Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Leep sonrası kanama ?

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Exclamation Leep sonrası kanama ?

Kanama olur mu? Olmaz mı?

Kanama konusunda master yapmış bir insan olarak yazıyorum.
    Kanamanız olabilir de olmayadabilir, deli gibi kanarken birkaç gün sonra hiç kanamayadabilir. Kanama konusunda çok çektim açıkçası. Leke şeklinde kanama ve regl kanamasından daha az miktarda kanamanın normal olduğu söyleniyor. Önemli olan regl kanamasından daha çok olmaması. Benim 2 operasyon sonrasında da kanamam oldu ve doktorum tarafından 2 seferde de müdehale edildi. Peki nasıl? Size yaşayabileceğiniz bütün senaryoları anlatarak amme hizmeti veriyorum.

İlk başta kanamanız olmayabilir 1 hafta 10 gün, sonrasında olabilir. Normal.
    İlk başta leke şeklinde olan kanamanız 1 hafta veya daha kısa/uzun bir süre içinde artış gösterip regl kanaması şeklini alabilir. Normal.
    Regl dönemini şiddetli kanama ile geçirebilirsiniz. Normal ancak müdahale edilmesi gerek.

Benim kanama seviyem ilk başta leke şeklindeyken sonra normal oldu ve stresli bir insan olduğum için stres sebebiyle kanamam da çok artış oldu, sabah işe gitmeyip doktora gittim 2 kez uyanır uyanmaz, zordu gerçekten. Doktor oraya gazlı bez koyuyor ve yaklaşık 6-7 saat sonra çıkartıyorsun genelde kanama seviyen azalıyor ve normale dönüyor ya da bayağı bayağı bitebiliyor.

Regl kanamasından fazlaysa, durdurulamayan bir kanamaysa kesinlikle doktorunuza gidin, dediğim işlemi yapacaktır muhtemelen ama sakin olun, korkmayın. Regl dönemini de çok şiddetli kanama ile geçirdim. Kan pıhtısı dediğimiz olay ben de pek olmazdı ama hayatımda hiç o kadar büyük kan pıhtıları görmemiştim, içimden bir şeyler düşürüyor gibiydim, öleceğimi sandım kan kaybından. Düşünün hiç durmayan bir kanama, yarım saat içerisinde 7 kez ped değiştirdiğinizi düşünün, sürekli akan, aktıkça elinizin kolunuzun buz kestiği belki de elinizin titrediği bir kanama. Kanın vücudumdan ani çıkışının yarattığı ”kan kaybediyorum” hissi gece 12 de kapımı çalmıştı, hem de durup dururken. Sabah acilen doktoruma gittiğimde, operasyon sonrası ilk regl olduğu için normal olduğu, o kadar büyük kan pıhtılarının bile normal olduğunu söyledi. Bilin ki kanamanın fazla olması dışında, kan pıhtısı olursa bu normal bir şey kızlar. Ameliyat sonrası ilk regl’niz şiddetli geçerse de korkmayın sadece doktorunuza görünün.

Bu yazı blog kısmımızdan alınmıştır: https://hpvliyiz.wordpress.com/2016/...ep-konizasyon/

Durum
    gicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Cevap: Leep sonrası kanama ?

gecen hafta ctesi leep olmustum. İlk basta kanamam nerdeyse yoktu leke seklinde akintim vardi. Bugun regl mi oldum anlamadim takvimime gore daha 10 gun var😕Bel agrisi istah artmasi ve asiri cikolataya duskunlugum semptomlarim arasindayi bugun.her regl donemimde bunlari yasarim.
    Ama emin olamadim acaba reglmiyim yoksa 5 gunun sonunda mi kanamam oldu diye. Ne dusunuyosunuz yardimci olabilcek olan var mi🙄

Durum
    filiz1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Regl dir o bence ayrica bu islemler bu donemimizin takvimini degistiriyormus.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı filiz1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Regl dir o bence ayrica bu islemler bu donemimizin takvimini degistiriyormus.
    Bana da regl gibi geldi turp gibiyken 5 gunun sonunda kanama olmazdi herhalde sanirim bundan onceki ay 20 gun adet geciktirici kullanmistim o da etkilemis olabilir onu soylemeyi atlamisim. İkisi ust uste gelince 1 ayda 2 kere regl olmus oldum 🤔

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı gicik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen hafta ctesi leep olmustum. İlk basta kanamam nerdeyse yoktu leke seklinde akintim vardi. Bugun regl mi oldum anlamadim takvimime gore daha 10 gun var��Bel agrisi istah artmasi ve asiri cikolataya duskunlugum semptomlarim arasindayi bugun.her regl donemimde bunlari yasarim.
    Ama emin olamadim acaba reglmiyim yoksa 5 gunun sonunda mi kanamam oldu diye. Ne dusunuyosunuz yardimci olabilcek olan var mi��
    Tam tersi regl değil, leepten dolayı oluyor o kanama. Benimde ılk 1haftam sorunsuz gecmıstı sonra deli gibi kanamıstı, 2 kere leep olmustum gerçi biri konizasyon degil, ikisinde de aynı sey olmustu. doktora gıtmenı onerırım tampon koysun. Ben cok kan kaybetmiştim.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam tersi regl değil, leepten dolayı oluyor o kanama. Benimde ılk 1haftam sorunsuz gecmıstı sonra deli gibi kanamıstı, 2 kere leep olmustum gerçi biri konizasyon degil, ikisinde de aynı sey olmustu. doktora gıtmenı onerırım tampon koysun. Ben cok kan kaybetmiştim.
    Yaa korktum😳 doktorumu da arayip soruyum en iyisi.. Ama bence bu regl kanamasi cunku birden afedersin kirmizi olarak kanamam olmadi bide yogun kan kaybetcek kadar degil benimki bildiginiz normal seyrinde suren regl gibi hatta dun 1. gunumdu cok yogun olmaz 2. Gunde daha bi yogun olur tam olarak oyleyim suan ama doktorumu aricam tesekkur ederim🤗

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Yaa korktum�� doktorumu da arayip soruyum en iyisi.. Ama bence bu regl kanamasi cunku birden afedersin kirmizi olarak kanamam olmadi bide yogun kan kaybetcek kadar degil benimki bildiginiz normal seyrinde suren regl gibi hatta dun 1. gunumdu cok yogun olmaz 2. Gunde daha bi yogun olur tam olarak oyleyim suan ama doktorumu aricam tesekkur ederim��
    Gıcık korkulcak bişey yok bence leepten dolayıdır .adetine 10gün varmıs sanmıyorum regl olabilecegini

Durum
    kb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Yaa korktum�� doktorumu da arayip soruyum en iyisi.. Ama bence bu regl kanamasi cunku birden afedersin kirmizi olarak kanamam olmadi bide yogun kan kaybetcek kadar degil benimki bildiginiz normal seyrinde suren regl gibi hatta dun 1. gunumdu cok yogun olmaz 2. Gunde daha bi yogun olur tam olarak oyleyim suan ama doktorumu aricam tesekkur ederim��
    Bence de doktorunu ara için rahat etsin. Ama emin ol çok normal leep sonrası bu şekilde akıntıların olması ben de yaşadım hemde bir kaç ay üst üste artık sinir olmuştum doktoruma mr bile çektirdim hiç bir şey çıkmamıştı yani normal leep sonrası bir kaç ay pembe veya kahverengi akıntı tarzı şeylerin gelmesi.

Durum
    Özel Üye
    Nereden
    Ankara

Ay ben valla bildiginiz reglyim
    Herhalde. Bugun tam 2. Gun kanamasini yasadim biraz fazlaydi tabi ama oyle kendimi halsiz falan hissetmedim kan kaybi yasayacak kadar.
    Doktorumu da aramadim yaa hemen evhamlanmak istemiyorum🙄
    Yarin hala bu sekilde devam ederse aricam.
    Biraz korktum
    Korkum da nedense gece geliyo
    Bnce regl oldum ama yine de neden 10 gun once sormam lazim kontrol zamani bayramdan sonra. Onu bekleyemem🤦♀

Durum
    Purplecrystal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Selam. Bende dün Leep oldum fakat hiç kana dair bir şey yok insan baygınken ne yaptıklarını da göremiyor hafif kasık ağrım olmasa sanki ameliyat olmadım 😀 ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla bir kaç güne kanama başlayacak öyle mi ?

Bu Konu için Etiketler