Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv taşıyıcısı erkeği nasıl anlarız?

Durum
    yenihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Hpv taşıyıcısı erkeği nasıl anlarız?

Arkadaşlar siğili vs.olmayan erkek hpv taşıyıcısı olabilir mi?ben de siğil cıktı.kaptıgım kişi de hiçbirşey yok.benim ilk ilişkimdi.kendisi bunu kabul etmiyor.ben nerden kaptım o zaman 5değişik tipi..şiddetli kaşıntı,akıntı,siğil ile kendini gösterdi bende.ve ilk ilişkimizden bir ay sonra belirtiler başladı.aramız bozuk

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Hpv taşıyıcısı erkeği nasıl anlarız?

daha önceki ilişkilerinden de kapmış olabilirsin ve belki sen ona bulaştırdın direkt karşındaki şahsı suçlamak doğru değil.
    ha onda siğil olmadan da hpv taşıyabilir mi? evet taşıyabilir ve bulaştırabilir bana da kadının biri(eski sevgilim) öyle bulaştırmıştı sağolsun(!).
    ayrıca tüm tiplerini ondan kaptığının da garantisi yok tip paylaşmak diye bişey var;sen ona başka tip o sana başka tip bulaştırmış olabilirsiniz. bu hastalıkta her tipin belli bi kuluçka süresi var ve bu sürelerde maalesef virüs yükü, kişinin deri bağışıklığı, ... vb. etkenlerle değişkenlik gösterebiliyor. o nedenle hangi tipi ne zaman kimden kaptınız bunu nokta atışıyla öğrenmeniz çok zor hele günümüzde seks hayatının bu kadar "ele ayağa" düştüğü bi zamanda imkansız bile diyebiliriz. çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda atlatırsınız ve hayatınıza sağlıklı bi şekilde devam edebilirsiniz. saygılar.

Durum
    Banlı Üye

O çok daha deneyimliydi.benim ilk ilişkimdi.ondan bir sene önce sadece bir yakınlaşmam oldu biriyle sadece bir kez.yakınlaşma o da..havuza gitmiştim 3ay kadar ordan mı aldım bilmiyorum.onla yaşadıgımız ilişkiden sonra çatlak olustu ve sanırım hpv çatlaktan geçebiliyormus.Herneyse gercekten cok ilginç bi virüs.5değişik tiponda hala siğil yok.benden ona gectiyse siğil olması gerekmiyor mu?bagısıklıgı güçlü demek ki.neyse buna cevap bulamam onu suclamıyorum.kendime üzülüyorum

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Havuzdan bulaşma gibi bir olasılığı yok mutlaka ve mutlaka cinsel temas şart bakın temas diyorum ilişki değil. Sürtünme bile yeterli bu virüsün size bulaşması için. Adı Human papilloma virüs yani insan papilloma virüsü insan dışında hiç bir yerde yaşayamıyor bu virüs yani havuz, havlu vs. Bulaşması imkansız.

Durum
    Banlı Üye

Benim öyle bir hayatım yoktu.ilk ilişkimden kaptıgımı düşünüyorum.o beni ben onu sorumlu tutucazkeşke ispatlanabilen birşy olsa.ilişkiyi mahvediyor zaten.virüsü atana kadar da kimseye böyle bir bulaştırma yapamam.neyse..hpv 16ve 33 beni korkutuyor.sigarayı da bırakamadm düşünmekten.teşekkürler cevaplar için.şanssızlıgıma da alkış😁

Durum
    Özel Üye

Artık yapacağınız şey çok basit 9 aydır bende uğraşıyorum. Kimden kaptım nasıl kaptım vs. Bunları düşünmek için çok geç artık geçmişle işiniz kalmasın geleceğe tedavinize odaklanın siğil çıkartıryorsanız düzenle kriyo veya koterinizi olun rahatınıza bakın bağışıklığınızı güçlendirin geçmiş olsun.

Durum
    Banlı Üye

Teşekkürler😊biraz ayrılık acısı da var sanırım.siğil cıkartmıyorum şu ara.ahcc başlıcam.moralimi toplarım en kısa zamanda.teşekkürler

Durum
    Özel Üye

Siğiliniz çıkmıyorsa ne ala ayrılık acısı geçer sağlık geri gelmiyo o yüzden boşverin direk ahcc iyidir yeşil çayda içebilirsiniz.

Bu Konu için Etiketler