Sağlıklı beslenme konusu bağışıklığımızı direkt olarak etkilediği için hpv ile mücadele ederken en dikkat etmemiz gereken şeyin beslenme biçimimiz olduğunun üzerinde durmam gerek. Kendimden de örnekler vererek bu konuda nelerin faydalı olduğunu belirtmek isterim.Sizin de tavsiyeleriniz varsa şunu ye, şunu iç temalı bilmek isterim.

YEŞİL ÇAY: Hpv konusunda bilimselliği kanıtlanmış bir içecek. Günde 2-3 bardak içenlerde 2 yıl içerisinde hpv negatif olma şansları çok yüksekmiş. Bu bilgiyi öğrendiğimden beri günde 2 bardak yeşil çay içiyorum sabah ve akşam üzere. 2 kez olmasını ve gün kaçırmamaya özen gösteriyorum. Normalde kahve bağımlısı bir insandım ve kahve yerine yeşilçay’a alıştım. Dışarıda da oturuyorsam, yeşil çayına güvendiğim ve beğendiğim bir yer olarak Starbucks‘ı tavsiye edebilirim. Yıllardır starbucks müdavimiyim ve orada çalışan arkadaşlarım yeşil çayın hindistan’dan geldiğini ve çok kaliteli olduğunu söylediler.

YEŞİL İNCE BİBER: Yeşil ve kırmızı biber aslında hiç farketmez ancak size şaşıracağınız bir bilgi vereyim. Yeşil biberdeki c vitamini oranı portakaldan çok fazladır. Ve 1 tane portakal günlük c vitamini ihtiyacımızı giderir.

MEYVELER: Bol bol yemeliyiz arkadaşlar. Ben her akşam ve öğlen yemeye özen gösteriyorum. Lütfen meyve olayını es geçmeyin ve her akşam bir porsiyon yemeye özen gösterin.

KEFİR: Kefirin kansere karşı bilimsel bir dayanağı olmasa da her derde deva olduğu söyleniyor, birçok da faydası var kendiniz araştırırsanız da göreceksiniz. Bu nedenle kefir içmeyi de faydalı buluyorum. Her gün bir bardak içebiliyorsanız için.

MAYDANOZ VE YEŞİL BİTKİLER:
Maydanozda da oldukça fazla miktarda c vitamini vardır, brokoli de kanser türevi hastalıklar ve bağışıklık konusunda sağlam bir besindir. Bana kalırsa yeşil olan her şeyi yemekte fayda var.

Bu yazı blog kısmımızdan alınmıştır: https://hpvliyiz.wordpress.com/2016/...v-ve-beslenme/