Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gardasil 9'lu

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Gardasil 9'lu

Alıntı annabelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar ben birşey danışmak istiyorum. Gardasil 9 Tr de yok ben yurt dışından getireceğim. Burada vurulma konusunda sikinti yaşar mıyım? Olmadığı için doktor reçete edebilir mi? Bu durumla karsilasan varsa bilgi verebilir mi?
    Getirme şartları neler ona bir bak derim, aşının soguklugu vs. önemli. Getirirken aşı bozulmasın da.

Durum
    İptalediyorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Ben gardasili doktor reçetesi ile yaptırdım. Yalnız bu aşının tedarikinde soğuk zincir çok önemli ondan nasıl emin olacaksın

Durum
    Admin

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gardasili doktor reçetesi ile yaptırdım. Yalnız bu aşının tedarikinde soğuk zincir çok önemli ondan nasıl emin olacaksın
    aynen, soğuk zincir... bu tip şeyleri riske atmanızı önermem, gidip nerde gerekiyorsa orda yaptırın.

Durum
    annabelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Evet önemli bir detay bozulmadan gelmesi. Umarım sorunsuz teslim alirim

Durum
    Kıdemli Üye

Bir doz yaptırdım hpv ve kanser korkusuyla ancak felç geçirme gibi yan etkileri denmiş bi tırsmadım değil; devamını yapmayabilirim. Umarım ahcc ile negatif olur bu işi bitirrim

Durum
    quick12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Gardasil 4 olmanızı tavsiye ederim. Gardasil 9 bazı eczanelerde satılsa da hangi yollarla getirildiği bilinmemektedir.

3 doz gardasil 4 olmak şu anki şartlarda aşı olacakların tercihi olmalıdır. Gardasil 9 daha yeni, birçok ülkede insanlar Gardasil 4 olmuştu, sonra Gardasil 9 çıkınca bir geçiş süreci yaşanmıştır, belki tek doz hatırlatma dozu olarak belki yeni 3 doz olarak uygulamışlardır hiç araştırmadım.

Ama gardasil 9 aşısının da asıl olayı gardasil 4'teki tipler. Yani 4 ağır topu hedeflemek yerine daha az görülen 5 ini de kapsamaya çalışırken soğuk zinciri bozulmuş bir aşı olmak mantıklı olmayabilir.

Durum
    Detaycı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Arkadaşlar merhaba, ben 1 doz aşı vuruldum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat bu yaşamayacağım anlamına gelmez. Araştırmalarıma göre yaşanan sıkıntılar vurulduğu anda ya da bir kaç hafta sonra kendini gösteriyor. Uzun dönemde sıkıntı yaşayan çok fazla olmamış.
    Aşının sizin vücudunuzda göstereceği bir reaksiyon olacaksa bu çok uzun zaman yerine genelde kısa vadede kendini gösterir diye düşünüyorum. Zira Covid aşılarında da bu şekilde oldu. Lakin hiçbir zaman vücudumuza giren bir şeyin ne zaman nerede etkisi olacağını bilemeyiz. Özellikle evli çiftlerde pin pon etkisini düşürmek için faydalı olabilir.
    Zira bu virüs 1 yılda atılacaksa veya 2 yılda bu durumda evli çiftler birbirine bulaştırma durumu olur. HPV aşısı bu pin ponu önleyebilir. Tek doz aşının 3 doz aşı kadar etkili olduğu görülmüş bir çok araştırmada.
    Aşının içeriğinde aşağıdaki maddeler var:
    amorphous aluminum hydroxyphosphate sulfate, yeast protein, sodium chloride, L-histidine, polysorbate 80, sodium borate

Alüminyum Fosfat Alüminyum Hidroksit: İçme sularında (şebeke, pet şişe), anti asitlerde (mide ilacı), maden suyu, anne sütünde 40mikrog/L, bebek mamalarında 225 mikrog/L. bebeklerde günlük oral alınan güvenli alüminyum miktarı 1mg/kg dir.

Alüminyum Hidroksifosfat nedir?
    Alüminyum. Amorf Alüminyum Hidroksifosfat Sülfat (AAHS), Gardasil'de daha güçlü ve daha uzun bir bağışıklık tepkisi üretmesi amaçlanan bir katkı maddesidir. Ancak alüminyum beyinde birikirse nörotoksik olduğu biliniyormuş.

Tablo II. Çeşitli lisanslı aşıların içerdikleri adjuvanlar1.
    Aşı Ticari adı Adjuvan
    Difteri ve tetanoz aşısı (DT) Difteri ve adsorbe tetanoz toksoidi USP (1) Alüminyum potasyum fosfat
    DT aselüler boğmaca (DBaT) Tripedia® (1) Alüminyum potasyum fosfat
    Hemofilus influenza tip B (HIB) Pedvax HIB® (2) Alüminyum hidroksifosfat sülfat
    DBaT + HIB TriHibit® (1) Alüminyum potasyum fosfat
    Hepatit B Recombivax HB® (2) Alüminyum hidroksifosfat sülfat
    Hepatit B Engerix-B® (3) Alüminyum hidroksit
    Hepatit B + HIB Comvax™ (2) Alüminyum hidroksifosfat sülfat
    Hepatit A Havrix® (3) Alüminyum hidroksit
    Hepatit A Epaxal® (6) Virozom
    Hepatit A + HepatitB Twinrix® (3) Alüminyum hidroksit/fosfat
    Konjuge pnömokok aşısı Prevnar® (4) Alüminyum fosfat
    İnfluenza aşısı Fluad™ (4)* MF59
    İnfluenza aşısı Inflexal® V (6)* Virozom
    Human Papilloma Virus (HPV) aşısı Gardasil® (2) Alüminyum hidroksifosfat sülfat
    Hepatit B Fendrix® (3)* ASO4 (MPL®+ Alüminyum tuzu)
    Hepatit B Supervax™ (7)** RC529

Bu maddeyi vücuda almak istemiyorsanız o zaman şu aşıları da vurdurmamanızda fayda var;
    Hemofilus influenza tip B (HIB)
    Hepatit B
    Hepatit B+HIB

Aşağıdaki linkte aşıların içerikleri ile detaylı bir sunum yapılmış.

https://www.klimik.org.tr/wp-content...-K%C3%96SE.pdf

Alüminyum tuzları, aşının aktif içeriğinin yavaş salınmasına, böylece bağışıklık sisteminin uyarılıp aşıya karşı daha güçlü bir yanıt geliştirebilmesine imkan veriyor. Alüminyum tuzları bir doz aşıda iki miligramdan daha az miktarda bulunuyor. Bu doz, gıda, su veya diğer kaynaklardan insan vücuduna giren alüminyum düzeyiyle karşılaştırıldığında oldukça düşük. Ki çok büyük oranlarda dahi alınsa, zehirleme ihtimali çok düşük.

https://www.sozcu.com.tr/2018/saglik...liyor-2155672/

https://www.sjh.com.tr/asi-karsitlar...-ve-gercekler/

Son olarak ; bebeklere vurulan Hepatit A aşısının içeriği ile HPV Gardasil 4 aşısının içeriği birbirine çok benziyor.

Hepatit A: MRC-5 diploid fibroblastlar, amorf alüminyum hidroksifosfat sülfat,
    viral olmayan protein, DNA, sığır albumin, formaldehit, neomisin, sodyum borat,
    sodyum klorür

Human Papillomavirüs = HPV
    Amorf alüminyum hidroksifosfat sülfat adjuvanına adsorbedir (0.225 miligram Al+3).
    • Yardımcı maddeler : Amorf alüminyum hidroksifosfat sülfat adjuvanı, sodyum klorür,
    Histidin, polisorbat 80, boraks, enjeksiyonluk su.

Kulaktan dolma bilgiler ve bir kaç doktorun yazısından ziyade bilimsel olarak araştırmak istedim. Aşının her türlüsü riskli olabilir. Her bünyede aynı reaksiyon oluşmayabilir.
    Fayda-zarar ilişkisini gözeterek yaptırıp yaptırmamak kişiye kalmış.
    Yaptığım araştırmalarda eğer riskten bahsediyorsak Hepatit A , Hepatit B ve diğer birçok aşının en az HPV aşısı kadar riskli olabileceğini gördüm.
    Herkese selamlar
    Detaycı

Durum
    Admin

Ben aşıyı bu yüzden olmadım yan etkileri söz konusu diye, birde evli ve tek eşli olduğum için gerek duymadım.
    aslında arada bir belirttim de ama herkesin fikri kendine tabi etkilemek istemedim kimseyi.

Durum
    Kıdemli Üye

Ben telefonda bilgi aldıgım bir doktorun aşının içerdiği tipe karşı bağışıklık oluşturabilecegini söylemesi üzerine gittim oldum; hpv korkusu daha neler yaptırıcak bilemiyorum yapım böyle fevri ve panik bi insan olabiliyorum; ama ne kadar korkuyorm siZe anlatamam; haftaya biyopsi tekrarlancak smearın uyumsuz gelmesi yüzünden. Plt değerini ben de kontrol ettireceğim bakalım yükselmiş mi aşı sonrası; kan pohtıaı ciddi bir risk. Şimdi korkularıma aşı paniği de eklenmiş oldu sanki ayağım takıldı düşmemek için sendelerken bir yerlere çarpıp duruyor gibi hissediyorum. Aşının ilk deneklerinden biriyle konuştum bende ve çevremde yan etkisi olmadı dedi. Ama ölü doğum yaptıgı için rahmi alınmış şimdi o buna bağlamıyor ama ben evhamlı bi insan olarak her senaryoyu çizebilirim beynim yapıyo elimde değil.

Durum
    Admin

Alıntı İptalediyorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben telefonda bilgi aldıgım bir doktorun aşının içerdiği tipe karşı bağışıklık oluşturabilecegini söylemesi üzerine gittim oldum; hpv korkusu daha neler yaptırıcak bilemiyorum yapım böyle fevri ve panik bi insan olabiliyorum; ama ne kadar korkuyorm siZe anlatamam; haftaya biyopsi tekrarlancak smearın uyumsuz gelmesi yüzünden. Plt değerini ben de kontrol ettireceğim bakalım yükselmiş mi aşı sonrası; kan pohtıaı ciddi bir risk. Şimdi korkularıma aşı paniği de eklenmiş oldu sanki ayağım takıldı düşmemek için sendelerken bir yerlere çarpıp duruyor gibi hissediyorum. Aşının ilk deneklerinden biriyle konuştum bende ve çevremde yan etkisi olmadı dedi. Ama ölü doğum yaptıgı için rahmi alınmış şimdi o buna bağlamıyor ama ben evhamlı bi insan olarak her senaryoyu çizebilirim beynim yapıyo elimde değil.
    Aşının ilk deneklerinden birini nereden buldun hahaha
    Bence de ondan dolayı değildir ölü doğum yapmış olması, bebeğin ölmesinin pek çok sebebi olabilir. Hamile kalamıyor olsaydı o zaman düşünebilirdik mesela.

Bu Konu için Etiketler