Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bir fikiiir veriiin lütfen

Durum
    Minnoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Bir fikiiir veriiin lütfen

Arkadaşlar merhaba,
    Ne çektiysem vajinamdan çekiyorum inanın ki 😅 bayaa uzun zamandır kronik mantarla uğraşıyordum. 1 ay önce kasınmalı batmalı bi seyler oldu mantardandır diye cok takmadım. Sonra o kızarık yer kurudu kaldı. 2 gün önce yine kesik kesik gibi parça parça lezyonumsu şeyler farkettim. Ve boğaz ağrılarım hep cok uzun sürüyor cok sigara tükettiğimde tekrarlıyor 1 aydan fazla sürüyor ilaç kullanmama rağmen. Dün doktora gittim emin olamadı baktı uzun bi süre siğil dedi. Aldara krem kullan gel dedi. Emin olamadım bugün tekrardan farklı doktora gittim. Asistanı cok kücük ic dudakların icinde var dedi. Doktorsa hayır o zar kalıntısı yok dedi.(ayrıntılı bakmadı ama) aralık ayında smear yaptırmıştım herşeyim temizdi. Asistanları kötü değil kremi kullan geçer yakılmaz zaten cok kücükler bir sey yapılamaz dedi. Ama beni bir korku ve endişe aldı. Çok uzun oldu vaktinizi aldım ama tedirginliğimi anladıgınıza eminim. Erkek arkadasımda hic siğil yok daha önce de cıkmamıs. Tasıyıcı olabilir mi? Ya da ben ona ulastırmıs olabilir miyim? Erkekler de siğil bulaştan ne kadar süre sonra cıkar ki? Hpv temiz olmasına rağmen bulaştırır mıyım? Ayy ne cok soru sordum kafamı biraz açıp içime su serpecek arkadaşlar arıyorum 😅

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Bir fikiiir veriiin lütfen

Taşıyıcı olabilir, sen de bulastırmıs olabilirsin sigil bulastan ne kadar sonra cıkar diye tam net bir tarih yok ancak 2-8 ay arasında cıkar genelde.

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekküür ederiiim. Bakalımm ben bi emin olayımm. Gerisi tahlil dondurma krem 😊

Durum
    Niloya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arkadaslar tasıyıcı ne demek benm esımde tasıyıcıysa vucutttan atamazmı bu vırusu

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Atılabiliyor tabikide ama varsa siğili düzenli tedavi olması gerekiyor yoksa siğilide bağışıklığına dikkat edip kendisine dikkat etmesi lazım

Durum
    Admin

Hpv de erkek taşıyıcıdır genelde. Taşıyıcı demek bulaştırıcı demek gibi dusunebilirsin.

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya ben nişanlımdan kaptım tip 16yı ama onda herhangi bi şey yok.Sorum şu ahcc kullanıp yendigim zaman tekrar bulasacak mı yani nişanlımdan bana

Durum
    Admin

Bahar bu tip soruları daha önce almıştık bundan dolayı herkes şu şekilde yapıyor: (ben de aynı sekilde yapardım eger başıma gelseydi)

Nişanlınız ile çiftler birlikte ahcc kullanmalı. İkiniz birden negatif olmalısınız böylece sorun kökten çözülür. evli insanlar icin iki kişi de aynı anda ahcc kullanması masraflı olabilir biraz ama değer mi? bence kesinlikle değer. hpvden dolayı psikolojik bozulmaların yanında veririm parasını kurtulurum..

Durum
    Kıdemli Üye

Arkadaşlar selam yeni konu açmak istemediğim icin tekrardan buraya yazıyorum. Pazartesi dermatologa gidiyorum. Sizce iç genital bölgede ki siğiller için, öncelikle aldara mı denemeliyim? Yoksa kritoterapiye mi direk başlamalıyım? Ağız ici ve tiplendirme icinde test yaptırmak istiyorum. İstanbul icin doktor lab. Kriyoterapi önerisi ücretler hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Durum
    zuzu697 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben yarın Hakan topalismailoğluna gidiyorum

Bu Konu için Etiketler