Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 789
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 89 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil 9'lu

Durum
    Dytbuse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Gardasil 9'lu

Alıntı HpvSoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim tek asım kaldı bide napıcam hıc bılmıyorum bosa mı oldum ben bu ıkı asıyı sımdı
    Son aşını gardasil9 ol geç derim. Diğer üyelerin dediği gibi doktora sor tabiki, ben sadece ben olsam ne yapardım diye söylüyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

bu kadar çok aşı konuşulunca aşı vurulmaya özendim hahahshahs
    biliyorsunuz ben zaten tek eşliyim (evlilikten ötürü) diye aşı olmamıştım, birde o dönem aşıdan korkuyordum yan etkileri vs. ama çok pahalılaşmış şimdi

Durum
    HpvSoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ya işte benim merakım üstünden 1 ay geçti ikinci dozun sonuçta tekrarlasam şimdi 3 4 ay sonra da son dozu yaptırsam bir sorun olur mu acaba aşının zararı olur mu bu

Durum
    Tecrübeli Üye

Ya işte benim merakım üstünden 1 ay geçti ikinci dozun sonuçta tekrarlasam şimdi 3 4 ay sonra da son dozu yaptırsam bir sorun olur mu acaba aşının zararı olur mu bu
    Süleyman hoca 1. Doz 4lü 2. Doz ve 3. Doz 9lü yapmış ilk 9lü gelince. Senin 1. Doz 4lü 2. Doz 4lü 3. Doz 9lu olur sonra ilerleyen zamanda için rahat etmezse 9lü bi tane daha vurul. Ama ben olsam vurulmazdım bile. 4lü olarak zaten hepsi tamamlanmış oluyor 9lü tek doz oluyor

Durum
    +++
    +++ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Gardasil 9 lu nerede bulabiliriz nasıl yaptırabiliriz bilen biri yardımcı olabilir mi??

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Dytbuse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süleyman hoca 1. Doz 4lü 2. Doz ve 3. Doz 9lü yapmış ilk 9lü gelince. Senin 1. Doz 4lü 2. Doz 4lü 3. Doz 9lu olur sonra ilerleyen zamanda için rahat etmezse 9lü bi tane daha vurul. Ama ben olsam vurulmazdım bile. 4lü olarak zaten hepsi tamamlanmış oluyor 9lü tek doz oluyor
    Hayır işte benim 9 lu olan bir ay önce 3 saat bekletilip hastane ici sıcaklıkta sonra sallamadan vurulandi.Onun üstünden 1 ay geçti şimdi 4 lu olsam tekrar 3 4 ay sonra da son doz gibi diyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Hayır işte benim 9 lu olan bir ay önce 3 saat bekletilip hastane ici sıcaklıkta sonra sallamadan vurulandi.Onun üstünden 1 ay geçti şimdi 4 lu olsam tekrar 3 4 ay sonra da son doz gibi diyorum
    Senin baya karışık olmuş:/ tedavi amacıyla mı oluyorsun yoksa korunma amacıyla mı, aşı genelde hatta yüzde 99 korunma olarak oluyorlar ama ben tedavi edici olarak düşündüğünden oldum, yoksa tek eşliyim evliyim eşimde negatif. Yani korunma veya tedavi mi olarak karar versen? Bilemedim çünkü çok aşı olmak da ne kadar sağlıklı, yüksek cıva var işinde ki ben de sağlıkcıyım grip aşılarını bile hocalarımız derdi olmayın diye… sana sadece kendi düşüncelerimle yorum yapıyorum, çok sıkıntıdasın anlıyorum

Durum
    Tecrübeli Üye

Alıntı +++ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gardasil 9 lu nerede bulabiliriz nasıl yaptırabiliriz bilen biri yardımcı olabilir mi??
    Eczanelerde ve kliniklerde var, hastanelerde de ben telefonla bir kaç yere aradım sordum sonra bi klinikte oldum

Durum
    Kıdemli Üye

Arkadaslar merhaba şimdi kafamı karıştıran bir durum var ve benim aşı durumum allak bullak oldu.Ben ilk ocak 27 de gardasil 4 oldum(Düzgün yapıldı).Sonra mart 23 de gardasil 9 ldum fakat hastanede beni 3 saat beklettiler aşıdan önce ve 25 derece hastane içi sıcaklık.Sonra ondan bir ay sonra yani nisan 24 de gardasil 4 oldum fakat bunu da bursaya yanı eklem kısmına yaptı(iltahap kaptı bursit tendint oldu.Intramuskular olmadıgı ıcın asının etkinlidgi olmusmudur bılmıyorum.) yapan eczacıydı.Şimdi ben bir doz daha gardasil 9 lu olup sonra 4 ay sonra mı olayım(2 ası) yoksa 4 ay bekleyip bir doz olup kapatayım mı?(Asıyı var olan enfenksyon yayılmasın dıye yaptırıyorum.)

Bu Konu için Etiketler