Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: merhaba ben dr medusa

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: merhaba ben dr medusa

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daylon, sigilden direkt numune alır o halde, yani bence.
    Yani bir zamanlar siğiller oralardaysa demek istedim. Siğil varsa doğrudan siğilden alınır evet. Asıl sormak istediğim üretranın içinde siğil çıkmamışsa da üretradan alıntı sürüntü işe yarar mı? Bence yaramaz.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Yarar tabii ki, yani doktor medusa diyor zaten ama şöyle düşün, kadınlarda da vajinanın iç bölgesinden sürüntü alınıyor.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Alıntı daylon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siğiller testis ya da kasık bölgesinde ise, ya da penisin alt bölümlerinde ise yine de üretradan alınan sürüntü işe yarar mı?
    bana siğil yokken hpv testi yapılırmı diye soruldu. ben de cevapladım.siğil varken tabi ki üretral sürüntüye gerek yok. siğilden örnek alınıp bakılır
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    zuzu697 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Hocam siğil yoksa üretredan çıkan sonuç negatifse bu bireyde hpv yok mu demektir yani?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı zuzu697 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam siğil yoksa üretredan çıkan sonuç negatifse bu bireyde hpv yok mu demektir yani?
    Bende siğil olmadıgı için kendimi negatif görüyorum suanda test yaptırmadım 1,5 senedir cıkmıyor cünkü evet negatif demek dogru olur

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı drmedusa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana siğil yokken hpv testi yapılırmı diye soruldu. ben de cevapladım.siğil varken tabi ki üretral sürüntüye gerek yok. siğilden örnek alınıp bakılır
    Hocam tam anlatamadım sanırım. Üretradan alınacak sürüntü örneği, sadece üretra içerisine yerleşmiş virüs varsa işe yarar di mi demek istedim? Yani mevcutta siğil görünmüyorsa ve daha önceki siğiller hep testiste falan çıkmışsa, yani olası şüpheli bölgeler üretra dışındaki yerlerse tek başına üretradan alınacan sürüntün ne kadar geçerliliği olabilir?

Ahcc'yi bu forumda meşhur eden arkadaş, Serkan'dı sanırım. O da yazmıştı mesela, "sadece penis ucundan sürüntü verdiğimden negatif geldi test ama sonraki testimde kendim her yere sürttüm ve pozitif geldi" diye.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Alıntı zuzu697 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erkek hastalar için üretradan sürüntü almak veya hpv şüphesi olan yerlerden sürüntü almak eğer buralardan alınan sürüntü örnekleri negatıf çıkar ise negatıflıkten bahsedebiliriz.aslında bir kişiye sizde hpv var demek kolayken hpv yok demek zordur. çünkü alınan örnekler negatıf olsa bile serkan arkadaşımızın dediği şekilde olabiliyor.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    melekGul1999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

benim kalp hastaligim var tansiyonumda surekli dusuk . 3 yilonceki iliskimden bogaz ve genital ic bolgede sigillerim var 4 ay once farkettim yaktirdigim genital bolgemde bir kac tane cikti suan ama bogazimdakileri bilemiyorum hastaligi bu zAmna kadar vucudumdan atamadim ve hastaliklarim da mevcut atma olasiligim yok gibi geliyor cok umutsuxum

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

genital bölgede bir kaç kez tekrarlar zaten.. az sayıda tekrarlamış demek ki zamanla bitecek..boğazında siğil olduğundan emin değilim çok sık gördüğümüz bir şey değil çünkü

www.leventturk.com.tr

Durum
    Ilo3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Levent Bey merhaba, ben hpvli olduğumu çıkan siğilim sayesinde 2 hafta önce öğrendim. 1 buçuk yıl önce bulaşmış. 1 buçuk yıldır herhangi bir temas olmadı. İlk kriyo yapıldı ve şu an iki tane daha çıktı. Smear sonucuna 1 ay var. Ultrasonla bakıldı ve içeride bir iki tane göründü. Biraz panik halindeyim. 2 haftadır her gün düzenli olarak imuneks, çinko, propolis, folik asit, 2 kupa yeşil çay, kefir, ev yapımı yoğurt, çörekotu, meyve sebze yiyorum. Tek tük içtiğim sigarayı da tamamen bıraktım. Bu takviyelerle ultrasonda görünenlerin kendiliğinden gerileme ihtimali var mıdır? Bir de bu takviyeler bir süre sonra başka hasarlara sebep olur mu?

Bu Konu için Etiketler