Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv pozitif, tip 16, leep sonrası regl durumu

Durum
    Morgana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv pozitif, tip 16, leep sonrası regl durumu

Merhabalar. Yaklaşık 1 aydır hpv pozitifim. Yani ben bunu 1 aydır biliyorum. İlk etapta doktoruma normal rutin kontrol için gittim. Her şey yolundaydı. Sadece 1-2 aydır makat bölgemde çıkan beyaz pütürtülü bir alan vardı. Doktor bunun kadın Doğumla bir ilgisi olmadığını ve cildiyeye göstermem gerektiğini söyledi. Bu sırada testler ve smear yapıldı. Sonucunda ascus ve hpv pozitif çıkmıştı. Gerçekten şok içindeydim. Hekim ne yazık ki hpv ile ilgili çok bir şey bilmiyordu. Alt tipini belirleyelim dedi, 10-15 gün daha böylece geçti. Tip 16 çıktı. Bende hpv 16 vardı. Doktor kansersin demeye çoktan başlamıştı bile. Bu sırada makat bölgemdeki beyaz pütürtülü alan için hala hpv ile bir ilgisi Yok diyordu. Alanında iyi bir jinekolog onkolog aramaya başladım ve sonunda buldum. İlgili hekim muayenenin daha ilk saniyesinde “evet hpv var sende” dedi. Kolposkopi ardından ultrason yaptı. Beyaz pütürtülü bölgeyi sorduğumda “kondilom onlar, hpv kaynaklı siğillerin var” dedi. Tip 16 hani siğil yapmıyordu dediğimde ise “yaptırdığın klinik sendeki tipi tespit edememiş olabilir ya da başka bir tipini daha taşıyor olabilirsin” dedi. Muayene sonunda “yarın sabah 07.30da ameliyathanede hazır ol operasyona gireceksin” dedi. Sabahında genel anesteziyle leep işlemi yapıldı.

Yani dün operasyondan çıktım ve akşam evime geldim. Muhtemelen anestezinin ve ameliyat sırasında verilen ağrı kesicilerin etkisinden dolayı dün çok ağrım olmadı. Çok hafif bir kanama oldu, sadece lekelenme şeklinde. Bugün ise ciddi ağrı başladı. Sürekli bi kramp vardı. Sanki regl ağrısı gibi. Ne yazık ki bugün regl de olmam gerektiği için ikisi üstüste aynı zamana geldi.
    Birkaç saattir uyumaya çalışıyor uyuyamıyorum. Sürekli bi şeyler okuyup üzülüp duruyorum. Oyalanmaya çalışıyorum. Derken belki biraz rahat bir uyku çekebilirim diye hafif bir mastürbasyon yapmak istedim. Vajinaya en ufak bir temas olmaksızın, sadece klitoris üzerinden denedim. Ardından şiddetli bir sancı girdi. Tuvalete gittiğimde kanamam artmış ve daha sulu geliyordu. Rengi açık kırmızıydı. Şu anda da aynı sancıyı ve ağrıyı hissediyorum. Bu kanamanın dünkü Lekelenmeyle ilgisi Yok, sanki regl olmuşum gibi. Ama acaba yanlışlıkla kendime az önce zarar mı verdim diyorum. Endişelenmemi gerektirecek bir duruma yol açmış olabilir miyim? Yarın doktora görünmeli miyim yoksa reglm başlamış olabilir mi? Leep sonrası kısa süre içinde regl olan oldu mu? İkisi arasındaki farkı nasıl anlayabilirim? Teşekkür ederim..

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv pozitif, tip 16, leep sonrası regl durumu

Regl oldun kanımca leep sonrası yani sonraki günde kanama anlamlı ve çok olası değil hafif,şiddetli her tür temastan uzak dur bence yarın doktoruna gözükmeni tavsiye ederim geçmiş olsun

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Hpv pozitif, tip 16, leep sonrası regl durumu

Leep sonrası böyle agrı sızı cekmen normal değil, ben de leep oldum ve hiç agrım sızım olmadı neden sende böyle oldu acaba?
    leep sonrası ilk reglimde bayagı kanamam olmustu, sonra duzeldi.

Bu Konu için Etiketler