Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ben yoruldum HPV

Durum
    Susano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben yoruldum HPV

25 yaşında erkeğim. Hastalığımın türünü bilmiyorum. HPV olduğu kesin. Belki 10 belki 15 minik genital bölgedeki en minik 3'ü peniste olan siğile kriyoterapi yapıldı 2 gün önce ve hala yenileri çıkıyor gibi. Krem sürüyorum falan filan daha ne kadar savaşmam gerektiğini bilmiyorum. Test yapılmadı ya da tam olarak virüs saptanmadı. Sadece kriyo ve krem. Açıklama yok.
    Hiç bir zaman tek gecelik ilişkim olmadı, parayla sevişmedim, ya da korunmadan savaşmadım.
    Bu hastalığı nereden ya da kimden kaptığımı bile bilmiyorum.
    Bu durum üzücü bu durumda aldatıldım ama beni aldatan kimdi?
    Yoruldum, artık ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Sigarayı ve alkolü bıraktım, insanlardan, onların bakışlarından ve onların fikirlerinden bıktım. Eczanecisinden, stajyer sağlıkçılara kadar. Onları da geçtim yakın çevremizdeki beyinsizlere kadar.
    Çok yorgunum.
    Beni anlayabilen var mı?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Ben yoruldum HPV

Seni anlıyoruz. Dusunduklerini hepimiz yasadık. Eczacıların bakışlarını boşver, hpv için ''beyaz yakalı cinsel hastalığı'' derler, bunun çok eşlilikle de alakası yok aslında. Tabii ki çok eşliysen daha hızlı kaparsın ama tek bir partnerden de bulasabılır.

Durum
    Tecrübeli Üye

İtalya'da 1 yıl yaşadım Erasmus zamanları. Hayatımda hızlı olduğum tek dönemdi. 3 yıl önceydi belki de o zamandan kalmadır. Ama yine de tek gecelik yoktu tanımadığım insanlar yoktu ve korunmasız ilişki yoktu. Neyse ayrıntılar neticeyi değiştirmez.
    HPV'liyim sanırım ve mutsuzum.
    Nasıl atlatacağıma dair hiç bir fikrim yok. Kriyo sonrası Fucidin kullanıyorum sabah ve akşam. Bugün 3 gün olacak sanırım. Hala bir iyileşme belirtisi yok. Üzgünüm, acaba kriyo izleri geçer mi? Özellikle penistekiler iki küçük moral bozan lekemsi karartı.

Durum
    Admin

Kriyo izleri geçer evet ama hemen değil 6 ay - 1 sene icinde.
    bunları kafayı takma izler nedir ki, düzenli olarak donduracaksın iyi besleneceksin kendine iyi bakacaksın siviller hep çıkmayacaktı devam edip hiç azalmıyorsa birde ahcc yi dene, tüm bunların sonucunu elbet alacaksın. bugün degil belki ama bir gün, öyle kolay ve hemen olmuyor maalesef hpv süründürüyor..

Durum
    Tecrübeli Üye

2 hafta sonra gel dedi doktor kotuyu cagirmak istemiyorum ama sanirim artiyor gibi. Bir takim testler yapacak sanirim ve sanirim tekrar kriyo. Kimseyle konusamiyorum derdimi anlatamiyorum cunku anlamiyorlar.
    2 3 kez yapmak gerekiyor bazi durumlarda dedi doktor umarim 2 3 ile kalir ve gecer. Bir de yeni biriyle tanisacak oluyorum, simdi ona nasil anlatacagim, ne kadar inanacak, ne kadar yanimda olacak diye dusunuyorum. Hangi kiz olsa bunu duyunca giderdi eminim. Sonra tanisma yarim kaliyor ustelemiyorum asla ve sonra cool bir züppe saniyorlar. İnsanlar acımasız, kadınlar buna ekstra olarak oldukça bencil.
    Bu arada evleniyormuşsun tebrik ederim, umarım mutlu olursun bir ömür boyu. Affına sığınarak merak ediyorum, siz nasıl aştınız hpv barajını yani nasil anlattın ve o nasil karşıladı falan?

Durum
    Admin

Evet 6 ay sonra evli olacağım.

Açıkçası bizde ''aşacak'' bir durum olmadı. Kafa yapım ve mentalite olarak açık görüşlü insanlarla birlikte olmaya meyilliyim zaten. Hpv'den sonra hayatıma ''ilk görüşte aşk'' olarak tanımlayacağım şekilde giren bir insandı. O zamanlar siğilim çıkmıyordu, ve ekim ayında test yaptırmadan 1buçuk ay önce tanışmıştık. 1buçuk ay sonra testten önce bahsettim, böyle bir durum yaşadım fakat şu an negatif oldugumu umuyorum dedim, oturup anlattım hpv yi birazcık, bunun çok eşlilik de alakası olmadıgını anlattım kaldı ki çok eşli bir insan da değildim yani sık partner değiştiren vs.

Çok anlayışlı davrandı, bunu önemsemedi, herkesin basına gelebileceğini konustuk. Sonra test yaptırdığımda negatif çıktım, şüphesiz 2016 mart ayında hpv olduktan sonra hayatımın en güzel 2. günüydü. İlk günü ise onu ve onun beni ilk gördüğü gündü sanırım ve birlikte çok sevindik, işte böyle.

Durum
    Tecrübeli Üye

Açık görüşle alakası yok ben de açık bir insanım ama aşmak kelimesi gayet uygun insanların beyni küçük muhafazakar olmasına gerek yok, sadece anlayışlı birisiyle karşılaştığınız için farkında değilsiniz.
    Umarım her birimiz anlayışlı insanlarla karşılaşırız.

Durum
    Mügeb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Susano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25 yaşında erkeğim. Hastalığımın türünü bilmiyorum. HPV olduğu kesin. Belki 10 belki 15 minik genital bölgedeki en minik 3'ü peniste olan siğile kriyoterapi yapıldı 2 gün önce ve hala yenileri çıkıyor gibi. Krem sürüyorum falan filan daha ne kadar savaşmam gerektiğini bilmiyorum. Test yapılmadı ya da tam olarak virüs saptanmadı. Sadece kriyo ve krem. Açıklama yok.
    Hiç bir zaman tek gecelik ilişkim olmadı, parayla sevişmedim, ya da korunmadan savaşmadım.
    Bu hastalığı nereden ya da kimden kaptığımı bile bilmiyorum.
    Bu durum üzücü bu durumda aldatıldım ama beni aldatan kimdi?
    Yoruldum, artık ne kadar dayanabilirim bilmiyorum. Sigarayı ve alkolü bıraktım, insanlardan, onların bakışlarından ve onların fikirlerinden bıktım. Eczanecisinden, stajyer sağlıkçılara kadar. Onları da geçtim yakın çevremizdeki beyinsizlere kadar.
    Çok yorgunum.
    Beni anlayabilen var mı?
    Seni çok iyi anlıyorum...
    Ne aklından çıkarabiliyorsun ne o illet aklından çıkarmana müsade ediyor. Benim hiç ilişkim olmadı ve ona rağmen böyle bir şeyle karşılaştım. Geçen sene ve daha önce hiç duymamıştım. Yakma işlemi yaptılar. Ve rapora yazmış oldukları cinsel yolla bulaşan hastalıklar tanısı beni benden aldı götürdü. Ailemle gittim hastaneye ve ailem ilgilendi. Öyle bir şey yaşadığım halde onun yazılmasınin kötü bir ruh haline soktuğu gibi o raporu ailemden nasıl sakladığımi bir ben biliyorum. Psikoloji kalmıyor internetten okudum ilk doktor dediğinde ve geceler boyu uyuyamadım. Tekrarlamadi daha ama ne hangi tip olduğunu öğrendim ne de test yaptırdım. Ama her geçen gün kendimden nefret ettim. Hiçbir arkadaşıma söyleyememis olmam da cabasi. Şuan hala bir şey yok fakat yürüdükçe kaşınma yanma hissi beni usandırdi. Unutmaya çalıştıkça hatırlatıyor. Zor durum o yüzden o kadar iyi anlıyorum ki. Eminim herkes aynı şekilde alıyordur. Ama burada okuduklarım negatif olanlar beni mutlu ediyor inşallah onlar gibi sen de negatif olacaksın çaba göster bırakma peşini benim gibi korkma 😊

Durum
    Nedenhpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye
    Nereden
    Bursa

Susano üzülme yalnız değilsin

Bu Konu için Etiketler