Merhaba arkadalar, forumumun yan sra bir adet de hpv haknda blog'a sahibim, uan hpv'ye yeni geenler iin ok faydal olacak yazlar barndran bu blogu hpv ile tantktan hemen sonra amtm. Az nce blogumda ''hakknda'' ksmna baktm ve yle bir yazm ile karlatm. ster istemez biraz duygulandm bu anda, sizlere de yardmc olmak istedim.

Ben Arya. Mart 2016da hpv ile tantm. Hayattan pek zevk almyordum. Yaamay beceremiyormu meersem, sonradan anladm.

hpvliyiz.com

Yukarda yazm olduum bu yaz o kadar anlaml ki. Hpv sayesinde ne kadar deitiimi sizlere anlatamam. Hpv'den nce hepimizin bizi bir araya getirmeyen, akp giden hayatlar vard. Bir oumuz hayatmzn en keskin noktas dolaysyla burada tantk. Hpv iken o kadar umutsuz olursunuz ki, bu yazy okuyup da hpv olduunu yeni renen, bir sredir kabullenemeyen, savamaktan yorulan sizleri o kadar iyi anlyorum ki. Benim de dnyam bama yklmt, tam anlamyla. Benim srecim bazlarnnkinden ok ok daha ard bu arada (kansere yaklamm meersem)

O sebeple size verebileceim en byk tavsiye u olacaktr. ''u an bitmeyeceini, gemeyeceini, hayatnz kararttn dndnz bu sre size yemin ederim ki geecektir. u an ne dnyorsunuz, ne yapyorsunuz bilmiyorum ama aranzda intihar bile dnen insanlar oldu grdm kadaryla, sakn byle bir aptallk yapmayn. Sonradan glp geiliyor mu byle dnemlere? Ben ok glmedim ama baz eyleri yaadnz o an ok fazla bytp, hayali felaket senaryolar kuruyoruz, bunun komikliine gldm sadece. Atlatal 1 buuk yl oldu. Hpv beni hayattan daha keyif alabilen biri yapt. Zorluk grmemiiz arkadalar, kanser olan insanlara zlp gemiiz sadece mesela. Kendimiz daha hafif bir problem yaadmzda dnyamz bamza ykld, gelecee umutla bakn, ama bakarken de savan. Hpv'yi rendikten sonraki srecin ok ksa olmayacan, tekrar siil ckarabileceinizi bilin bunu kabullenin, daha kolay olacaktr. Benim 1 buuk yl srd atlatmam. 8 ay ahcc kullandm (GARANT OLSUN DYE ) Bu srete yldm, bktm ok anlar oldu, hatta sigaray brakmtm kansere yaklastgm grenince tekrar basladm, halbuki leep operasyonu ile rahimdeki kansere dnebilecek hcre yarm saatlik bir ilemle temizleniyormu. Bir avu umut dolu olun, her umutsuz oldugunuzda da kn kn gelin, yardmc oluruz