Size nasıl bir beslenme biçimini sürdürdüğümü anlatayım.

Sabah
1) İş yerinde uno ekmeğinin içine konulmuş domates/peynir kahvaltı
2) Yeşil çay
3) 1 elma.

Öğlen
1) Şirket yemeği (yemek şirketiyle anlaşmalıyız bu yüzden ev yemeği tadında yiyoruz)
2) Öğlen yemeğinde salatamı mutlaka bitiriyorum, yoğurt çok sevmememe rağmen yoğurt da yiyorum, kesinlikle çok faydalı tavsiye ederim.
3) Yemekten sonra bir kupa şekersiz kahve. (kendime ödülüm)
4) Akşama doğru bir adet muz
5) 1-2 küçük atıştırmalık (çubuk kraker ya da çikolata gibi)

Akşam
1) Ev yemeği – Dışarıda yiyorsam da sağlıklı/ et ya da sebze ağırlıklı bir şeyler.
2) Yemek sonrası yine 1 kupa yeşil çay ve yanında meyve (her akşam olmasa da 2 günde 1 kez, gün içinde 2 tane meyve yemiş oluyorum zaten.
3) Bazı akşamlar kefir.
4) Bazı akşamlar kuruyemiş ve çekirdek. (çekirdek çinko konusunda faydalıdır, bağışıklık güçlenir.)

Bunun dışında; tuz ve şekeri aşırı kullanmamaya çalışıyorum, gerçi şekerden vazgeçemiyorum siyah çay da ve tatlı konusunda. Fast food çok canım istemediği sürece yemiyorum ve size de yememenizi tavsiye ediyorum. Alkolle aram fena değildir aslında ama ”hadi içelim” diye ilk ortaya atan ya da direten kişi olmadım hiç, hpv pozitif olduğumdan beri yaklaşık 8-9 aydır pek alkol almadım. Ayda 1 ya da 2 sefer çok etkilemez ama geçmemeye çalışın. Ayrıca spor yapıyorum, haftada 2 kez spor salonuma gidiyorum, hpv pozitif olmadan önce de yapan bir insandım zaten.

Benim bu şekilde bir rutinim var. Umarım faydalı olabilmişimdir.