Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nereden Başlamalıyım ? :(

Durum
    leonan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Unhappy Nereden Başlamalıyım ? :(

Selamlar arkadaşlar , yaklaşık 3-4 ay önce genital bölgemin alt kısımlarında ufak boyutta 1 siğil sonrasında yan kısımlarda küçük daha sonra iyice belirginleşen 3-4 siğil daha fark ettim . Doktora gitmeye çekiniyorum , kız arkadaşım var , ondan bulaşmadığına eminim fark ettiğim günden beri cinsel ilişki yaşamadık zaten ayrı şehirlerdeyiz . Ve haberi yok . Ne yapmam , tedaviye nerden başlamam , hangi doktora gitmem gerekiyor ? Yardımlarınızı bekliyorum ((

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Nereden Başlamalıyım ? :(

Öncelikle siğiller icin cildiye/dermatoloji bölümüne gitmen lazım. eğer kadınsan ek olarak jinekologa da görünürsen iyi olur.
    kriyoterapi yaptırabilirsin cildiyede. eğer siviller büyükse koterizasyon islemi yapmak isteyebilir. kriyo daha basit bir işlem.
    Birde imkanın varsa ahcc kullanmanı öneririm 6 ay kullandığında negatif oursun eğer sivil tipin 16 degilse, 16 hpv tipi icin 9 ay gerekebilir yüksek riskli hpv oluyor cunku.

Ahcc icin de çok yakında güzel gelişmeler olacak, bir süredir arkadaşlarımıza yardımcı olamıyorduk.

Durum
    Yeni Üye

@Arya cevabın için çok teşekkür ederim , forum uzun süredir kapalıydı , içimdekileri yazamamak , cevap alamamak çileden çıkartmıştı beni
    Bu arada erkeğim . Dediğim gibi doktora gitmeye çekiniyorum .. Ama sanırım gitmem gerekiyor . 1 tanesi toplu iğne ucu kadar , diğerleri tümsek gibi tuaf yaani sivilce yada siğil tarzı gibi yuvarlak değil .
    Peki bu kriyoterapi vs işlemler ne kadar sürüyor? + devlet hastanesinde ücret alınıyormu , tedavi yada diğer işlemler için?

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer siviller büyükse koterizasyon islemi yapmak isteyebilir. kriko daha basit bir işlem.
    Sivil, kriko?

Durum
    Admin

Alıntı leonan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Arya cevabın için çok teşekkür ederim , forum uzun süredir kapalıydı , içimdekileri yazamamak , cevap alamamak çileden çıkartmıştı beni
    Bu arada erkeğim . Dediğim gibi doktora gitmeye çekiniyorum .. Ama sanırım gitmem gerekiyor . 1 tanesi toplu iğne ucu kadar , diğerleri tümsek gibi tuaf yaani sivilce yada siğil tarzı gibi yuvarlak değil .
    Peki bu kriyoterapi vs işlemler ne kadar sürüyor? + devlet hastanesinde ücret alınıyormu , tedavi yada diğer işlemler için?
    devlette ücret alınıyor mu emin degilim, hiç gitmedim ama özel hastanelerde ücret alınıyor. Fiyat sigil oranına göre değişiyor, çok fazlaysa 500-600ü bulur. Azsa 100-300 arası degişir. Kriyo için konusuyorum.

Durum
    Mutsuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Devlette kriyo için ücret alınmıyor

Durum
    Admin

@daylon, siğil ve kriyo yazacagıma öyle yazmışım vallahi benim hatam değil macbook'um saçma sapan çevirmiş :d

Durum
    Yeni Üye

Hastaneye hiç bulaşmadan sirkeyle üstesinden gelebilirim sanırım , en azından ahcc temin edene kadar , zaten toplasan 7-8 tane anca var , 1 tanesi iri diğerleri ufak . Düşüncem bu yönde?

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı leonan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hastaneye hiç bulaşmadan sirkeyle üstesinden gelebilirim sanırım , en azından ahcc temin edene kadar , zaten toplasan 7-8 tane anca var , 1 tanesi iri diğerleri ufak . Düşüncem bu yönde?
    Sağlık güvencen varsa devlet hastanesinde kriyo veya koter için ücret alınmaz. 7-8 siğil az bir sayı değil. Git hastaneye, doktor görsün, zaten doğrudan kriyo için yönlendirecek. Hepi topu 1 dakika sürer kriyo sıkılması. Siğillerin yeni çıkıyorsa, 3-4 ay sık çıkarlar. 15-30 güne bir gidersin hastaneye. Şimdiden alış.

Durum
    zuzu697 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya senin gelmiş olmana çok sevindim çok yazını okudum bende yaklaşık 3-4 aydır bu dertle muzdaribim ama benim öyle çok yok 4 taneydi fark ettiğimde yaktırdım 15 günde 1 falan tekrarlıyordu şimdi ayda 1 tane oluyor kaç ay bu böyle devam eder bilmiyorum ama arya özelden mesaj atmaya çalıştım sana ama başaramadım sanırım..

Bu Konu için Etiketler