Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv ile nasil tanistiniz?

Durum
    Peptidaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: Hpv ile nasil tanistiniz?

Kolposkopide gerek duyulursa supheli parca patolog tarafindan incelinir ve bu da smear ile ayni kapiya cikar.

Durum
    Butterfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benim ilk smearım negatif gelmişti 6 ay sonra smear cın1 çıktı hızlıca kolposkopi biyopsi leep yapıldı meğerse cın 3 müşüm ... smear negatif gelmeseydi daha erken yakalanırdı belki ya da cın1 beklıyelım deyip daha ileri inceleme yapılmasaydı iş işten geçmiş olucaktı. %30-35 hata payı sizce de yüksek değil mi?

Durum
    Peptidaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bunlar olagan seyler, hata payi bence %5’lik kisimda. Suquamoz hicreli papillomlar cok cabuk epitel dokuya donusebiliyor

Durum
    yenihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Alıntı Butterfly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet normal smear .. smear hata verebiliyor yüksek lezyonu düşük gösterebiliyor ben güvenmiyorum şahsen kolposkopi+biyopsi en iyisi emin olmak adına bana daha bugün yapıldı ama sadece kolposkopi agrısız acısız bir işlem biyopsi belki bi tık hissedilebilir... en kısa zamanda yaptırmalısın kolposkopiyi .. yüksek risk taşıdığın için doktorsa smear hatasına yer vermemek adına kolposkopiyle bakıcaktır yeni yüzleşmişsin şoktasın ama geçicek zamanla panik olma düzenli kontrol yaptır sağlıklı beslen... korkulucak bir durum takip edildigin sürece yok hangi tip taşıyorsun onu çok önemsiyorlar
    evet yeni tanıstım hem de ilk birliktelğimden.ve yüksek riskli 4tip şaka gibi.bu yıl enerjimi buna verecegim anlaşılan.ahcc konusu ise almanya ya gidip alsam mı diyorum fakat ondan önce bira bekleyeceğim maddi olarak cok fazla ahcc hem almanya ya git hem 4-5binlik ilaç al.bu kadar tip beklemiyordum olan oldu

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı yenihpv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yeni tanıstım hem de ilk birliktelğimden.ve yüksek riskli 4tip şaka gibi.bu yıl enerjimi buna verecegim anlaşılan.ahcc konusu ise almanya ya gidip alsam mı diyorum fakat ondan önce bira bekleyeceğim maddi olarak cok fazla ahcc hem almanya ya git hem 4-5binlik ilaç al.bu kadar tip beklemiyordum olan oldu
    Almanya da bulabilir misin bilmiyorum ingiltere ve amerikada var Türkiye’ye bu hafta gümrükten geçti dendi ecza depolarına dagıtılıcaktı Japonyadan geliyormuş aylık bin liralık bir bütçe ayırmak gerekiyor tahminimce.... tipleme yaptır bence zaten bağışıklık sistemi zamanla atıyor vücuttan sigara, alkol vs uzak durmak gerekiyor. Ben 10 ay ahcc kullandım ama hala pozitifim ahcc kullanıyorum diye ona sırtımı dayamadım tabiki de sağlıklı beslendim. Yeşil çay&imutor&folik asit dönem dönem de multi vitamin kullandım kefir tükettim her gün mesela viral yükümü azaltmışım en azından hangi hastaneye ya da doktora gidiyorsun ?

Durum
    Banlı Üye

Alıntı Butterfly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya da bulabilir misin bilmiyorum ingiltere ve amerikada var Türkiye’ye bu hafta gümrükten geçti dendi ecza depolarına dagıtılıcaktı Japonyadan geliyormuş aylık bin liralık bir bütçe ayırmak gerekiyor tahminimce.... tipleme yaptır bence zaten bağışıklık sistemi zamanla atıyor vücuttan sigara, alkol vs uzak durmak gerekiyor. Ben 10 ay ahcc kullandım ama hala pozitifim ahcc kullanıyorum diye ona sırtımı dayamadım tabiki de sağlıklı beslendim. Yeşil çay&imutor&folik asit dönem dönem de multi vitamin kullandım kefir tükettim her gün mesela viral yükümü azaltmışım en azından hangi hastaneye ya da doktora gidiyorsun ?
    sen de hangi tipler var?10ay uzum bir süre aslında atamama sebepleri neler olabilir?ahcc yerine(d vit,omega,antioksidan,zerdaçal,b12,çinko bakır) gibi takviyeler kullanmayı düşünüyorum.işe yarar mı bilmiyorum zaten bir kısmını kullanıyordum.glutensiz şekersiz çiğ sebze ağırlıklı besleniyordum genelde (ben de kendimi sağlıklı bilirdim)bunlara devam.dr olarak kartal umut hastanesi dermotolog sertaç beye bir kac kez kriyo oldum fakat ilişkim devam ettiği için yeniler eklendi.şimdi kartal eğitim araştırmada koter olacagım,kolposkopi olacagım orda.sonra siğiller yenilerse devlete gitmek zor olacak eylülde okul acılıyor iş başlıyor.özelde nerede yaptırabilirim bilmiyorum.ilişkimi bitirdim cinsel perhiz kesinlikle şart yoksa devamı geliyor.ahcc demek atamadı henüz bazıları 6ayda atıyor.erkek mi kadın mı cinsiyeti anlayamadm

Durum
    Banlı Üye

sen de hangi tipler var?10ay uzum bir süre aslında atamama sebepleri neler olabilir?ahcc yerine(d vit,omega,antioksidan,zerdaçal,b12,çinko bakır) gibi takviyeler kullanmayı düşünüyorum.işe yarar mı bilmiyorum zaten bir kısmını kullanıyordum.glutensiz şekersiz çiğ sebze ağırlıklı besleniyordum genelde (ben de kendimi sağlıklı bilirdim)bunlara devam.dr olarak kartal umut hastanesi dermotolog sertaç beye bir kac kez kriyo oldum fakat ilişkim devam ettiği için yeniler eklendi.şimdi kartal eğitim araştırmada koter olacagım,kolposkopi olacagım orda.sonra siğiller yenilerse devlete gitmek zor olacak eylülde okul acılıyor iş başlıyor.özelde nerede yaptırabilirim bilmiyorum.ilişkimi bitirdim cinsel perhiz kesinlikle şart yoksa devamı geliyor.ahcc demek atamadı henüz bazıları 6ayda atıyor.erkek mi kadın mı cinsiyeti anlayamadm
    pardon yorumları tekrar okuyunca cinsiyet ok ben tipleme yaptırdım 16 başta olmak üzere 4 değişik yüksek risk tasıyorum.bu korkuttu beni

Durum
    mavii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Bu atıp atamama konusu çok enteresan gerçekten. Ben de 6 ay ahcc kullandim hergün yeşil çay kefir içtim. Kış boyu imutor kullandım. Hatta 1 ay gümüş suyu kullandım. Yine pozitif sonuç aldım. Psikoloji bence çok önemli . Arkadaşım da tip 31 çıkmıştı. Üstüne hamile kaldı. Hiç bir takviye kullanmadı . 1 yıl sonra test yaptırdı negatif sonuç .

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı mavii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu atıp atamama konusu çok enteresan gerçekten. Ben de 6 ay ahcc kullandim hergün yeşil çay kefir içtim. Kış boyu imutor kullandım. Hatta 1 ay gümüş suyu kullandım. Yine pozitif sonuç aldım. Psikoloji bence çok önemli . Arkadaşım da tip 31 çıkmıştı. Üstüne hamile kaldı. Hiç bir takviye kullanmadı . 1 yıl sonra test yaptırdı negatif sonuç .
    aynen bende orada çok acabalar yaşadım ama negatif olan da çok ahcc ile aslında dediğin gibi çok takmamak lazım stres korku herşeyi daha kötüye götürüyor. Belki her bünye de farklı etki gösteriyor belkide daha uzun mu kullansaydım dedim kendime ama fazla ilaç kullanmak takviyeler vs. Can sıkıcı bunalıyor insan bu noktadan sonra ben imutor kullanıcam kafama takmamaya çalışıcam saglıklık beslenme fln gidicektir zaten ayrıca bence şu da önemli d vitamini eksikliği benim çok düşüktü takviye alıyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

cinsel perhiz şart bencede zaten sen kendi bünyeni tanıyorsun vitamın degerlerine baktır ona göre takviye al mesela benimki tip 35. Az rastlanan bir türmüş😜 ama bir yıl,ama 3 yıl atılıyor bir şekilde yüksek riskli tipler yakın takip gerektiriyor sen taliplerini düzenli yaptır siğil vs onların tedavilerini ol korkma burda herkes cok yardımcı oluyor ben ilk öğrendiğimde buradaki arkadaşlarla konusarak onların deneyimlerini okuyarak rahatladım ... şöyle düşün bir de ya belirti vermeseydi haberin olmayacaktı O daha kötü! Ben şükrediyorum kanser olmadan yakaladım diye 🙏

Bu Konu için Etiketler