor benim için ve dışarıya çok yansıyor herkes soruyor ne oldu bir anda değiştin keyifsizsin diye. DİYEMİYORUM Kİ ANLATAMIYORUM....

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Geçmiş olsun. Inşallah hepimiz bunu atlatırız. Benim de dış genital bölgemde aylarca yanma ve kaşıntım oldu aynı zamanda makatımda da olmuştu. Ve ben artık hergün aglıyordum. Geceleri bile uykumdan uyandiriyordu beni. Sonra doktorum bana kolposkopi yaparken rica ettim vulva ve makatıma da o cihazla bakti ve bazi sivilar döktü. Hicbiseyimin olmadigini söyledi. Benim sorunum rahim agzindaydi sadece. Adam bana hiçbişeyin yok dedigi gunun ertesi benim vulva ve makatımdaki yanma ve kasintilarin hepsi gecti. Bazen psikolojik olabiliyor bazi seyler. Beyin sana oyun oynayabiliyor. Dusunecek olursak yogun stres yasayan insanlar zona bile oluyorlar. buyuzden hpv yenmemiz icin oncelikle stresle basa cikmaliyiz galiba.. gecmis olsun tekrardan.

Bu Konu için Etiketler