Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Durum
    Wheatbreeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

daylon test kısmını biraz daha açar mısın? birde serum fizyolojik ne için

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı Drwheat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daylon test kısmını biraz daha açar mısın? birde serum fizyolojik ne için
    Daha ne kaday açayım, baya detaylı anlatmışım Serum fizyolojik de pamuklu çubuğun koruma kabına dökülüyor.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı daylon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün gittim doktora. Büyük olasılıkla siğil olduğunu söyledi ve kriyo uyguladı. Yani neymiş, erkekseniz, siğilsiz 6 ay geçmeden test falan yaptırmayın, paranız boşa gider. Philips Bodygroom kullananız var mı bilmiyorum ama 0,5 mm cilt koruma tarağı yerine 3 mm tarağını kullanacağım sanırım. Umarım 3mm, cilt incelemesi için çok uzun olmaz.
    Dostum merhabalar. Asetik asit testi yaptırsana bir kerede olsa neyin ne olduğu hem ortaya çıkar hemde senin için rahatlar kendimden biliyorum en son doktora gittiğimde 3 5 tane siğilim var diye gittim asetik asit + peniskopi yaptı ama hiç siğilim yokmuş. Daha önce defalarca yaktırdığım için bazı yerlerimde deri şekil bozuklukları oldu hatta o yerler bazen kabarıp siğil gibi gözüküyo beni korkutuyo sonra 15 gün falan geçince kendi kendine geçiyo. Demem o ki aylarca siğil çıkmayıp sonrada bir tane çıkması bana biraz garip geldi her doktorada güvenme derim ama bence bir kerede olsa gidip asetik asit testiyle baktır.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum merhabalar. Asetik asit testi yaptırsana bir kerede olsa neyin ne olduğu hem ortaya çıkar hemde senin için rahatlar kendimden biliyorum en son doktora gittiğimde 3 5 tane siğilim var diye gittim asetik asit + peniskopi yaptı ama hiç siğilim yokmuş. Daha önce defalarca yaktırdığım için bazı yerlerimde deri şekil bozuklukları oldu hatta o yerler bazen kabarıp siğil gibi gözüküyo beni korkutuyo sonra 15 gün falan geçince kendi kendine geçiyo. Demem o ki aylarca siğil çıkmayıp sonrada bir tane çıkması bana biraz garip geldi her doktorada güvenme derim ama bence bir kerede olsa gidip asetik asit testiyle baktır.
    Yaptırayım asetik asit testi. Ama ben şanslıyım, benim doktorum benim arkadaşım, para falan almıyor benden. O yüzden güvenim sonsuz kendisine. Siğil bende en başından beri az oldu zaten. İlk gittiğimde 5-6 taneydi. Sonrasında hep 1-2 sıktı kriyo ama çok az "bu muhtemelen siğil" dedi. Genelde "bu siğil değil ama ben yine de sıkayım" derdi. Bir sebeple benim bağışıklığım düştü, onun sıkıntısını çekiyorum sanırım. O sebebi bulmam lazım. AHCC'ye devam 2,5 ay daha kullanırım. Bu arada da beta glukan konusunda da 100 mg'lık kapsüller biraz az geliyor sanırım. 1500 mg'lık getirteceğim yurtdışından. 2-3 ayda onu kullanırım.

Benim düşünceme göre kötü haberi şöyle vereyim. İlk siğil gördüğünüzden itibaren 1 sene dolmadan bu işi komple bitirmek çok zor 1-1,5 sene dolaylarında da muhtemelen bir şekilde bitiyor sanırım.

Durum
    Özel Üye

Onu bende duydum bizzat şuanda benim 16 17 ay oldu şuanda lezyonum yok ama çıkarsa bilemem

Durum
    Kıdemli Üye

Re: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

8 aydır aksatmadan AHCC kullanıyorum ve elimdeki AHCC bitmek üzere. Ayrıca uzun bir zaman propolis ve imutor kullandım. Son 1 aydır günde 1500 mg beta glukan da alıyorum. Benim tüm bu takviyeler ve AHCC'den bağımsız olarak, normalde de bağışıklık sistemim çok iyidir. Ama olmadı işte bende. Yine 2 küçük siğilim var. Sanırım AHCC kullanımımı bir süre keseceğim. Bir süre sadece propolisle devam edeceğim.

Tekrar ediyorum, benim düşünceme göre, ilk siğil gördüğünüz günden itibaren 1 sene dolmadan bu işi bitirmek biraz zor. Yani biraz da zaman bu işin ilacı ve en önemlisi gerçekten siğil atlamadan detaylıca bakacak bir doktor.

Durum
    Özel Üye

Merhaba daylon kardeşim. Aynen öyle biraz fazla sabır gerektiren hastalık benim 1.5 senede bitti bazen hala inanamıyorum. Ama iyi yönden bak bildiğim kadarıyla çok fazla siğil çıkartmıyorsun az az çıkartıyosun aslında bu iyi birşey yani vücudun bununla savaşıyor demek oluyor. En son siğil çıkarttığımda 50 gün içinde 3 adet çıktı sonrada birdaha nüks etmedi. Ama sabret geçicek ben inanıyorum senin negatif olacağına.

Durum
    Kıdemli Üye

Re: Cevap: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Merhaba daylon kardeşim. Aynen öyle biraz fazla sabır gerektiren hastalık benim 1.5 senede bitti bazen hala inanamıyorum. Ama iyi yönden bak bildiğim kadarıyla çok fazla siğil çıkartmıyorsun az az çıkartıyosun aslında bu iyi birşey yani vücudun bununla savaşıyor demek oluyor. En son siğil çıkarttığımda 50 gün içinde 3 adet çıktı sonrada birdaha nüks etmedi. Ama sabret geçicek ben inanıyorum senin negatif olacağına.
    Sağolasın dostum. 1,5-2 ay sonra falan 1 sene olacak. Bana da 2-3 ay sonra biter bu iş gibi geliyor ama belli de olmaz. Şu alkolün HPV'yi öldürmeme işini daha erken öğrenseydim belki daha kısa sürede sonuçlanırdı. Alkol virüsü öldürüyor diye bodygroomu alkolde bekletiyordum. O da öldürmek yerine üstünde kurutuyormuş.

Kalan süreçte propolis ile devam edeceğim bir süre. Zaten 8 ay AHCC ve bilumum bir şey kullandım. Eğer süreç olumsuz etkilenirse bakarız yine.

Durum
    Özel Üye

Alıntı daylon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolasın dostum. 1,5-2 ay sonra falan 1 sene olacak. Bana da 2-3 ay sonra biter bu iş gibi geliyor ama belli de olmaz. Şu alkolün HPV'yi öldürmeme işini daha erken öğrenseydim belki daha kısa sürede sonuçlanırdı. Alkol virüsü öldürüyor diye bodygroomu alkolde bekletiyordum. O da öldürmek yerine üstünde kurutuyormuş.
    Kalan süreçte propolis ile devam edeceğim bir süre. Zaten 8 ay AHCC ve bilumum bir şey kullandım. Eğer süreç olumsuz etkilenirse bakarız yine.
    Bunu ilk defa duydum ilginçmiş. Benim siğillerde 1 senenin sonunda azalarak bittiler 1 sene boyunca her ay 10-15 kadar nüks ediyolardı biraz daha sık dişini biticek.

Durum
    Kıdemli Üye

Re: Cevap: AHCC deneyimim ve geçirdiğim süreç

Bunu ilk defa duydum ilginçmiş. Benim siğillerde 1 senenin sonunda azalarak bittiler 1 sene boyunca her ay 10-15 kadar nüks ediyolardı biraz daha sık dişini biticek.
    Hadi, umarım.

Bu Konu için Etiketler