Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kombuca

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Kombuca

merhabalar;

bu mantarı, içeceği duyan kullaan var mı?
    hem prebiyotik hem probiyotik inanılmaz bir şifra kaynağı imiş.

ne dersiniz?

Kombu Cayı (Kombucha) Nedir? Nasıl Hazırlanır? - Yoldanciktim.com

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Kombuca

böyle şeyleri içerken çok dikkatli olmak lazım. neden diye soracak olursanız;
    birinci sebep her insanın mikroflorası bu içecekleri tolere edecek durumda olmayabilir çünkü gen havuzunuzda yani atalarınızda bu çayı içimişlik ya da buna benzer ürünleri yemişlik yoktur ve genetik olarak flora olarak bu sizde histaminik yani alerjik etki yapabilir.
    ikinci sebep prebiyotik ve probiyotikleri geleneksel Türk mutfağında gayet bulabiliyoruz salatasından yoğurduna, turşusundan peynirine derken alıyorsunuz zaten yeteri kadarını, eğer fazlasını alırsanız SİBO/DİSBİYOZİS/LEAKY GUT (ince bağırsakta aşırı bakteri artışı/bağırsak florası dengesizliği/sızdıran bağırsak) rahatsızlıklarına davetiye çıkarabilirsiniz.
    bunları nerden mi biliyorum? ben 5 yıldır bunlarla uğraşıyorum sindirim sistemim çöktüğü için otoimmün hastalık gelişmiş durumda öyle çaresizlikten herşeye atlamayın derim ben. sizden önce bi ton kişi hpv oldu olacaklar da atlattılar atlatacaklar da kimi kanser olacak kimi olmayacak kimi siğil çıkaracak kimi çıkarmayacak. fevri davranmanın feci sonuçlar verdiğinin ayaklı kanıtı olarak söylüyorum cidden sakin kalıp yol haritası çizip sabırla ona bağlı kalarak bu illeti vücuttan atabilirsiniz. bi ton şey içip birbirleriyle reaksiyona girmelerine de sebep olabilirsiniz bi yeri düzeltirken elli yeri bozarsınız son pişmalık fayda vermiyor zaten iyi biliyorsunuz. o nedenle bizim için zehir niteliği taşıyan "şeker" ile mayalanan bu içeceği içmeden önce gerçekten iyi düşünün. herkese çok geçmiş olsun. saygılar.

Durum
    menfis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

içtim evdede yaptım ugrasması zor tadı kötü bir de sağlıklı ortamda yapmak lazım sağlıksız olabilir diye attım çöpe

Durum
    Azproduct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Çok kararsız kaldım

Durum
    Mrshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

dagon'un dediği gibi zaten probiyotik kaynağı soframız. boşverin kombucayı

Bu Konu için Etiketler