Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Forumda çok bilgi var ama detay az

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Forumda çok bilgi var ama detay az

Evet, hepimiz forumdan büyük fayda gördük, görüyoruz. Doktor sitelerinden, eski forumlardan, yabancı sitelerden bilgi edinebilsek bile anlık tartışma ortamı, kullanıcı yoğunluğu az da olsa çoğu zaman bizi rahatlattı. Ama bazı konuların detayları pek yok.

Mesela Gelişim Lab, Düzen Lab, Mavi Lab nasıl bir dna tiplendirme testi yapıyor? Evet forumu deşerseniz sağolsun bazı kullanıcıların paylaştıkları var. Ama bence madem özel olarak tiplendirme testini yapan 3-5 yer var ülkede, onların adına bir başlık olmalı ve işlemleri nasıl yaptıkları paylaşılmalı ki sonrakilere yardımcı olsun. Mesela, ağız için 2 çubuk, genital bölge için 2 çubuk verdiler, birini penis ucundan içine 3 mm soktular, diğeriyle penis üstüne ve testislere mm2 kare atlamadan sürttüler sonra, çubukları bir tüpe koydular v.s.. Ayrıca test sonuçları ne geldi, tutarlı mı, gibi bilgiler de paylaşılmalı. Ben mesela son paylaşımlar üzerine negatif raporu alan arkadaşların yerinde olsam çok rahat olamam, ki çoğu Gelişim de yaptırmışlar.

Sonra sex konusu. Mesela ben bugün ilk kez boxer ve prezervatif olayını denedim, bence %99'a yakın koruma oranı sağlanıyor. Ama detayları ve dikkat edilmesi gereken noktalar var. Birincisi, boxer'ı temiz giyeceksiniz sexten hemen önce, prezervatif takılmasından sonra. Prezervatif takılması kolay, malum erekte olmuş oluyor penis Boxer'ın düğmeleri dar olacak, mümkünse düğmeleri örten bir kısmı olacak. Sex sırasında kontrollü olacaksınız, tam penetrasyon yapmayaya çalışaksınız. Kadının üstte olmaması lazım. Ha böyle kurallı sex mi olur derseniz, e o zaman buyrun 5-6 ay rahip-rahibe hayatına derim ki 4 ay oldu benim, baya sıkıntılı dayanma işi. Ayrıca oral sex, bana göre en son lezyon görülmesinden itibaren 1 sene yok. Artık ne zaman olursa. Şu an 3 ay oldu.

Benden detaylar şimdilik bu kadar. Lütfen detay yazalım, çekinmeyelim, utanmayalım.

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Forumda çok bilgi var ama detay az

ben 2 farklı lab'ta birkaç ay arayla negatif alınırsa rahat olunabileceğini düşünüyorum.
    ayrıca düzen-lab yöntemini paylaşıyor ( Roche Cobas 4800 )
    ama teste şöyle bir not düşüyor;
    Suruntu numunesinden calisilmistir.
    Suruntu numunesinde HPV PCR negatifligi enfeksiyon varligini dislamaz.

ağız için ise çalkalama yöntemiyle bakılıyormuş ama neresi bakıyor bilmiyorum bu 3 lab'ta da test yaptırdım üçü de sürüntüyle aldı ağızdan, bir doktor çalkalama demişti ki mantıklı, ağzı çalkaladığınızda bir su ile her yere temas ediyor.

öte yandan siğil yoksa bulaştırıcılık yok demek tamamen hayal ürünü, bulaşıcılık var.
    benim tek endişem eğer karşıya bulaştırılmış ise sex devam ettiği sürece pinpon etkisi olur mu?

Judith Ann Smith sorun olmaz devam et diyor. birçok doktor da...

ben yine de prezervatifle korunulması gerektiğine inanıyorum, ama ağız meselesi çok karışık, öpüşürken nasıl koruyacaksın?

Judith A. Smith'e ona da devam et birbirinizi tekrar enfekte edemezsiniz diyor

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Mrshadow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2 farklı lab'ta birkaç ay arayla negatif alınırsa rahat olunabileceğini düşünüyorum.
    ayrıca düzen-lab yöntemini paylaşıyor ( Roche Cobas 4800 )
    ama teste şöyle bir not düşüyor;
    Suruntu numunesinden calisilmistir.
    Suruntu numunesinde HPV PCR negatifligi enfeksiyon varligini dislamaz.

ağız için ise çalkalama yöntemiyle bakılıyormuş ama neresi bakıyor bilmiyorum bu 3 lab'ta da test yaptırdım üçü de sürüntüyle aldı ağızdan, bir doktor çalkalama demişti ki mantıklı, ağzı çalkaladığınızda bir su ile her yere temas ediyor.

öte yandan siğil yoksa bulaştırıcılık yok demek tamamen hayal ürünü, bulaşıcılık var.
    benim tek endişem eğer karşıya bulaştırılmış ise sex devam ettiği sürece pinpon etkisi olur mu?

Judith Ann Smith sorun olmaz devam et diyor. birçok doktor da...

ben yine de prezervatifle korunulması gerektiğine inanıyorum, ama ağız meselesi çok karışık, öpüşürken nasıl koruyacaksın?

Judith A. Smith'e ona da devam et birbirinizi tekrar enfekte edemezsiniz diyor
    düzen labta testi yaptırdım,,yüksek ve orta yüksek tiplere bakılmakla birlikte Suruntu numunesinden calisilmistir.
    Suruntu numunesinde HPV PCR negatifligi enfeksiyon varligini dislamaz. yazıyordu sizin de dediginiz gibi.yüksek risler negatif gelince birdaha farklı bi test yaptırmadım

Durum
    Banlı Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düzen labta testi yaptırdım,,yüksek ve orta yüksek tiplere bakılmakla birlikte Suruntu numunesinden calisilmistir.
    Suruntu numunesinde HPV PCR negatifligi enfeksiyon varligini dislamaz. yazıyordu sizin de dediginiz gibi.yüksek risler negatif gelince birdaha farklı bi test yaptırmadım
    benim de düzende negatif geldi ne dersiniz ben kapatayım mı konuyu

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Eğer negatif geldiyse ve uzun süredir siğiliniz yoksa bence kapatın derim konuyu. Yoksa hayat geçmez beyniniz yanar.

Durum
    Banlı Üye

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer negatif geldiyse ve uzun süredir siğiliniz yoksa bence kapatın derim konuyu. Yoksa hayat geçmez beyniniz yanar.
    siğil hiç olmadı
    gelişim eşimde de pozitiflik saptamasaydı çok unutmuştum
    ama gelişimde negatif almak

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Yuksek riskler negatif gelince ben konuyu kapamistim sigillerim varken bilecunku sigillerin bigun gececegini biliyordum

Durum
    Banlı Üye

gelişim lab'ta negatif alırsam kapatırım

Bu Konu için Etiketler