Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Herkese merhaba bir hpvli daha geldi. Bu da benim hikayem

Durum
    Çoküzgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Herkese merhaba bir hpvli daha geldi. Bu da benim hikayem

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam adminlerden özür dilerim. Sitede yeniyim. Aslında uzun zamandır siteyi takip ediyordum fakat misafir olarak sonunda ben de buraya dahil olmak istedim. 27 yaşında hpv 16ya sahip bir kadınım. En güvendiğim kişi tarafından bile bile bulaştırıldı bu bana. Elimden geldiğince bilinen yöntemlerle bagısıkliğımı güclü tutmaya çalışıyorum. Cin1im var fakat doktorum 1 sene işlem yapmayacağını çünkü büyük bi ihtimalle bunu vücudumdan atacağımı söyledi ve kanser olcam diye kesin bişe olmadıgını söyleyip böyle kendimi üzdüğüm için bana kızdı. Hpv 16yı son doz aşımı olmadan önce kapmıştım buyüzden son dozu olmak istemedim ama doktorum bana olmam gerektigini çünkü negatif olduktan sonra aşı sayesinde birdaha bulaş olmayacagını artı diğer türlere karşı da bulaşı zorlaştırdığını söyledi. Bu sıralar cin1imi hiç kafama takmıyorum. Benim tek korkum ağzıma da bulaştiysa diye ve bu yüzden kendimi yiyip bitiyorum. Onun için de doktora gittim doktor kontrol etti ve bişeyin yok dedi fakat benim sürekli dilimde ve ağız içinde yanma hissim var nedenini bilmiyorum. Nezaman kanser olurum diye sorduğumda doktor yüzüme garip garip bakıp illa kanser olcaksım diye bişe yok dedi yine de her yıl gel kontrol edelim dedi. Benim durumum bu. Kasım ayında tekrar kolposkopi ve biyopsim var ve umarım ozmna negatif olurum. Artı umarım ağzımdaki yanmalar sadece reflümden dolayıdır ve hpvm yoktur. Tekrar herkese selamlar

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: Herkese merhaba bir hpvli daha geldi. Bu da benim hikayem

Doktorun söyledikleri baya güzel seyler iyi bir doktora gitmişsin psikolojin içinde iyi olmus bu cünkü bazı doktorlar varki senin daha cok psikolojini bozuyor.vücuttan atılır dogru ama bunun için kendine dikkat etmen gerekir biliyosun sende o yüzden üzülme .atlatacaksın.agzında yok dediyse yoktur muhtemelen bende hergüm agzımın heryerini kontrol ediyordum gördügüm herseyi sigil sanmaktan baska seye neden olmuyo o yüzden inceleme can sıkar bos yere.

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Senı rahatlatırmk bılmem ama malesel benımde agızımda hpv tıp 6 var testte cıktı aynı sen gıbı agızda yanmalarım vardı doktora gıttım mıde yuzunden yanma oluyor dedı mıde surubu ıctım gercekten gectı yanmalar ıcın rahat edıcekse agızdan test yaptr bence

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

çok üzgün selam, en güvendigin kişi tarafından nasıl bile bile bulastırıldı :/ üzüldüm hikayene.

oral yolla bulasma, genital bölgedeki bulasma kadar yaygın degil. arastırmıstım. Mesela söyle düsün genital bölge temaslarıyla %85 bulasıyorsa, oral yolla %50 gibi.

Durum
    Özel Üye

Evet aryacım malesef. Hikayem o açıdan kötü. Hala insanlara karşı güvensizim ve ilerde birine güvenip evlenebilir miyim bilmiyorum ve benim ilk cinsel ilişkimdi birdaha da girmem heralde. Bana ders oldu. Umarım dediğin gibi oral bulaşmamıştır. Internette de bi doktorun yazısını okumustum ağıza bulaşabilmesi için ağız içimde yara falan olması gerekirmiş ki okdr kolay bulaşmıyormuş diye ama yine de içim rahat etsin diye düzende test yaptırcam. Çalkalama yöntemiyle yapıyoruz dedilerdi umarım negatif çıkar.

Durum
    Özel Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorun söyledikleri baya güzel seyler iyi bir doktora gitmişsin psikolojin içinde iyi olmus bu cünkü bazı doktorlar varki senin daha cok psikolojini bozuyor.vücuttan atılır dogru ama bunun için kendine dikkat etmen gerekir biliyosun sende o yüzden üzülme .atlatacaksın.agzında yok dediyse yoktur muhtemelen bende hergüm agzımın heryerini kontrol ediyordum gördügüm herseyi sigil sanmaktan baska seye neden olmuyo o yüzden inceleme can sıkar bos yere.
    Evet doktorum bulunduğum şehrin en iyi onkolojik jinekoloji doktoruydu. Araştirip gitmistim. Negatif olacagimdan okadar emindi ki bakalim insallah dogrudur. Hatta ben israrla ama bendeki tip 16 dememe ragmen bana tip 16 fln farketmez atacaksin vucudundan dedi. Bakalim insallah agzimdanda negatif alirim cok dua ediyorum.

Durum
    Özel Üye

Alıntı Niloya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senı rahatlatırmk bılmem ama malesel benımde agızımda hpv tıp 6 var testte cıktı aynı sen gıbı agızda yanmalarım vardı doktora gıttım mıde yuzunden yanma oluyor dedı mıde surubu ıctım gercekten gectı yanmalar ıcın rahat edıcekse agızdan test yaptr bence
    Yaptıracagim düzende. Insallah negatif olur. Bende arada lansor kullaninca geciyo agzimdaki yanma. Oyuzden refludendir diye dusunuyorm ama hpv 16da riskli diye ya bulastiysa diye cok korkuyorm. Ruh halim surekli dengesiz inisli cikisli bi iyiyim bi kotu. Sen sanslisin tip 6 zararli degil

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

@çok üzgün, aynen oral yolla öyle hemencecik bulasmıyor canım, telaşlanma. agzının icinde dilinin arka kısımlarındaki tat dokularını da siğil sanma :d ben ve forumdan bi arkadaş onları sigil sanıp kafayı yemiştik birlikte, sonra arastırdık ki tat dokusuymuş biz yasadık siz yasamayın

Durum
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @çok üzgün, aynen oral yolla öyle hemencecik bulasmıyor canım, telaşlanma. agzının icinde dilinin arka kısımlarındaki tat dokularını da siğil sanma :d ben ve forumdan bi arkadaş onları sigil sanıp kafayı yemiştik birlikte, sonra arastırdık ki tat dokusuymuş biz yasadık siz yasamayın
    Ben sigili geçtim kendimi direkt kanser olarak düşünüyorum ya ruh halim cok inisli cikisli. Bi icim rahatliyor yenecem diyorum. Bi kotu oluyorum kendimi kapatiyorm. Ve bana bulastiran kisiden de nefret ediyorum. Buraya yazmam iyi geldi bana biraz, sizlerle konusmak falan. Cunku bu konuyu kimseyle konusamiyorm. Annem ve kiz kardesim biliyorlar ama ustunde durmadilar. Mevzu acilmiyor. Gececegini dusunuyorlar. Benim kdr da bilgili degiller bu konuda ama..

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Çoküzgün Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sigili geçtim kendimi direkt kanser olarak düşünüyorum ya ruh halim cok inisli cikisli. Bi icim rahatliyor yenecem diyorum. Bi kotu oluyorum kendimi kapatiyorm. Ve bana bulastiran kisiden de nefret ediyorum. Buraya yazmam iyi geldi bana biraz, sizlerle konusmak falan. Cunku bu konuyu kimseyle konusamiyorm. Annem ve kiz kardesim biliyorlar ama ustunde durmadilar. Mevzu acilmiyor. Gececegini dusunuyorlar. Benim kdr da bilgili degiller bu konuda ama..
    Hastaligin en kotu etkisi bu ,kanser olmuyosun fakat psikolojin bozuluyor bir psikologun dedigi,psikolojik rahatsizliklar kanserden bile daha kotudur.psikolojik sorunlari ortaya cikarmasi sorun zaten kotu dusunmemeye calis atlatacaksin

Bu Konu için Etiketler