Sayfa 8 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 71 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 labaratuvar 2 farklı sonuc

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Cevap: 2 labaratuvar 2 farklı sonuc

Alıntı Mrshadow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende siğil hiç çıkmadı.
    sürüntüyü swap ile her yere sürerek aldım.
    Traş öğrendikten sonra olmadım makasla kısalttım sadece. ama dediğim gibi siğil yok

en son gelişimden indirim aldım 350 TL ödedim
    Syn Lab'ta 280 ödedim
    daha öncesinde düzende 430 TL ödedim
    Mavi'de 500 ödedim

saygılar.
    Çok teşekkürler bilgiler için. Sanırım forumun rekortmenisiniz negatif olma konusunda. Daha bir kaç ay önce sizi telkin ediyorduk.

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

öyle ama hikaye 1 seneye dayanıyor maalesef.
    yalnız süleyman engin hoca şunu söylemişti. gelişim'in test sonucundaki log kopya sayısına bakarak, viral yük çok düşük atarsın hemen demişti. (log kopya 3.5 idi )
    bunu da şuna bağlıyorum, benim hiç korunmasız birlikteliğim olmadı. Prezervatif korumuş olabilir bu anlamda. Maruz kalınan viral enfeksiyonu azaltmış olabilir. ( tabii tamamen teori bu söylem)
    Sanırım avantajım buydu. Bu yüzden aslında gelişimin viral yükü sayması çok iyi bir yöntem.

ya da belki de hiç yoktu
    çünkü gerçekten 3 ayda negatif almayı ben de beklemiyordum. Dediğiniz gibi tüm lab'lardan negatif aldık sayılır, belki daha vardır ama benim için önemli olan gelişimden almaktı. Süleyman Engin Akhan ben gelişime güveniyorum demişti zira.

neyse ben bunları neden yazıyorum hep insanlar negatif alabilelceklerinden kuşku duyuyorlar. Öyle ya da değil, sonuçta negatif alıyorsunuz bunu görüyorsunuz. baskılama konusuna ise katılmıyorum, şöyle ki, eğer bağışıklık sistemi bu virüsü zararsız hale getirebilecek kadar yok edebiliyorsa bence varlığını tamamen yok edebilir. Dur az bişey kalsın lazım olur diyecek durumda değil sonuçta. Artık tanıdığı bir patojen zira.

Saygılar

Durum
    Kıdemli Üye

İlk teşhis 1 sene önce mi kondu? Bir de hiç siğil çıkarmamış erkek kişilerin hastalığı farketmesini çözemiyorum ben, "gidip bir hpv testi yaptırayım" denir mi durduk yere

Savaş başladıktan sonra, baskılama meselesi bana da mantıklı gelmiyor. Eninde sonunda bu savaşın bir galibi oluyor, ki %90'nın üzerinde bu galip bağışıklık sistemimiz oluyor ama mesele savaşın ne kadar süreceği.

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı daylon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk teşhis 1 sene önce mi kondu? Bir de hiç siğil çıkarmamış erkek kişilerin hastalığı farketmesini çözemiyorum ben, "gidip bir hpv testi yaptırayım" denir mi durduk yere

Savaş başladıktan sonra, baskılama meselesi bana da mantıklı gelmiyor. Eninde sonunda bu savaşın bir galibi oluyor, ki %90'nın üzerinde bu galip bağışıklık sistemimiz oluyor ama mesele savaşın ne kadar süreceği.
    hayır şüpheli temas 1 sene önce oldu ( 1 kez ve korunarak ) 3 ay önce test sonucu pozitif idi. aslında benim hikayem şöyle idi, boğazımda geçmeyen bir gıcık vardı ( reflüden sanırım ) nedir diye araştıra araştıra hpv'e kadar gelmiştim. sonuçta hpv'e bağlı bir lezyon olmadığını ama genel olarak pozitif olduğunu öğrenmiş oldum.

dediğiniz gibi, bağışıklık sistemi virüsü tanıdıktan sonra yoketmesi çok sorun olmuyor, sanırım hpv bazı insanlarda kendini kamufle edebiliyor. bu da sanırım insanın genetiği ile alakalı bildiğimiz bağışıklıkla değil.

yine süleyman engin akhan'ın bir sözüyle bitireyim

" evet bizim bir alın yazımız var ama bu alnımızda değil, genlerimizde yazıyor "

Durum
    Kıdemli Üye

Teşekkürler bilgiler için.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Herkese merhaba nurtopu gibi yeni bir tipim var arkadaşlar geçen sene haziranda tip39 tespiti cın2 ile leep olmuştum bu eylülde yaptırdığım hpv DNA sonucum tip58 smear normal geldi bu 1sene boyunca kimseyle bi yakınlaşmam olmadı ama yepyeni bir tipim var şimdi ben kime güvenmeyeyim ilk yapılan teste mi şimdiki yapılana mı yoksa şu gereksiz virüsü israrla yenemeyen bağışıklığıma mı

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

testlerin güvenilirliği kalmadı artık. yeni tip bulanlar birinde negatif diğerinde pozitif çıkanlar şaştık kaldık gerçekten.

Durum
    Tecrübeli Üye

Neye inanacağımı şaşırdım hücre bozukluğu olmaması tek tesellim.Endovir sipariş ettim şimdi bi de onu deneyeyim bakalım bende negatif oldum diye başlık açmaya öyle heveslenmiştim ki ama hpv benden ayrılmamakta kararlı

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

umarım en kısa zamanda atlatırsınız fakat benim negatif olduğumuzu ispatlamak için yaptıracağımız testlere artık güvenim yok. saygılar.

Durum
    Tecrübeli Üye

Benimde güvenim kalmadı da yapacak bişey Yok bize zarar vermeseler yeter yoksa onlarsız bi hayat çok mümkün değil galiba hepimiz hpvsiz günler yaşayalım inşallah

Bu Konu için Etiketler