Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Başta söyleyeyim ben de güzel haberi. Ben de tüm tipleri içeren testten negatif sonucumu aldım. Ama mevcutta siğili olmayan ya da siğili doğrudan görülemeyen erkek için testin doğruluk oranından emin olmak zor. Önümüzdeki aylarda bir test daha yaptırırım sanırım. Ama en azından şundan emin sayılabiliriz, pozitiflik durumu devam etse bile viral yük baya azalmış olmalı.

Öncelikle testten bahsedeyim. Ben kargo ile aldım paketi ve kargo ile geri gönderdim. Test için 1 çanta içerisinde bir pamuklu çubuk ve kabı, bir idrar kabı, bir de buz aküsü geliyor. İdrar kabına idrarınızı dolduruyorsunuz. Pamuklu çubuğu da ben en önce çok az bir miktar penisimin içine soktum ve çevirdim, sonrasında da aynı pamuğu penis, testisler ve kasık bölgemde sürtebildiğim kadar yere sürttüm, özellikle daha önceden siğil çıkmış yerlere daha özenle sürttüm. Sonra kabının içerisine koydum, biraz serum fizyolojik göndermişler onu da ekledim kaba, ağzını kapattım.

Gelelim geçen süreye ve kontrollere. İlk siğili görmemin üzerinden 8 ay civarı bir süre geçti. İlk doktor kontrolümde 5-6 adet siğil kriyo işlemiyle donduruldu. Sonrasında 1-1,5 ay aralıklarla 4-5 kere daha gittim kontrole. Her seferinde 1-2 kriyo uygulandı şüpheli noktalara ama hiç emin olunamadı o küçük şüpheli noktalardan. Eminim negatif sonuca rağmen doktorum yine kriyo uygular 1 ya da 2 tekrar gittiğimde, bence doğrusu da bu. Şüpheli nokta varsa kesin siğil değil diyomiyorsan uygulayacaksın kriyoyu. Gerçi bana kalsa ben her seferinde en az 5-6 yere kriyo uygulatırım ama kesin siğil değil dediklerine uygulamıyor

5,5 aydır AHCC, imutor ya da imutor kompleks ve propolis kullanıyorum. Bir 2,5 ay daha kullanır, 1 ya da 2 kontrole daha gider, kesin siğil denilen bir lezyon görülmezse son bir test yaptırır, konuyu kapatırım. Sigarayı HPV teşhisinden sonra bıraktım. Alkol haftada 1-2 gün alıyorum güzelinden.

Not: Hala 1-2 siğil çıkarıyorum. Olmayınca olmuyor yani. Mücadeleye devam.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Daylon cok sevindim. Negatif biri olarak bunu yazmam cok iyi cunku cogu negatif olan forumdan tüyüyor hahaha. Ben de sigarayı bırakmıstım ilk ay, sonra tekrar basladım ve ahcc kullanırken de içtim tabii yendim ama mumkunse sigarasız bırakılması iyi olur, diger arkadaslara tavsıyemdır. Ahcc işte ne diyebilirim ki onu bulan ınsana anca tesekkur edebilirim imutor kullanman da bayagı iyi ben de imutor kullanmıstım 5 ay filan olması lazım.

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekkürler Arya. Negatif de olsam arada bir uğrarım ben

Durum
    Kıdemli Üye

Kötü haber. Yeni bir lezyon gördüm sanırım. Önümüzdeki günlerde doktora gidip kontrol ettireceğim.

Dediğim gibi erkekte test için cidden detaylıca çalışmanız lazım. Yani olabilecek her yere o pamuğu değdirmeniz gerekiyor. Benim lezyon olmasından şüphelendiğim yer baya yukarıda kasık bölgesi, ilk kez orada lezyonumsu bir şey gördüm ve muhtemelen pamuğu oraya sürtmedim test verirken.

Bir de traş mevzusu tekrar gündeme geldi benim aklımda. Philips Bodygroom kullanıyorum, bugüne kadar memnundum ama bugüne kadar rastladığım yerlere kıyasla alakasız bir yer de lezyon görünce acaba bu da mı tahriş ediyor kılları alırken diye düşünmeye başladım.

AHCC konusuna gelince, 5,5 aydır kullanıp lezyon görmek biraz üzdü. Ayrıca AHCC'siz de kendimi bildim bileli çok sağlam olan bağışıklığım bugünlerde düştü, bunu hissediyorum. Neyse diyelim.

Durum
    Admin

Daylon, kötü hissetme cunku geçen bir arkadaşım (reelden tanıdığım) lezyon görüp siğil sanıp doktora gidiyor ve yağ bezesi oldugunu ogreniyor 2 ayrı doktora gitmiş. Hpv psikolojimizi nasıl bozmuşsa sivilceyi bile ''inanmıyorum siğiiiil!!!'' sanıyoruz önce bi üzülmeden önce sakin ol bi doktora görün derim

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daylon, kötü hissetme cunku geçen bir arkadaşım (reelden tanıdığım) lezyon görüp siğil sanıp doktora gidiyor ve yağ bezesi oldugunu ogreniyor 2 ayrı doktora gitmiş. Hpv psikolojimizi nasıl bozmuşsa sivilceyi bile ''inanmıyorum siğiiiil!!!'' sanıyoruz önce bi üzülmeden önce sakin ol bi doktora görün derim
    Yağ bezesi olduğunu sanmıyorum Arya Napalım, umarım bu son olur.

Durum
    Admin

Daylon valla bi baktır derim, biliyorsun ufacık bir sigil cıksa hemen panik yaparız... bu hallerimizi unutma ve kendini gaza getirme

Durum
    Kıdemli Üye

Bu hafta gideceğim doktora. Çok şeyi siğile benzetiyoruz bu doğru ama "bu kesin siğil" dediğim hiçbir lezyonda yanılmadım

Durum
    Kıdemli Üye

Bugün gittim doktora. Büyük olasılıkla siğil olduğunu söyledi ve kriyo uyguladı. Yani neymiş, erkekseniz, siğilsiz 6 ay geçmeden test falan yaptırmayın, paranız boşa gider. Philips Bodygroom kullananız var mı bilmiyorum ama 0,5 mm cilt koruma tarağı yerine 3 mm tarağını kullanacağım sanırım. Umarım 3mm, cilt incelemesi için çok uzun olmaz.

Durum
    Kıdemli Üye

Bu arada benim bağışıklığım baya iyidir normalde, grip falan olmam kolay kolay. 5,5 ay AHCC kullanıp da bağışıklığın düşmesi bana denk geldi sanırım Neyse devam kullanmaya.

Bu Konu için Etiketler