Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Durum
    Violin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Alıntı daylon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başta söyleyeyim ben de güzel haberi. Ben de tüm tipleri içeren testten negatif sonucumu aldım. Ama mevcutta siğili olmayan ya da siğili doğrudan görülemeyen erkek için testin doğruluk oranından emin olmak zor. Önümüzdeki aylarda bir test daha yaptırırım sanırım. Ama en azından şundan emin sayılabiliriz, pozitiflik durumu devam etse bile viral yük baya azalmış olmalı.

Öncelikle testten bahsedeyim. Ben kargo ile aldım paketi ve kargo ile geri gönderdim. Test için 1 çanta içerisinde bir pamuklu çubuk ve kabı, bir idrar kabı, bir de buz aküsü geliyor. İdrar kabına idrarınızı dolduruyorsunuz. Pamuklu çubuğu da ben en önce çok az bir miktar penisimin içine soktum ve çevirdim, sonrasında da aynı pamuğu penis, testisler ve kasık bölgemde sürtebildiğim kadar yere sürttüm, özellikle daha önceden siğil çıkmış yerlere daha özenle sürttüm. Sonra kabının içerisine koydum, biraz serum fizyolojik göndermişler onu da ekledim kaba, ağzını kapattım.

Gelelim geçen süreye ve kontrollere. İlk siğili görmemin üzerinden 8 ay civarı bir süre geçti. İlk doktor kontrolümde 5-6 adet siğil kriyo işlemiyle donduruldu. Sonrasında 1-1,5 ay aralıklarla 4-5 kere daha gittim kontrole. Her seferinde 1-2 kriyo uygulandı şüpheli noktalara ama hiç emin olunamadı o küçük şüpheli noktalardan. Eminim negatif sonuca rağmen doktorum yine kriyo uygular 1 ya da 2 tekrar gittiğimde, bence doğrusu da bu. Şüpheli nokta varsa kesin siğil değil diyomiyorsan uygulayacaksın kriyoyu. Gerçi bana kalsa ben her seferinde en az 5-6 yere kriyo uygulatırım ama kesin siğil değil dediklerine uygulamıyor

5,5 aydır AHCC, imutor ya da imutor kompleks ve propolis kullanıyorum. Bir 2,5 ay daha kullanır, 1 ya da 2 kontrole daha gider, kesin siğil denilen bir lezyon görülmezse son bir test yaptırır, konuyu kapatırım. Sigarayı HPV teşhisinden sonra bıraktım. Alkol haftada 1-2 gün alıyorum güzelinden.
    Merhaba. Propolis hakkında bilgi verirmisin acaba. Nereden temin ediyorsun ve marka fiyat v.s.

Durum
    Hamham - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Daylon sen ahccyi ve imutoru beraber mi kullandın?

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Re: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Alfa ve beta glukanı beraber kullandım mı diye soruyorsan, evet kullandım. Hatta sadece imutor kullanmadım. Imutor 100 mg beta glukan içerir. Toplam 8 aylık AHCC kullanımımın son 2 ayında günlük 1500 mg beta glukan kullandım. Yani bir nevi imutor kutusunu 2 günde bitirmek gibi.

Sabah rutinim şöyleydi:

1. Sabah uyan
    2. Yüzünü yıka, dişlerini fırçala, kahveyi koy
    3. Ağzını elma sirkesi ile çalkala
    4. 1 bardak suyla 3 gr AHCC al
    5. Duşa gir
    6. Kahve iç
    7. AHCC alımının üzerinden bir saat geçince, 1500 mg beta glukan al
    8. 30 dakika geçince 15-16 damla propolis al
    9. 30 dakika geçince kahvaltı yap

Olmayınca olmuyor yani. Bir süre propolisle devam edeceğim. İlerleyen süreçte yine İngiltere'den beta glukan ve Ahcc getirtirim belki.

Durum
    Şans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Re: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Alfa ve beta glukanı beraber kullandım mı diye soruyorsan, evet kullandım. Hatta sadece imutor kullanmadım. Imutor 100 mg beta glukan içerir. Toplam 8 aylık AHCC kullanımımın son 2 ayında günlük 1500 mg beta glukan kullandım. Yani bir nevi imutor kutusunu 2 günde bitirmek gibi.

Sabah rutinim şöyleydi:

1. Sabah uyan
    2. Yüzünü yıka, dişlerini fırçala, kahveyi koy
    3. Ağzını elma sirkesi ile çalkala
    4. 1 bardak suyla 3 gr AHCC al
    5. Duşa gir
    6. Kahve iç
    7. AHCC alımının üzerinden bir saat geçince, 1500 mg beta glukan al
    8. 30 dakika geçince 15-16 damla propolis al
    9. 30 dakika geçince kahvaltı yap

Olmayınca olmuyor yani. Bir süre propolisle devam edeceğim. İlerleyen süreçte yine İngiltere'den beta glukan ve Ahcc getirtirim belki.
    Daylon, son durumunuz nedir?

Durum
    Kıdemli Üye

Hala siğillerim var 2 tane. Ben sürecin 1,5-2 sene önce atlatılacağına inanmıyorum artık. Ne kullanırsanız kullanın 1,5-2 sene sonra bir şekilde çözülüyor bence.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Hala siğillerim var 2 tane. Ben sürecin 1,5-2 sene önce atlatılacağına inanmıyorum artık. Ne kullanırsanız kullanın 1,5-2 sene sonra bir şekilde çözülüyor bence.
    Daylon bu bence senin bunyenle alakali burda cogu kisi ahcc kullanarak 6 ayda negatif oluyor :/ sey sormak istiyorum sen bu surecte cinsellige devsm ettin mi? Ettiysen tek esli mi korunarak mi nasil ?

Durum
    Kıdemli Üye

Benim bünyem tabiri caizse ayı gibidir, en son ne zaman hasta olduğumu hatırlamıyorum, o kadar yani. Tek eşliyim. Birkaç kere boxer + kondomla ilişki oldu.

Durum
    Merv.000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Benim bünyem tabiri caizse ayı gibidir, en son ne zaman hasta olduğumu hatırlamıyorum, o kadar yani. Tek eşliyim. Birkaç kere boxer + kondomla ilişki oldu.
    Alala gecmemesi cok ilginc gercekten

Durum
    kaan bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

hocam bu konuda baya tecrübelisiniz bir kaç sorum olacakkti, philipsten 3mm kullandınız yksa sıfır mi? bu konu bnm kafalı karıstırdi 3 mü kullanayım?
    sürüntü aldığınız yerlerin dışında mı siğiller çıktı. testi hangi lab. yaptı?
    ayrıca bölge geniş doğru testi nasıl yaptırabiliriz

Durum
    Kıdemli Üye

3 mm kullanın, eğer deri altını takipte zorlanırsanız 0,5 mm'yi kullanırsınız. Önemli olan seyreltilmiş çamaşır suyu içerisinde 1-2 dakika bekleterek dezenfekte edin.

Siğiller sürüntü aldığım yerde çıktı. Lab Gelişim idi.

Test için ilk olarak penisin ucundan çok az sokup çevireceksiniz. Sonra aynı pamuğu olabildiği kadar çok yere sürteceksiniz. Birden fazla pamuk ile bu işi yapmak daha iyi sonuç verir. Testten önce24 saat duş almamaya özen gösterin.

Bu Konu için Etiketler