Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil 9'lu

Durum
    Arı Maya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gardasil 9'lu

Merhaba,

Bugün doktor, şu anda Gardasil'in dörtlüsünün olduğunu, ekim ayında dokuzlusunun çıkacağını söyledi. Hpv pozitif olunca aşı için geç deniliyor ancak doktor bana ekimde aşıyı yaptır dedi.

Bu bilgiyi hem herkesin haberdar olabilmesi hem de herkes kendi doktoruna aşının güvenliği, yan etkileri, pozitifken faydasının olup olmayacağı (ki belki zayıf virüs ile savaşan bünyemiz virüsle mücadele konusunda tecrübe kazanarak vücuttaki güçlü virüs ile de mücadele kabiliyeti kazanabilir diye düşünüyorum) gibi konuları sorabilir ve kafamızdaki soru işaretlerini giderebiliriz diye vermek istedim. Doktorun 1991 yılından bu yana onkolojik jinekoloji alanında çalıştığını söylemesi bu aşıyı değerlendirmeyi ve öneriyi dikkate almayı değerli kılıyor.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Gardasil 9'lu

Aşıyı benim doktorum da öneriyor kızına ve karısına yaptırmış ama buradaki olumsuz yorumları okuyunca bende yaptırmadım ne yapmalı bende çok kararsızım

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

ben hala aşı yaptırmadım. valla tırsıyorum. tek eşli oldugum için de gerek duymadım. çok sayıda partneri olan arkadaslar yaptırmıyorlarsa bale mutlaka korunmalı. bence herkes hpv süresi dahil ve hpvden sonra da hep korunmalı. göze alınacak şey değil, tekrardan hpv sahibi olmak

Durum
    Arı Maya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hala aşı yaptırmadım. valla tırsıyorum. tek eşli oldugum için de gerek duymadım. çok sayıda partneri olan arkadaslar yaptırmıyorlarsa bale mutlaka korunmalı. bence herkes hpv süresi dahil ve hpvden sonra da hep korunmalı. göze alınacak şey değil, tekrardan hpv sahibi olmak
    Evet göze alınabilecek bir şey değil. Ama bir de bebek yapma olayı var. Rüyamda 7-8 aylık bir bebeği evlat edindiğimizi gördüm. Ve çok istiyorum bebek.

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Merak etmeyin.

Ben hpv'yken çok düşünürdüm, nasıl evlenicem, evlensem dahi korunmasız ilişki yaşayamayacak mıyım vs vs diye.
    Ama her şey yolunu buluyor. Bir ilişkim var, tek eşliyim ama hep korunuyoruz. Ne zaman korunmayı bırakacağımız konusunu düşünmüyoruz, belki evlendiğimizde bırakırız, ama aciliyeti yok. Bebek yapmaya da çok var, kısaca hpv hayatınızdan silinip negatif oldugunda en son dusunecegınız konu bu.

senaryo yazıp, olumsuz düşünüyoruz asıl mutsuz eden bu bizi

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Arya çok sevindim hayatının düzene girmesine. Özel olmazsa birşey soracağım çünkü senden çok enteresan fikirler çıkabiliyor ahahah. Oral seks yapıyor musunuz? Yapıyorsanız oral seks’de ne gibi bir önlem alıyorsunuz?

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak etmeyin.

Ben hpv'yken çok düşünürdüm, nasıl evlenicem, evlensem dahi korunmasız ilişki yaşayamayacak mıyım vs vs diye.
    Ama her şey yolunu buluyor. Bir ilişkim var, tek eşliyim ama hep korunuyoruz. Ne zaman korunmayı bırakacağımız konusunu düşünmüyoruz, belki evlendiğimizde bırakırız, ama aciliyeti yok. Bebek yapmaya da çok var, kısaca hpv hayatınızdan silinip negatif oldugunda en son dusunecegınız konu bu.

senaryo yazıp, olumsuz düşünüyoruz asıl mutsuz eden bu bizi

Durum
    Cubar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Yaklaşık 20 kere yazdık, kaynaklar gösterdik.

100’den fazla tipi olan bir virüs düşün sadece 9 tanesinden seni koruyacak ama sonunda felç olabilme ihtimalin olan bir aşıyı yaptırmayı düşünüyorsun.

Detaylı yazdığım konular var araştırırsan ne olduğunu da görebilirsin ama söylemek istediğim bir çoğumuzda kozmetik bir sorun olarak gelip geçecek bu basit virüs için böyle bir aşıyı ben yaptırmam.

Alıntı Arı Maya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bugün doktor, şu anda Gardasil'in dörtlüsünün olduğunu, ekim ayında dokuzlusunun çıkacağını söyledi. Hpv pozitif olunca aşı için geç deniliyor ancak doktor bana ekimde aşıyı yaptır dedi.

Bu bilgiyi hem herkesin haberdar olabilmesi hem de herkes kendi doktoruna aşının güvenliği, yan etkileri, pozitifken faydasının olup olmayacağı (ki belki zayıf virüs ile savaşan bünyemiz virüsle mücadele konusunda tecrübe kazanarak vücuttaki güçlü virüs ile de mücadele kabiliyeti kazanabilir diye düşünüyorum) gibi konuları sorabilir ve kafamızdaki soru işaretlerini giderebiliriz diye vermek istedim. Doktorun 1991 yılından bu yana onkolojik jinekoloji alanında çalıştığını söylemesi bu aşıyı değerlendirmeyi ve öneriyi dikkate almayı değerli kılıyor.

Durum
    BluePhoenix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Alıntı Cubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 20 kere yazdık, kaynaklar gösterdik.

100’den fazla tipi olan bir virüs düşün sadece 9 tanesinden seni koruyacak ama sonunda felç olabilme ihtimalin olan bir aşıyı yaptırmayı düşünüyorsun.

Detaylı yazdığım konular var araştırırsan ne olduğunu da görebilirsin ama söylemek istediğim bir çoğumuzda kozmetik bir sorun olarak gelip geçecek bu basit virüs için böyle bir aşıyı ben yaptırmam.
    HPVnin 200 kadar tipi var. 40 kadari cinsel yolla bulasiyor. Ama butun insanlarda gorulen HPVlerin yuzde 90i bu 9 HPV tipi. Diger cinsel yolla bulasan 31 HPV tipi cok nadir goruluyor. Bu Gardasil 9 asisini yaptirinca kendinizi yuzde 90 garantiye almis oluyorsunuz.

Asagidaki linkte Turk Jinekoloji ve Obstetrik Derneginin bazi sorulara verdikleri cevaplar var. 10uncu soru asinin guvenirligi ile ilgili:
    Sosyal Medya da Yer Alan HPV ve HPV Aşıları ile İlgili Olarak En Cok Sorulan Soru ve Yanıtları | TJOD

Durum
    hpvfighters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben yaptırdım kızlar üstelik tip16 pozitifken. Sonuçta bu bir virüs ve vücuda girse bile aşıya karşı illa savaşmak zorunda kalacak ve bu da onun direncini zayıflatacak hem diğer tiplere karşı koruyacak, bir yandan da sen bağışıklığını güçlü tutacaksın sigarayı bırakacaksın. Benim son dozum kaldı Haziran 22’de onu vurunacağım. Şimdi de ahcc başlayacağım her şey güzel olacak inşallah bebek sahibi de olacağız 😍😍😍😍😍😍😍

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı hpvfighters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yaptırdım kızlar üstelik tip16 pozitifken. Sonuçta bu bir virüs ve vücuda girse bile aşıya karşı illa savaşmak zorunda kalacak ve bu da onun direncini zayıflatacak hem diğer tiplere karşı koruyacak, bir yandan da sen bağışıklığını güçlü tutacaksın sigarayı bırakacaksın. Benim son dozum kaldı Haziran 22’de onu vurunacağım. Şimdi de ahcc başlayacağım her şey güzel olacak inşallah bebek sahibi de olacağız 😍😍😍😍😍😍😍
    Asinin iyilestirici ozelliginden bahsedenler vardi ama yan etkileride olduca yuksek bunu es gecemiyoruz maalesef .

Bu Konu için Etiketler