Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kolposkopik muayene :(

Durum
    lezambis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Kolposkopik muayene :(

Merhabalar, formu sürekli takip ettim bazen moralim düzeldi bazen daha kötü oldum ama tek olmadığını bilmek insanı sanki rahatlıyor ne kadar korkuları tamamen geçmese de. Hiçbir fikrim yoktu çıkan sigiller hakkında devlet hastanesine muayeneye gittim hpv tanısı kondu 2016 yılında kanser olma riskin yüksek dendi yakma işlemi için gün almam gerektiğini söylediler. Sonrasında sağlık ocağında hpv testi yaptırdım 3 ay sonra çıkan sonuçta 06 - 52 - 53 tip lere sahip olduğumu ögrendim. Bu bekleme süre zarfında özel hastaneye gittim ve sigiller için ne yapmam gerektiğini sordum aldara krem verdiler internetten araştırmalarımla propolis kullandım. Siğiller ben sonucu alana kadar geçmişti zaten. Kara cahilliğimle sigil gidince hpv bitti sanmıştım. Ama sağlık ocağı doktoru ömür boyu bunu taşıyacağımı ve kanser riskinin yüksek olduğunu söyledi smear takibi önerdi. Eyvallah dedim smear yaptırdım temiz çıktı 6 ayda bir gel dedi o zamandan bu zamana kadar bir tane siğilim çıktı haziran 2019 döneminde onun için de Dr Nevra Topalismailoğlu na gittim müthiş pozitif bir doktor gerekli muayeneyi yapıp siğilim için işlem yaptı. Bana AHCC yi önerdi 6 ay kullan ve gel dedi hpv testini yenileyelim diye.AHCC yi günde 2 tane aç karnına içiyordum biteli 1.5 ay falan oldu. Bugün sabah rutin 6 aylık smear testi için sürekli gittiğim hastaneye gittim doktor bana vajinamda biraz kızarıklık olduğunu kolposkopik test yaptırmamı istedi tekrar dünyam başıma yıkıldı. Yıkılmış olarak tekrar hpv testi için örnek vermeye gittim ve sonuçlar 1 hafta içinde çıkacak. o zaman nasıl geçer ne yaparım bilmiyorum hiç aranızda kolposkopik muayene olan var mı? Destek olursa ne güzel olur.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Kolposkopik muayene :(

Merhabalar ben kolposkopik muayane olmadım ama biyopsi oldum zaten hatırlamıyorum ama burada kolposkopi olan arkadaşlar çok sıkıntı yaratmadığını yazmıştı sanki, yani günlük hayatını etkileyecek bir şey değil.
    Bu arada günde neden 2 tane ahcc kapsülü kullanıyordunuz? Normalde hpv negatif olmak için bu forumdan alan arkadaşlar günde 6 tane kullanıyor, 3 gr'a tekabül etmesi lazım o sebeple, sizin 2 tanesi sanırım 2 gr bile etmiyor olabilir. Özel bir sebebi var mıydı merak ettiğim için soruyorum

Durum
    Yeni Üye

Yardımınız için teşekkür ederim. AHCC kullanımını Dr. Nevra hanım söyledi günde 2 tane aç karnına içebilirsin dedi bende onun dediğini yaptım. 2 kutu kullandım toplamda. Umarım işe yaramıştır.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Birsey soracagim ilk siğil 2016 da cikti gecti sonra tekrar 2019 da mi cikti 3 yil sonra

Durum
    Yeni Üye

Evet, ilk siğiller diyeyim hatta 2016 yılında çıktı sonra hiç çıkmadı 2019 hazirana kadar. O zamanda sadece bir tane çıktı onun üzerine Dr Nevra hn gittim AHCC kullandım şuana kadar da çıkmadı henüz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı lezambis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımınız için teşekkür ederim. AHCC kullanımını Dr. Nevra hanım söyledi günde 2 tane aç karnına içebilirsin dedi bende onun dediğini yaptım. 2 kutu kullandım toplamda. Umarım işe yaramıştır.
    2 kutu + günde sadece 2 tane kapsül ahcc ile negatif olunduğuna dair bir çalışma yok. Negatif olmama ihtimaliniz daha yüksek muhtemelen. Ama olursanız şans olur.

Durum
    Kbr
    Kbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı lezambis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, ilk siğiller diyeyim hatta 2016 yılında çıktı sonra hiç çıkmadı 2019 hazirana kadar. O zamanda sadece bir tane çıktı onun üzerine Dr Nevra hn gittim AHCC kullandım şuana kadar da çıkmadı henüz.
    Peki o sure zarfinda eşinizde siğil var miydi o tedavi oldu korunmasiz iliski mi yasadiniz 3 yil icinde

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Kbr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki o sure zarfinda eşinizde siğil var miydi o tedavi oldu korunmasiz iliski mi yasadiniz 3 yil icinde
    2016 yılında ayni zamanda eşimde de görüldü siğiller onunda siğilleri aldata krem ve propolis kullanarak geçirdik kendisi tani konması icin test yaptırmadı ve biz o süreden beri prezervatif ile ilişki yaşadık eşimde o yıldan sonra hic bir siğil görülmedi bende 2019 yılında çıktığında ilişkiye ara verdik gecince tekrardan prezervatif kullandik

Durum
    Yeni Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 kutu + günde sadece 2 tane kapsül ahcc ile negatif olunduğuna dair bir çalışma yok. Negatif olmama ihtimaliniz daha yüksek muhtemelen. Ama olursanız şans olur.
    Bilmiyorum inaninki umarim şansım yaver gider. Gerekirse yeniden alır daha fazla ıcerim yeterki bundan kurtulayım ben doktor bu şekilde kullan diyince farklisini düşünmedim

Durum
    asliasli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hakan Hoca bize de 2 veya 3 tablet önermişti. onlar nedense öyle düşük doz tutuyorlar sanırım.