Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eski hayatýma dönmek istiyorum

Durum
    lana99 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

eski hayatýma dönmek istiyorum

merhaba herkese geçmiþ olsun öncelikle. burayý yaklaþýk 5 aydýr takip ediyorum, bugün de ben içimi dökmek istedim. 2021 ekim’de makat bölgemde aþýrý kaþýntý hissetmemle siðiller olduðunu fark ettim. 2 buçuk yýllýk bir iliþkim var ilk ve tek iliþkim bu. erkek arkadaþýmýn doðru insan olduðunu bu dönemde anladým diyebilirim, o konuda þanslýyým. ilk baþlarda ona anlattýðýmda bir süre nereden bulaþmýþ olabileceðini tartýþtýk fakat bunun bir anlamý olmadýðýný fark edip bu konuyu kapattýk ve geleceðe bakmaya baþladýk. nereden geldiyse geldi bu hastalýk, önemli olan tedavimiz diye düþündük. onda hiçbir þey yoktu, birkaç kez daha iliþkimiz oldu onun da genital bölgesinde küçük bir siðil çýktýðýný fark ettikten sonra bir daha iliþkiye girmedik. ekimde bu hastalýðýn bende olduðunu anlamamdan itibaren 2-3 haftada bir cildiyeye gittim her seferinde kriyoterapi yaptý. sigara içiyordum bu dönemde yavaþ yavaþ býraktým. bir tane bile içsem kaþýntý hissediyordum ve tekrarladýðýný biliyordum. benim ayrýca hemoroidim de var ve kriyoterapide öyle bir acýyla çýkýyordum ki her seferinde acýdan aðlayarak hastaneden çýkýyordum. erkek arkadaþým hep yanýmda oldu. propolis kullandým, kýsa bir süre immuneks kullandým yeþil çay içtim kefir vs yediklerime her gün dikkat ettim. ama tekrarladý ve ben sürekli o acýya tekrar tekrar katlandým. vücudum çok yoruldu psikolojim tamamen çöktü arkadaþlarýmla dýþarý çýkmak istemedim hiçbir þey içimden gelmiyordu. bu hastalýða katlanmak zorunda olanlar yaþadýklarýmý iyi bilir. böyle böyle artýk kriyoterapi yaptýrmama kararý aldým. zaten doktor da bilgisizdi. bu sýrada kadýn doðuma gidip genital bölgeme de baktýrdým o doktor iyiydi benden smear testi aldý, rahatlatýcý konuþtu. gençsin baðýþýklýðýn yenecek tedavini ol sadece dedi. dýþ tarafta lezyon yapan tipler genelde düþük riskli tiplerdir dedi sendeki de büyük ihtimalle öyle dedi. bu arada ben hiç tiplendirme testi yaptýrmadým bu süreçte. her neyse, bunlardan sonra tekrarlamasý yavaþlasa da devam etti ve makatýmýn iç kýsmýnda da siðil olduðunu fark ettim. bir an önce kurtulmak için ameliyat olmam gerekiyordu baþka bir þehirdeki önceden bildiðim doktora gittim çatlak var hemoroid var önce bunlarý kremle tedavi edelim sonra koterle yakalým dedi. bir süre de öyle geçti ameliyat için gittiðimde ise koter için 10 bin tl nin üstünde fiyat verdi. koter için çok pahalý geldi ben de okuduðum þehre bakmaya baþladým erkek arkadaþýmla. bu arada 2 doz hpv aþýsý olduk beraber. yorumlardan iyi olduðunu düþündüðümüz bir doktora gittik özel hastanede lazer ameliyatý için anlaþtýk ve yine yüksek bir fiyata ameliyat oldum. ameliyat iyi geçmiþyi doktor da iyiydi ve beni rahatlattý. tabi o bölge tamamen ameliyatlý olduðu için ben günlerce yine acý çektim ahccye baþladým ameliyat olduðum gibi, erkek arkadaþým da baþladý. þimdi ikinci kutudayým. dün elimle dokunduðumda pütür gibi bir þeyler fark ettim dün çok aðladým yine dünya baþýma yýkýlmýþ gibi. kaþýntý hisediyorum aslýnda iyileþme kaþýntýsý diye düþünmeliyim ama sanki tekrardan çýkýyor siðiller gibi hissediyorum. daha 1 ay oldu ameliyat olalý ben her þeyime bu kadar diklat ederken bir daha yaþayamam bu acýyý diye çok üzülüyorum. erkek arkadaþým ve ailem her zaman yanýmda olduðu için çok þanslýyým sadece. bilmiyorum artýk vücudum acýlara dayanmaktan tükendi ben de psikolojik olarak tükendim. inþallah herkes bu hastalýktan kurtulur. buraya negatif olma hikayemi de inþallah yazarým bir gün.

Durum
    Arya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: eski hayatýma dönmek istiyorum

Merhabalar geçmiþ olsun, çok uzun olmasýna ragmen okuyabildim
    Bence elinle dokunup kontrol etme cunku iyileþiyor da olabilir, sonucta o bölgeye bir iþlem uygulandý, kendini demoralize ediyorsun bence kesinlikle hiç bakma ve dokunma bir süre... Kaþýntý da psikolojik olabiliyor biliyorsun degil mi? Yani biz düsünerek endiþelenerek kasýndýrabiliyoruz ve daha fazla stres hormonu salgýlýyoruz, kötü senaryolar yazma, kötü senaryolarýný farket ve bunlara kanma

Önce sende sonra erkek arkadasýnda sigil cýkmýþ. iliþkiye korunmasýz devam ettiyseniz sende cýktýgý zaman sen erkek arkadasýna bulastýrmýs olabilirsin. Erkek arkadasýnda daha önce hiç yok muydu? Nerden geldiyse geldi diye düþünmek de bir yöntem ama þunu bilmelisin ''bu virüs sadece cinsel yolla bulaþýr'' ve ''erkekler agýrlýklý olarak tasýyýcýdýr''
    Yani iþin doðrusu þu; 2,5 yýldýr sigil cýkarmadýysanýz 2 sebep var; 1) 2,5 yýl boyunca belirti vermedi hpv vücudunuzda veya kim kime bulastýrdýysa onda, önceden kapmýþ.
    2) Bu süreçte aranýzdan birisi gidip baþkasýndan bu virüsü almýþ ve birbirinizle de iliþkiye devam ettiginiz icin birbirinize bulastýrma süreci olmuþ.

Durum
    lana99 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alýntý Arya Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Merhabalar geçmiþ olsun, çok uzun olmasýna ragmen okuyabildim
    Bence elinle dokunup kontrol etme cunku iyileþiyor da olabilir, sonucta o bölgeye bir iþlem uygulandý, kendini demoralize ediyorsun bence kesinlikle hiç bakma ve dokunma bir süre... Kaþýntý da psikolojik olabiliyor biliyorsun degil mi? Yani biz düsünerek endiþelenerek kasýndýrabiliyoruz ve daha fazla stres hormonu salgýlýyoruz, kötü senaryolar yazma, kötü senaryolarýný farket ve bunlara kanma

Önce sende sonra erkek arkadasýnda sigil cýkmýþ. iliþkiye korunmasýz devam ettiyseniz sende cýktýgý zaman sen erkek arkadasýna bulastýrmýs olabilirsin. Erkek arkadasýnda daha önce hiç yok muydu? Nerden geldiyse geldi diye düþünmek de bir yöntem ama þunu bilmelisin ''bu virüs sadece cinsel yolla bulaþýr'' ve ''erkekler agýrlýklý olarak tasýyýcýdýr''
    Yani iþin doðrusu þu; 2,5 yýldýr sigil cýkarmadýysanýz 2 sebep var; 1) 2,5 yýl boyunca belirti vermedi hpv vücudunuzda veya kim kime bulastýrdýysa onda, önceden kapmýþ.
    2) Bu süreçte aranýzdan birisi gidip baþkasýndan bu virüsü almýþ ve birbirinizle de iliþkiye devam ettiginiz icin birbirinize bulastýrma süreci olmuþ.
    Cevabýn için teþekkür ederim Arya. Erkek arkadaþýmýn önceden iliþkileri olduðu için taþýyýcý olduðunu benim de baðýþýklýðýmýn düþtüðü bir dönemde çýktýðýný düþünüyorum. Baþta tuvaletten veya baþka yerlerden mý kaptým acaba diye de düþündüm ama çok düþük bir ihtimal olduðunu biliyoruz. Aslýna bakarsan ilk bende çýktýðý için sanki ben onu aldatmýþým ve ona bulaþtýrmýþým gibi bir durum var görünüþte . Bu yüzden üzerine fazla düþünmemeyi tercih ettik.

Durum
    Benn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Lana99 merhaba, çok geçmiþ olsun umarým sadece iyileþme kaþýntýsýdýr ve çoktan iyileþmiþsindir. benimde makat bölgemde siðillerim var, sormak istediðim ben doktora gittiðimde sadece dondurma iþlemi uyguluyor, makat içinde mi kaþýntý oluyordu o þekilde mi kontrol ettiler ve farkedildi? Anal iliþkiye girmiþ miydin, girmeden de içeride siðil oluþuyor mu? Beni aydýnlatýrsan çok sevinirim.

Durum
    Admin

Alýntý lana99 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cevabýn için teþekkür ederim Arya. Erkek arkadaþýmýn önceden iliþkileri olduðu için taþýyýcý olduðunu benim de baðýþýklýðýmýn düþtüðü bir dönemde çýktýðýný düþünüyorum. Baþta tuvaletten veya baþka yerlerden mý kaptým acaba diye de düþündüm ama çok düþük bir ihtimal olduðunu biliyoruz. Aslýna bakarsan ilk bende çýktýðý için sanki ben onu aldatmýþým ve ona bulaþtýrmýþým gibi bir durum var görünüþte . Bu yüzden üzerine fazla düþünmemeyi tercih ettik.
    Bu arada tiplendirme testi yaptýrmaný öneririm. Her öyle siðil çýkartan düþük tip olmuyor, forumda bunun yüzlerce canlý örneði var. Biri de bendim, tip 56 taþýyordum ve yüksek riskli; siðil çýkarýyordum. Yani bir kadýn olarak tipini bilmen önemli.. neden bir kadýn olarak dedim, bu hastalýgýn sana zararý var, erkek agýrlýklý olarak taþýyýcý ve hücre deðiþimi falan olmuyor onda. sende oluyor, o yüzden bizler kadýn olarak tip konusuna önem vermeliyiz.

Kriyoterapiyi býrakýp sigiller için neye baþlayacaksýn bu arada?

Durum
    cghleo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Oncelikle gecmis olsun. Benimde makat ve rektumda sigillerim vardi 40 gun arayla 2 kere makat ve icerisi icin koterizasyon islemi ile sigillerimi yaktirdim. Kasinti olmasi cok normal baslarda. Fakat sunu belirtmek isterim benim doktorum makat cevresi icin kriyo onermiyor aslinda o hic onermiyo cunku kriyo sadece sigili dondurur koter ise deri altinda ki virusu olduruyor diyor. Ben ikinci koterimi olali daha bir ay bile olmadi ama ikinci olmasina ragmen ilkine gore cok iyiyim. Sigillerin fazla olmasi agri yapabiliyor diye dusunuyorum ben. Bu surecte yapmaniz gereken moralinizi yuksek tutmaniz. Aryaya katiliyorum tiplendirme testi onemli ve tiplendirme testi yapmadan asi olmanizda ne kadar dogru bilemedim acikcasi.

Durum
    Admin

Alýntý cghleo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Oncelikle gecmis olsun. Benimde makat ve rektumda sigillerim vardi 40 gun arayla 2 kere makat ve icerisi icin koterizasyon islemi ile sigillerimi yaktirdim. Kasinti olmasi cok normal baslarda. Fakat sunu belirtmek isterim benim doktorum makat cevresi icin kriyo onermiyor aslinda o hic onermiyo cunku kriyo sadece sigili dondurur koter ise deri altinda ki virusu olduruyor diyor. Ben ikinci koterimi olali daha bir ay bile olmadi ama ikinci olmasina ragmen ilkine gore cok iyiyim. Sigillerin fazla olmasi agri yapabiliyor diye dusunuyorum ben. Bu surecte yapmaniz gereken moralinizi yuksek tutmaniz. Aryaya katiliyorum tiplendirme testi onemli ve tiplendirme testi yapmadan asi olmanizda
    ne kadar dogru bilemedim acikcasi.
    Güzel açýklamýþsýn @cghleo teþekkür ederiz, evet erkekler de siðil varsa yaptýrsýn ama ''kadýnlar'' mutlaka tiplendirme testi yaptýrsýn ki, tip yüksek ise veya birden fazla ise ileride hücre deðiþimi yapar mý yapmaz mý tahmin edilebilir bir durum. Tip düþükse ve tek bir tip taþýnýyorsa en azýndan cin2-cin3 e falan gitmeyeceðini biliriz mesela, bu da rahatlatýcýdýr. ''Öngörme'' açýsýndan tiplendirmenin önemi burda açýða çýkýyor iþte.

Durum
    emelgumus21 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Koter sonrasý çok aðrý iþlemi oluyor mu yani günlük yaþantýma devam edebilir miyim . Benimde makat bölgemde var donduruyorum benimde kaþýntým oluyor þimdi iki haftada bir yaptýrýyorum.

Durum
    cghleo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alýntý emelgumus21 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Koter sonrasý çok aðrý iþlemi oluyor mu yani günlük yaþantýma devam edebilir miyim . Benimde makat bölgemde var donduruyorum benimde kaþýntým oluyor þimdi iki haftada bir yaptýrýyorum.
    Kriyoterapi hic yaptirmadim bu nedenle bi kiyas yapamayacagim. Fakat koter sonrasi direkt olarak gunluk yasaminiza devam edebilirsiniz. Sadece islevsel bir bolge oldugu icin (diskilama acisindan) yaralarin kapanmasi biraz zaman aliyor ve diskilama sirasinda ilk haftalarda kanama olabiliyor. Bu sebeple islem oncesi 1 gun ve islem sonrasi 2-3 gun sivi beslenilmesi gerekiyor benim icin en zor kismi bu sadece. Ben kriyoda seans seans girmektense koter ile bir kerede alinmasini daha mantikli buluyorum deri altindaki virusu oldurdugunude goz onunde bulundurursak.