Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile yeni tanişanlara tavsiyeler

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Hpv ile yeni tanişanlara tavsiyeler

Blogumda yazdığım yazıyı da burada yayınlıyorum:

Merhaba arkadaşım,

Bu sitedeysen muhtemelen hpv ile enfekte olmuşsun demektir, hoşgeldin club’a.

Eminim ki google üzerinde genital siğil, siğil, kondilom, yağ bezesi diye çok fazla arattın. Ve bir şekilde hpv olduğuna emin oldun. Bilmen gereken en önemli şey mahrem bölgede çıkan siğil, genital siğil ya da diğer adıyla kondilom hpv kaynaklıdır. Bu virüsü korunmasız bir ilişkide kapmış olacağın gibi, çok fazla partnerin olduğu için de kapmış olabilirsin. Siğil çıkarman, hpv’nin zararsız tiplerinden birine sahip olduğunu gösterir. Ama başka tiplerine de sahipsen bunlar yüksek riskli olabilir. Erkekte kanser olma riski oldukça düşüktür, daha çok kadını etkiler. Bu sebeple özellikle kadınların hpv tiplendirme testi yaptırmalarını tavsiye ederim. Neyi, nerede, nasıl yaptıracağını bilmeyenler için hpv tipini öğrenmek için özel bir hastanede de yaptırabilirsiniz ama ben tavsiye etmiyorum çünkü çok az tipe bakıyorlar. Bu sebeple bir tıp laboratuvarında 20 tipe baktırmalarını öneririm. Önereceğim yer: Gelişim tıp laboratuvarıdır, hpv genotiplendirme yaptırmak istediğinizi belirtirsiniz ve oldukça basit bir işlemle yaptırabilirsiniz. Biraz pahalıdır ama hpv testleri genelde pahalıdır, hangi tipte negatif hangi tip için pozitif olduğunuzu bilmenizi sağlar. Hpv tipini öğrenmek konusunda ise fiyat önceden 350 tl civarıydı, şu an 500 tl yi bulabilir.

Kendinde genital siğil gördüysen ve ne yapacağını bilmiyorsan, ilk yapman gereken öncelikle dermatoloji bölümüne tabiiri caizse ”cildiye”ye gitmendir. Eğer bir kadınsan, ek olarak jinekolog’a da görünmen gerekiyor. Ama hpv bir cilt sorunu olduğu için ve genital siğil / kondilom çıkardığınız için asıl dermatoloji ilgilenir.

Bunlara 2 işlem yapılabilir. Biri kriyoterapi öbürü koterizasyon yakma işlemidir. Kriyo terapi daha basit bir işlemdir, her iki işlemde gün içinde yürümenizi, aktivitelerinizi etkilemez. Koterizasyonda lokal ya da çok kısa süreli genel anestezi olabilirsiniz bu sebeple ekstra anestezi ücreti ödersiniz ve iyileşmesi kriyoterapiye göre daha geç olur ama daha sert bir çözümdür, siğilin çıktığı yerde bir daha siğil çıkmaz. Yalnız kriyoterapi de cidden iyidir, ben %80 hep kriyoterapi yaptırdım, 1 kez koter yaptırdım, size kalmış.

Dermatoloğa göründüğünüzde, doktor genital bölgede nüks eden şeylerin yağ bezesi olduğunu da söyleyebilir. Tam tersi evet hpv’sin de diyebilir, genital siğil de olabilirler, her şeye hazırlıklı olun.

Bağışıklığınızı güçlü tutmanız gerekiyor, süreç genelde 1-2 yıl sürse de AHCC kullanarak daha kısa sürede yenersiniz. AHCC için özel mesaj aracılığıyla bana ulaşabilirsiniz sorunuz varsa. 0542 487 21 22 numarasını arayarak ahcc hakkında sorular sorup ahcc'yi temin edebilirsiniz. Ve tabii ki beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor, şu an çözümsüz gelen hiçbir şey kalıcı değildir, bunu bilin yeter ki. Ben de ve benim gibi bir çok insan da hpv ile mücadele etti, çoğumuz yendik. Siz de başaracaksınız.

Durum
    Dertlihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv ile yeni tanişanlara tavsiyeler

Arya coook uzun süredir takip ediyorum mail de attım üyelik için ama dönmedin. Üyelik alıp yardım isteyemedim o kadar mutlu oldum ki şuan üye olduğuma anlatamam. Özelden yazabilirsiniz demişsin yazıyorum şuan

Durum
    Admin

Artık o mail adresini kullanmıyorum maalesef :/ kusura bakma cevap veriyorum hemen

Durum
    Ligarpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Artık o mail adresini kullanmıyorum maalesef :/ kusura bakma cevap veriyorum hemen
    arya merhaba ozelden bana yazarmisin binkac sorucagim.soru var.

Durum
    Admin

Tabi ligarpa yazıyorum

Durum
    alias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba ben ahcc satin almistim bu siteyi gormeden once size nasim fotografini atabilirim dogru mu diye

Durum
    Admin

Alıntı alias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben ahcc satin almistim bu siteyi gormeden once size nasim fotografini atabilirim dogru mu diye
    birçok farklı ahcc var. önemli olan negatif yaptıgını bildiğin bir ahcc kullanman çünkü hem ödediğin paranın hem çabanın karşılığını almak lazım. time health ahcc ise dogrudur çünkü türkiyede tek bir distribütörü var ben de kolayca iletişime geçin diye numarasını veriyorum, ben de time health ile negatif oldum. kinoko da gayet iyidir yabancı kaynaklarda çok övülüyordu, elindeki kinoko ise gayet iyi.

Durum
    hayallamya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Arya merhaba, bilgilendirici yazin icin cok tesekkur ederim. Gercekten binlerce yazi okudum ve insanin kafasi karisiyor. Nereden baslayacagimi bilemiyordum. Ama yazdigin siralama beni suan rahatlatti nerden baslayacagimi biliyorum artik. Bagisikligi guclu tutup hpvyi koyune uyumaya yollicaz. Yasasin!

Durum
    Helen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Merhaba. Ben Şubat 2023 de smr yaptırdım. Atipik endoservikal hücreler neoplastik lehine sonucu geldi. Kolposkopi yapıldı rahim içinden de biopsi alındı hepsi cin1 geldi. Sigarayı bıraktım düzgün beslendim 6 ay geçti aradan smr yaptırdım bu sefer atipik glandüler hücreler geldi. Bu arada hpv45 var. Hala aynı tek tip. Zaten ilişkiye de girmiyorum 1 bucuk senedir. Şimdi kolposkopi değil leep işlemi önerdiler bana. Anlamıyorum bu leep küçük bi kazıma deniliyo sonrasında patolojiye gidiyomuş ordan çıkana göre tekrar bi leep yapılabilirmiş. Şart mı? Leep yaptırmalı mıyım gerçekten ? Sizde de böyle sonuç aldığınız oldu mu? Tek seferde leep bitirmiyo mu bu işi.. Kafamda deli sorular.

Bu Konu için Etiketler