Merhaba arkadaşlar, forumumun yanı sıra bir adet de hpv hakında blog'a sahibim, şuan hpv'ye yeni geçenler için çok faydalı olacak yazılar barındıran bu blogu hpv ile tanıştıktan hemen sonra açmıştım. Az önce blogumda ''hakkında'' kısmına baktım ve şöyle bir yazım ile karşılaştım. İster istemez biraz duygulandığım bu anda, sizlere de yardımcı olmak istedim.

Ben Arya. Mart 2016’da hpv ile tanıştım. Hayattan pek zevk almıyordum. Yaşamayı beceremiyormuş meğersem, sonradan anladım.

”hpvliyiz.com”

Yukarıda yazmış olduğum bu yazı o kadar anlamlı ki. Hpv sayesinde ne kadar değiştiğimi sizlere anlatamam. Hpv'den önce hepimizin bizi bir araya getirmeyen, akıp giden hayatları vardı. Bir çoğumuz hayatımızın en keskin noktası dolayısıyla burada tanıştık. Hpv iken o kadar umutsuz olursunuz ki, bu yazıyı okuyup da hpv olduğunu yeni öğrenen, bir süredir kabullenemeyen, savaşmaktan yorulan sizleri o kadar iyi anlıyorum ki. Benim de dünyam başıma yıkılmıştı, tam anlamıyla. Benim sürecim bazılarınınkinden çok çok daha ağırdı bu arada (kansere yaklaşmışım meğersem)

O sebeple size verebileceğim en büyük tavsiye şu olacaktır. ''Şu an bitmeyeceğini, geçmeyeceğini, hayatınızı kararttığını düşündüğünüz bu süreç size yemin ederim ki geçecektir. Şu an ne düşünüyorsunuz, ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama aranızda intiharı bile düşünen insanlar oldu gördüğüm kadarıyla, sakın böyle bir aptallık yapmayın. Sonradan gülüp geçiliyor mu böyle dönemlere? Ben çok gülmedim ama bazı şeyleri yaşadığınız o an çok fazla büyütüp, hayali felaket senaryoları kuruyoruz, bunun komikliğine güldüm sadece. Atlatalı 1 buçuk yıl oldu. Hpv beni hayattan daha keyif alabilen biri yaptı. Zorluk görmemişiz arkadaşlar, kanser olan insanlara üzülüp geçmişiz sadece mesela. Kendimiz daha hafif bir problem yaşadığımızda dünyamız başımıza yıkıldı, geleceğe umutla bakın, ama bakarken de savaşın. Hpv'yi öğrendikten sonraki sürecin çok kısa olmayacağını, tekrar siğil cıkarabileceğinizi bilin bunu kabullenin, daha kolay olacaktır. Benim 1 buçuk yıl sürdü atlatmam. 8 ay ahcc kullandım (GARANTİ OLSUN DİYE ) Bu süreçte yıldığım, bıktığım çok anlar oldu, hatta sigarayı bırakmıştım kansere yaklastıgımı ögrenince tekrar basladım, halbuki leep operasyonu ile rahimdeki kansere dönebilecek hücre yarım saatlik bir işlemle temizleniyormuş. Bir avuç umut dolu olun, her umutsuz oldugunuzda da çıkın çıkın gelin, yardımcı oluruz