Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siğil mi değil mi?

Durum
    10721618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Siğil mi değil mi?

İyi günler. Yaklaşık 2-3 senedir cinsel organımda birkaç oluşum var. Başlarda hiç takmamıştım ama kaybolmadıklarını görünce, geçen sene bir dermatoloğa gittim ve “bunlar önemli bir şey değildir yağ bezesi gibi duruyorlar, endişelenmeye gerek yok” dedi. Ben de tamam diyip rahatladım ve çıktım. Fakat başta da belirttğim gibi 2-3 senedir aynı şekilde duruyorlar, kesinlikle büyümediler hatta sanırım sayıları da artmadı (kafama takmaya başladıktan sonra nokta şeklinde birkaç oluşuma daha denk geldim ama bu oluşumlar en başından beri var mıydı yoksa sonradan arttı mı emin değilim). Bir de ben bu oluşumları sıktığımda, içinden sivilceden çıkan irine çok benzemese de çok akışkan olmayan beyaz bir madde çıkıyor çok az miktarda. Belirli aralıklarla içinde tekrar o çok az miktarda beyaz madde üretiliyor gibi oluyor ve ben tekrar sıkıyorum, içinden çıkıyor o madde tekrardan.
    Bu sıralar birkaç üroloğa göründüm, ürologlar açıkçası bu konuda pek bilgi sahibi değiller, “bunlar siğil değil merak etme” diyorlar ardından “eğer için rahat etmezse bir dermatoloğa da görünebilirsin” diyorlar.
    Son olarak, bu sitede çok değerli bir ürolog doktorumuz var, onunla mesajlaşayım dedim. Sağolsun çok güzel cevap verdi kendisi, çok güzel ilgilendi. Kendisine tüm hikayemi anlattım ve dedi ki: siğili sıktığında içinden bir şey çıkmaz, siğil değildir o dedi. Bunu duyunca çok rahatladım ama içimde yine de hep bir şey kalıyor, kalmasının asıl sebebi de 2-3 senedir bunların kendi kendine kaybolmaması.
    Bu konuyu açmamın sebebi benzer şey yaşayanımız var mı öğrenmek.
    Hiç sıktınız mı siğilinizi, içinden bir şey çıktı mı?
    Teşekkür ederim.

Durum
    Mutsuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Siğil mi değil mi?

Benimki hissiyat yapıyor rahatsız ediyor batma mı diyim kaynama mı diyim titriyor sanki bacagım bile titredi bi ara ufaktı ilk çıktıda kriyo sıktırdım uzar gibi yayıldı kryodan sonra uzun Bi oluşum şeklinde şu anda doktor araştırıyorum hala bilen çıkmadı kafayı yedim hani bu bu deseler tedavi olsam artık diyorum bıktım daha önce yaşadım hissiyat bu bende lezyon diye düşünüyorum anlıyan Bi doktor bulamadım galiba şu ünlu doktor da geciremedi yüzeyde görünmeyen beyazlılar rı lazer uyguladı siğil çıkmaya çalıştı için kıpırtı yapıyor dedi ama gecmedi uyuyamıyorum bazen üzülmekten nasıl bişi benimki niye anlamıyorlar şimdi izmir bölgesinde Bi doktor bakmaya başladım hep büyük yerde anlıyan hoş anlıyan neresi var tam bilsem Bi

Durum
    Mutsuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Şimdiye sizinki çoğalırdı siğil kaşıntı yapıyor beyaz ufak ufak birsürü şeklinde veya az ama öylece durmaz çok kaşınır cildiye bunu anlardı dermokoloji yada lezyon şeklinde olunca anşayamıyolarmı nedir biyopsim bile temiz geldi oluşuma baktı fakültede Bi iyi anlıyan bulsak artık 😕

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merhaba, hiç siğillerimi sıkmadım mantıklı değil. Aslında yapısı itibariyle sigil sıkılmaya yatkın bir sey degil, seninkiler sigil olmayabilir emin olamadım.

Durum
    Yeni Üye

Teşekkürler herkese, burada fotoğraf paylaşımı yapılsa güzel olabilir, en azından karşılaştırma yapılabilir.
    Fotoğraf atmakta çekiniliyorsa, sadece siğile odaklayıp, başka hiçbir şey görünmeyecek şekilde atılabilir.
    Sitedeki çoğu arkadaş çok bilgili o yüzden sormak istiyorum, eminim ki cevapları sizde vardır:
    -Siğil olduğunu sandığım yapılar yan yanalar ve az sayıdalar, artmadılar ve azalmadılar önceden de söylediğim gibi. Forumda herkes sürekli arttığını söylüyor, acaba gerçekten siğil değiller mi?
    -3 sene olmuştur belki geçmiyorlar, bazı okuduğum yazılarda bir süre sonra kendisinin geçtiğini söyleyenler var, acaba gerçekten yağ bezesi mi bunlar?
    -Bir de kimisi diyor ki çook yüksek ihtimalle risksiz tiptir eğer varsa; bu kadar çok takmaya, moral bozmaya, takviye almaya gerek yok, kendisi geçer geçmese de kalır sende ama sorun yaratmaz tıpkı dudakta çıkan uçuklar gibi ya da yüzdeki sivilceler gibi, diyor. Siz ne diyorsunuz bu yaklaşım hakkında?

Durum
    Admin

Risksiz tip olsa bile vücudunda sürekli bir şeyler çıkması rahatsız edici bir durum ve senin hpv taşıyıcısı olabildigin gerçeğini degiştirmez, sadece risksizse kanser olma ihtimalin çok düşüktür. Ama bence tedavi olunmalı.

Durum
    Yeni Üye

Anladım teşekkür ederim, 10. Olacak ama tekrardan doktora gideyim, bu gideceğim de bunlar siğil değil derse bırakacağım gitmeyi. Önerdiğiniz doktor var mı ankarada devlette?

Durum
    Admin

10 tane çıkan şey, siğil değil derse bırakacaksınız gitmeyi ama napacaksınız 10 tane şeyle? bence tedavi olmaya istekli olmalısınız. sigil degilse de sonucta ''bir şey'' dir.

Durum
    Yeni Üye

10 tane çıkmadı, 5-6 tane var gerçi sayısı önemli değil herhalde pek ama. 10 farklı doktora gitmişimdir demek istedim. Hepsi de önemli bir şey değildir bu diyip geri gönderdi beni. Hatta yap bezesi olabileceğini söyledi birkaçı.
    Gerçekten önemli bir şey olsaydı herhalde ona yakın doktor böyle demezdi diye düşündüm.
    Aklıma takılmasındansa bir şey çıksın da tedavi olayım, tabii ki isteğim bu yönde ama artık ne yapayım hepsi de önemsiz dedi. İyi anlayan doktor var mı önerebileceğiniz, ona gideyim.

Durum
    Admin

Ben çok fazla doktor değiştirmedim sigil konusunda, doktorum iranlıydı ismi bayagı zordu unuttum maalesef su an o hastaneden ayrıldı cunku oyle de bulamıyorum.

Bu Konu için Etiketler