Sayfa 5 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu
Toplam 85 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 labaratuvar 2 farklı sonuc

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: 2 labaratuvar 2 farklı sonuc

siğilsiz tam 9 aydan sonra iki adet şüpheli lezyon koterlendi haziran ayında ne 6 ayı !?
    bu virüs hakkında söylenilen her şey hikaye, kişiden kişiye göre değişiyor süreç.

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

haklisin sanirim. 1-2 sene lezyonsuz olmayi beklemek lazim o halde, peki lezyonu hic omayanlar?

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Mrshadow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuc olarak sigil cikaran arkadaslar icin 6 ay cikmiyosa negatifsinizdir. cikarmayanlar kadinise smear duzenli, erkek ise unutmali bence
    1,5 senedir siğilsizim çok şükür,ben kendim negatifim diyemiyorum suan ,ama doktorların dedigine göre tekrar cıkabilir bagısıklık düştügünde ..ve bu virüsün negatif olduguna inanmıyorum..bi yerlerde tekrar cıkabilir diye düşünüyorum bende.

Durum
    Banlı Üye

1.5 sene icinde mutlaka bagisikliginin dustugu anlar olmustur. ben de sunu anlayamiyorum, eger vucut bunu baskilayabiliyorsa neden yok edemesin?
    yani viral yuku enfeksiyon yapmayacak seviyeye kadar getiriyor diyelim, yani virusun cogalmasini engelliyor ve var olanlari yok ediyor.
    neden tamamini yok edemesin?
    virus immun sistemden kacacak olsa zaten kacar yokedilmeden once.

yanlis mi dusunuyoum?

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Doktorların dediği gibi bence. Bazı kişilerde virüs kristalize oluyor kendini kozaya alıyor ve atıyorum 3 5 sene sonra tekrar uyanıp faal oluyor ama bu çok düşük bir ihtimalmış yani bu hastalığa yakalanıpta atlatamayan kronik hala gelen %5 gibi birşey geri kalan %95 lik kısım virüsü tamamen temizliyor. Dediğinize bende katılıyorum, vücut virüsü öğrenip baskılayabiliyorsa virüsü öldürüp devre dışıda bırakabilir. Örnek grip virüsü vücut belli bir süreden sonra bağışıklık sistemiyle virüsü öldürüp atabiliyor yoksa hepimiz gripli gezmezmiydik ? Hpv virüsünün tek farkı sinsi olup vücudun bağışıklık sisteminin geç fark etmesi. Buna en iyi kanıtta bence şudur normalde hastalığın ilk aylarında 15 20 arası siğil çıkartırken zaman geçtikçe her ay daha az siğil çıkması artık vücudun hpv yi çözüp savaşmaya başlamısıdır. Yoksa zaten hiç birimiz başedemezdik kafayı sıyırırdık siğillerle. Benim fikrim kısacası bu virüsün vücuttan atıldığı yönünde.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı darkFTH Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doktorların dediği gibi bence. Bazı kişilerde virüs kristalize oluyor kendini kozaya alıyor ve atıyorum 3 5 sene sonra tekrar uyanıp faal oluyor ama bu çok düşük bir ihtimalmış yani bu hastalığa yakalanıpta atlatamayan kronik hala gelen %5 gibi birşey geri kalan %95 lik kısım virüsü tamamen temizliyor. Dediğinize bende katılıyorum, vücut virüsü öğrenip baskılayabiliyorsa virüsü öldürüp devre dışıda bırakabilir. Örnek grip virüsü vücut belli bir süreden sonra bağışıklık sistemiyle virüsü öldürüp atabiliyor yoksa hepimiz gripli gezmezmiydik ? Hpv virüsünün tek farkı sinsi olup vücudun bağışıklık sisteminin geç fark etmesi. Buna en iyi kanıtta bence şudur normalde hastalığın ilk aylarında 15 20 arası siğil çıkartırken zaman geçtikçe her ay daha az siğil çıkması artık vücudun hpv yi çözüp savaşmaya başlamısıdır. Yoksa zaten hiç birimiz başedemezdik kafayı sıyırırdık siğillerle. Benim fikrim kısacası bu virüsün vücuttan atıldığı yönünde.
    hepimiz bagısıklıgımız düştüğünde siğil cıkardık yani bunlara ek olarak kötü beslenme sigara alkol kullanımı vs örnek gösteriyorum.tekrar bu sekilde düşerse tekrar cıkabilir diyorum tabi vücuttan tamamen atılmassa,,atılır kısmına ben bir yorum yapamıycagım doktor olmadıgım için..doktorlardan duydugum sekil bu bagıskılıgın düştüğünde tekrarlayabilir.1 sene hergün siğil cıkaran bir arkadas vardı burda oda kafayı yiyordu yani herkeste aynı sekilde siğil cıkmıyor..umarım dediğiniz gibi yok olmustur bu virüs fakat kimse kesin seyler söyleyemiyor

Durum
    Özel Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepimiz bagısıklıgımız düştüğünde siğil cıkardık yani bunlara ek olarak kötü beslenme sigara alkol kullanımı vs örnek gösteriyorum.tekrar bu sekilde düşerse tekrar cıkabilir diyorum tabi vücuttan tamamen atılmassa,,atılır kısmına ben bir yorum yapamıycagım doktor olmadıgım için..doktorlardan duydugum sekil bu bagıskılıgın düştüğünde tekrarlayabilir.1 sene hergün siğil cıkaran bir arkadas vardı burda oda kafayı yiyordu yani herkeste aynı sekilde siğil cıkmıyor..umarım dediğiniz gibi yok olmustur bu virüs fakat kimse kesin seyler söyleyemiyor
    Şuan o dediğiniz şey bendede var 8. Ayım bitti siğilsiz tek günüm geçmedi bu ay 3 kere koter oldum. Ama eğer siğilim çıkmazsa ilerde ki inanıyorum bu 5 ay içinde negatifi yakalıcam, bi test yaptırıp negatifi görüp bidahada bakmıcam orama. Birçok doktora aynı şeyi sordum defalarca bu virüs atılıyormu diye birçoğunun dediği şey 2 sene içinde evet ama bi önceki yorumda dediğim gibi kristalleşme muhabbetide var. O yüzden bence bu durumu çok takmamak gerek eğer negatifi yakaladığın zaman. Diğer seneler süren arkadaşlarında kendine dikkat etmediklerini düşünüyorum. Kendi arkadaşım var 3 senedir uğraşıyor bununla ama hiç bir şeye dikkat etmiyor cinsel ilişki vs. Doktora bile zorla ben gönderdim koter işlemini doğru düzgün yaptırmamış o yüzden sürekli tekrar ediyor hergün alkol. Tabi bende yanılıyor olabilirim dediğiniz gibi de olabilir ama inanmak istediğim ve inandığım şey bu hastalığın atıldığı.

Durum
    Banlı Üye

arkadaşlar ilk defa bir patojen konusunda doktorların bu kadar 2'ye ayrıldığını görüyorum

atılır diyen de çok, atılamaz diyen de. süleyman engin akhan, atılamaz diyenlerin 90'lardan kalma kaynaklardan okuduğunu iddia ediyor. Artık baktık ki dna vücuttan atılmış diyor. CDC'de aynı şeyi söylüyor.
    yani uluslararası enfeksiyon kurumu atılır diyor diğerleri atılmaz dese ne yazar.
    ki yukarıda da söylediğim gibi eğer virüsün yükünü zamanla vücut yokediyorsa neden tamamını yokedemesin ?

Durum
    Özel Üye

Bende aynı fikirdeyim. Ahcc ile birçok negatif olan arkadaşımız var. Bağışıklık sistemini yükselttiği için. Ama negatif olduktan sonra kullanımı bırakıyorlar yani bağışıklık normal seviyesine geri dönüyor buna göre ahcc yi bıraktıktan sonra siğillerin tekrar çıkması gerekmezmi ? Ama çıkmıyor ki bağışıklık ahcc kullanırkanki tavan seviyelerde olmadığı halde.

Durum
    Banlı Üye

ahcc'siz de negatif olanlar var sonuç olarak

Bu Konu için Etiketler