Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Traş makinesi ?

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Traş makinesi ?

Merhaba kendime genital bölge temizliği için traş makinesi almayı düşünüyorum body groom dediklerinden, ancak çok deneyimsiz olduğum için bu konularda hangi marka iyidir kötüdür bilemedim. Kullandığınız memnun kaldınığınız önerebileceğiniz tahriş etmeyen traş makinesi varsa markasını modelini paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Durum
    tamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Traş makinesi ?

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Zamanında traş makinesi sebebiyle çok ciddi yayılma yaşadım. Kesinlikle önermiyorum. Tavsiyem eğer alerji yapmıyorsa tüy dökücü eğer tahriş yapıyorsa tek kullanımlık jilet. Jilet çok abartılıyor , tek kullanımlık olduğu sürece sorun yok. Sorun aynı ürünü tekrar tekrar kullanmak.

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba kendime genital bölge temizliği için traş makinesi almayı düşünüyorum body groom dediklerinden, ancak çok deneyimsiz olduğum için bu konularda hangi marka iyidir kötüdür bilemedim. Kullandığınız memnun kaldınığınız önerebileceğiniz tahriş etmeyen traş makinesi varsa markasını modelini paylaşırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
    Traş makinesi aldın mı ve kullandın mı, aldıysan hangi marka modeli aldın, merak ettim.

Durum
    Özel Üye

Cubarın deneyiminden ve söylediğinden sonra vazgeçtim almadım.

Durum
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Jilet asla kullanmayın, abartı falan değil biraz aklı olan biraz fen bilen kişi kullanmaz zaten. Makas ile kısaltın, başka yönteme gerek yok.

Durum
    Kıdemli Üye

Ben de jiet kullanılmaması taraftarıyım. Ayrıca 1-1,5 ay geçmeden de yeniden traş etmeyin, hatta gözlemleyebildiğiniz sürece traş etmeyin. Ne zaman ki tüyler penis kökünde falan incelemeyi zor kılar hale geldi o zaman traş edersiniz. Ve ben 0,5-3 mm arası ayarlanabilir bıçaklara sahip makinelerin mantıklı olacağını düşünüyorum. Sonuç itibariyle cilde sıfır temas etmedikleri için sıkıntı çıkarmamaları gerekir.

Durum
    Özel Üye

Ben şuan karar aşamasındayım makasla olmuyor çünkü benim siğiller çok zor fark ediliyolar o kadar küçük oluyolar. Tüy dökücüye devam edicem zaten ayda 1 kere kullanıyorum doktora gitmeden önce

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Jilet kullanım demedim farkettiyseniz, eğer tüy dökücü krem alerjik reaksiyonlar yaratıyorsa tek kullanımlık jilete göre daha zararlı.

Açıkçası traş makinesinin ne kadar kötü duruma getirdiğine ben bizzat şahit oldum.

İstediğiniz kadar dikkatli olun dezenfekte edemeyeceğiniz bir traş makinesinin üzerinde virüs de olacaktır.

Makas konusuna hiçbir zaman sıcak bakmadım özellikle küçük siğiller gözden kaçacaktır tedavi sırasında.

Tüy dökücü krem özellikle erkek için torba’da ciddi alerjik sorunlar yaratabilir.

O yüzden eğer alerjik reaksiyon göstermiyorsa cildiniz tüy dökücü krem jilet göre daha mantıklı. Tek kullanımlık olduğu sürece tabi, buradaki mantık traş makinesi ile aynı. Süngeri yada spatulayı tekrar tekrar kullanmayın.

Ancak cildiniz alerjik reaksiyon gösteriyorsa tek sefer kullanıp atacağınız bir jilet tek çareniz ve tekrar söylüyorum öcü böcü gibi çok abartılıyor.

Özellikle yurtdışı kaynaklarında kabul edilmiş bir çalışma yok, tamamen kullanıcı yorumu.

Bu yüzden tercih sizin.

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstediğiniz kadar dikkatli olun dezenfekte edemeyeceğiniz bir traş makinesinin üzerinde virüs de olacaktır.
    Marka vermeyeyim, reklam olmasın diyordum ama vereyim bari. Philips Bodygroom serisi 0,5-3 mm aralıklarla traş sağlıyor, ayrıca komple yıkanabiliyor. Traş makinesinin bıçak bölümlerini güzelce sabunla yıkadıktan sonra üzerine kolonya dökerek arındırabilirsiniz.

Bu Konu için Etiketler