Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Negatif oldummmm

Durum
    GUNESX1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Negatif oldummmm

Bugün aldım sonucu. Gelişim tıp laboratuvarı ndan. Tam bir sene önce karnıbahar görünümlü sigille başladı. Yakıldı. Sigil tekrarlamadi. Hpv DNA tiplendirmede HPV 16 çıktı. Sigil tekrarlamadi. Ahcc 7 ay boyunca once kinoko marka ve devaminda time health marka kullandım, asi oldum son 6 ay içinde, corekotuyagi 3 şişe 100 gramlık, Yeşilçay her gün 2-3 bardak, imutor toplamda 3 kutu, beres damla 1 şişe, propolis damla alkol bazlı egricayir marka, bal çörekotu ve zencefil karışımı 1 kilo tüketim toplamda. Smear testi 6 ay arayla 2 kez yapıldı temiz çıktı, kolposkopi yapilmisti temiz çıktı. Kasımda tekrar okmeydani SSK da kolposkopi zamanı geliyor. Aynı esnada hpv DNA testini de tekrarlayip sonrasında yılda bir smear yaptırmak üzere konuyu kapatmayı düşünüyorum. Jinekoloji onkoloji doktorunun bana tek söylediği kesinlikle sigara icmeyip içilen yerde dahi durmazsan seneye geldiğinde negatif olabirsin demişti. Sigarayı bıraktım ama çok çok nadir de içmedim değil. İlk 2-3 ay stres üzüntüden sonra kalan zamanda hiç kafama takmadim diyebilirim. Aklımdaydı hep tabi ama kendimi hırpalanmış şekilde hiç üzülmedim. Hepimize geçmiş olsun diliyorum.

Durum
    Yeni Üye

Cevap: Negatif oldummmm

Tek kafama takılan şimdi testin doğruluğu, takviyelere devam edeceğim ve kasim ayında yaptıracağım DNA testi bu sonucu dogrularsa o zaman rahat edeceğim.

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

öncelikle çok geçmiş olsun. tip16 gibi dirençli bir türü yenmiş olabilirsiniz. testi nasıl aldınız?
    bence şöyle alınmalı kadınlardan, eğer rahim ağzında varsa kadın doğum uzmanı sürüntü şeklinde almalı rahim ağzından.
    bence siz kasım ayında yapacağınız muayanede gidin labaratuvardan numune kabı isteyin. yanınıza serum fizyolojik alın.
    kadın doğumcu smear alırken sizin kaba da numune alsın. swap'ı kaba koyun üzerine pamuğa gelecek kadar serum fizyolojik ekleyip laba götürün.
    yine negatifse mevzuyu kapatın.

çok sevindim adınıza.

Durum
    Yeni Üye

Çok teşekkür ediyorum.

Durum
    Birkucukhpvli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gunesx1merhaba acaba nasıl negatif oldunuz? İzlediğiniz yolu ayrıntılı bir şekilde paylaşır mısınız?ben de şu an bu belanın içerisindeyim ve henüz çok yeniyim

Bu Konu için Etiketler