Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Stres, Depresyon ve HPV iliskisi

Durum
    blackswan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    05-05-17

Red face Stres, Depresyon ve HPV iliskisi

HPV'ye kafam takm bulunduum periyotlardan birinde, sitedeki psikologlardan biri olarak nce kendimi sonra bu konuda doal olarak endielenen herkesi tokatlamaya geldim Biliyorum hepimiz internetten deli gibi aratryoruz, olabildiince az srede bu ii halletmek iin her yntemi bilmek istiyoruz, iinde bulunduumuz her tr riski bilmek istiyoruz. Psikolojik olarak inanlmaz ypratc srelere giriyoruz. Peki, bu stres ve depresyonun, aslnda hpv enfeksiyonuna yardmc olduunu biliyor muydunuz?

Stress, Depression May Help HPV Linger | Psych Central News

ngilizce bilmeyenler iin zet geeyim, 11 senelik bir alma yaplyor. Ya ortalamas 19-20 olan 333 hpv tanl hatunu alyorlar, her 6 ayda bir de test yapyorlar, enfeksiyonu ne kadar srede atlattlar diye. 28 yalar civarna geldiklerinde, katlmclara yaadklar stres oran, bu stresle nasl ba ettikleri, bu srete depresif hissedip hissetmedikleri soruluyor.

"Self-destructive" dediimiz ba etme stratejilerini kullananlarda aktif HPV enfeksiyonu daha sk grlyor, diren sresi de uzuyor. Bu stratejiler nedir? Stresli hissedince:

-Sigara imek
    -Alkol kullanmak
    -Uyuturucu kullanmak

Ayrca depresif ve fazla stres altnda hisseden kadnlarda da HPV enfeksiyon sresinin uzad gzlenmi. Bunun nedenlerinden biri olarak, stresin baklk sisteminde anormal bir tepkiye yol at ngrlm. Sonraki almalarda da rahimdeki enfeksiyonlar acaba stresten etkileniyor mu diye gzlemlenmesi iin bir kap alm.

almay yrtenlerin nerisi, stresi azaltmak. Bu ekilde vcudunuza HPV'yi atlatmas iin yardm etmi olacaksnz. Ayn zamanda alkol kullanmak ve sigara imek, vcudun enfeksiyonu silme yeteneine balta vurabilir, sreci uzatabilir deniyor.

Stres azaltmak iin nacizane nerimse, nefes egzersizleri, sevdiiniz eyleri yapmak, sevdiiniz insanlarla bulunmak, durumunuzu paylatnzda sizi yarglamayacak insanlardan destek almak, ve kendinizi bu virsle tanmlamamak. Bu geici bir sre. Evet ne kadar can skc ve sinir bozucu biliyorum, ama yaadnz anksiyeteli, stresli ve depresif sreten hepimiz getik/geiyoruz. Ve buna canmz sktmz her an, nefret ettiimiz bu virse yardm ediyoruz. Bu kadar kurtulmaya altmz bir enfeksiyona byle bir frsat vermeyelim, yapmayalm etmeyelim ablam Sevgilerle.

Durum
    hepeve - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Moderatr
    yelik tarihi
    13-12-16

Cevap: Stres, Depresyon ve HPV Ýliþkisi

Alnt blackswan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    HPV'ye kafam takm bulunduum periyotlardan birinde, sitedeki psikologlardan biri olarak nce kendimi sonra bu konuda doal olarak endielenen herkesi tokatlamaya geldim Biliyorum hepimiz internetten deli gibi aratryoruz, olabildiince az srede bu ii halletmek iin her yntemi bilmek istiyoruz, iinde bulunduumuz her tr riski bilmek istiyoruz. Psikolojik olarak inanlmaz ypratc srelere giriyoruz. Peki, bu stres ve depresyonun, aslnda hpv enfeksiyonuna yardmc olduunu biliyor muydunuz?

Stress, Depression May Help HPV Linger | Psych Central News

ngilizce bilmeyenler iin zet geeyim, 11 senelik bir alma yaplyor. Ya ortalamas 19-20 olan 333 hpv tanl hatunu alyorlar, her 6 ayda bir de test yapyorlar, enfeksiyonu ne kadar srede atlattlar diye. 28 yalar civarna geldiklerinde, katlmclara yaadklar stres oran, bu stresle nasl ba ettikleri, bu srete depresif hissedip hissetmedikleri soruluyor.

"Self-destructive" dediimiz ba etme stratejilerini kullananlarda aktif HPV enfeksiyonu daha sk grlyor, diren sresi de uzuyor. Bu stratejiler nedir? Stresli hissedince:

-Sigara imek
    -Alkol kullanmak
    -Uyuturucu kullanmak

Ayrca depresif ve fazla stres altnda hisseden kadnlarda da HPV enfeksiyon sresinin uzad gzlenmi. Bunun nedenlerinden biri olarak, stresin baklk sisteminde anormal bir tepkiye yol at ngrlm. Sonraki almalarda da rahimdeki enfeksiyonlar acaba stresten etkileniyor mu diye gzlemlenmesi iin bir kap alm.

almay yrtenlerin nerisi, stresi azaltmak. Bu ekilde vcudunuza HPV'yi atlatmas iin yardm etmi olacaksnz. Ayn zamanda alkol kullanmak ve sigara imek, vcudun enfeksiyonu silme yeteneine balta vurabilir, sreci uzatabilir deniyor.

Stres azaltmak iin nacizane nerimse, nefes egzersizleri, sevdiiniz eyleri yapmak, sevdiiniz insanlarla bulunmak, durumunuzu paylatnzda sizi yarglamayacak insanlardan destek almak, ve kendinizi bu virsle tanmlamamak. Bu geici bir sre. Evet ne kadar can skc ve sinir bozucu biliyorum, ama yaadnz anksiyeteli, stresli ve depresif sreten hepimiz getik/geiyoruz. Ve buna canmz sktmz her an, nefret ettiimiz bu virse yardm ediyoruz. Bu kadar kurtulmaya altmz bir enfeksiyona byle bir frsat vermeyelim, yapmayalm etmeyelim ablam Sevgilerle.
    Tokatlandk😀 Tesekkrler canm psikologum keke hi stres olmasa ama zaman gectike gercekten kabullenme srecine giriyor insan artk alsma evresi geliyor sonra da umarm atlatma evresi olur 😀

Durum
    Arya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Admin
    yelik tarihi
    06-12-16

Cevap: Stres, Depresyon ve HPV iliskisi

Hpv, psikolojinizden beslenir diye boa sylemiyordum Sen sinir streskorku ve daglmslk yasarsan o da sigil ckarmaya devam eder...

Durum
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    05-05-17

Cevap: Stres, Depresyon ve HPV Ýliþkisi

Alnt hepeve Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Tokatlandk�� Tesekkrler canm psikologum keke hi stres olmasa ama zaman gectike gercekten kabullenme srecine giriyor insan artk alsma evresi geliyor sonra da umarm stlayma evresi olur ��
    olcak olcak, herkes gemi ayn evrelerden ayn paniklerden. kaptrmamak gerekiyor sadece

Durum
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    05-05-17

Alnt Arya Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Hpv, psikolojinizden beslenir diye boa sylemiyordum Sen sinir streskorku ve daglmslk yasarsan o da sigil ckarmaya devam eder...
    aynen yle. kafaya taktka "aha beni hatrlad, mhh biraz da urasnda siil karaym" diye geliyor erefsiz ldkgf

Durum
    gicik - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    zel ye
    yelik tarihi
    02-05-17
    Nereden
    Ankara

ste bu ben😂
    Bilissel tedaviyle Yendigimi dusundugum anksiyetemi hpv hortlatti. 1 yildir tam gaz antidepresan. sorsaniz bilissel tedaviden laf anlamadin mi panik ataklarini yenmedini mi kizim diye.. laf soz dinleyen bilimsel seylere inanan biriyim neticede ama sanirim hayatimda hpv degil de baska bi hastalik olsaydi yine kendim asamazdim doktorla konusmak istemezdim,cozumu ilacta arardim.
    Kolaya kactim belki de.. cunku ilac kullanmaya cok istekliydim aklimi kaciriyordum.
    Neyseki canim psikologum blackswan ve burdaki bi cok arkadaslar yardim ediyor iyi ki varsiniz🙏❣

Durum
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    05-05-17

Alnt gicik Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ste bu ben��
    Bilissel tedaviyle Yendigimi dusundugum anksiyetemi hpv hortlatti. 1 yildir tam gaz antidepresan. sorsaniz bilissel tedaviden laf anlamadin mi panik ataklarini yenmedini mi kizim diye.. laf soz dinleyen bilimsel seylere inanan biriyim neticede ama sanirim hayatimda hpv degil de baska bi hastalik olsaydi yine kendim asamazdim doktorla konusmak istemezdim,cozumu ilacta arardim.
    Kolaya kactim belki de.. cunku ilac kullanmaya cok istekliydim aklimi kaciriyordum.
    Neyseki canim psikologum blackswan ve burdaki bi cok arkadaslar yardim ediyor iyi ki varsiniz��❣
    hpv nin anksiyeteyi tetikledii hepimizin malumu, byle byle destek kcaz artk

Durum
    hepeve - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Moderatr
    yelik tarihi
    13-12-16

Birka gndr baz problemler yznden uykusuzlukla stresle yaamaya calsyorum..bakalm bu ckmayan siiller hortlayacakm yine ? Kendimi deniycem yani ckaa simdi ckar bence ortam msait aksjdj

Durum
    Bade - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    Banl ye
    yelik tarihi
    26-07-17

u agizda hpv olay olmasa cokta taktm yok . artk kabullendim yani olay bu hpv alasanda zrlasanda seninledir geerse geer gemezse tedavi ederim sonuta bir ayam doktorda erken tehis nemlidir. bir laf vardr kanserden korka ge kalmakdan kork. bence bu laf tm hastalkar iin geerlidir.

Durum
    Kdemli ye
    yelik tarihi
    05-05-17

Alnt hepeve Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Birka gndr baz problemler yznden uykusuzlukla stresle yaamaya calsyorum..bakalm bu ckmayan siiller hortlayacakm yine ? Kendimi deniycem yani ckaa simdi ckar bence ortam msait aksjdj
    onu ben de deniyorum bazen aha yeni kcak m diye ahsgdns

Bu Konu iin Etiketler