Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HPV yi öğrenmek HPV pozitif olduğunu öğrenmekle aynı zamanda olmamalı

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cevap: HPV yi öğrenmek HPV pozitif olduğunu öğrenmekle aynı zamanda olmamalı

Alıntı Arı Maya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    HPV'den sonra yapılan araştırmalarda sürekli oranlardan bahsediliyor. Yakalanma oranı %80, tedavi olunursa ve beslenmeye, bünyeye dikkat edilirse düşük riskli tipse temizleme oranı 6 ay içinde %40, yüksek riskli tipte temizlenme oranı 1 yıl içinde %80, bilmem ne, bilmem ne, oranlar yanlış olabilir. Ama düşünüyorum da, başına gelen ve kurtulup kurtulmayacağını bilmeyen kişi için o oranların hiç bir önemi kalmıyor. Yani oran içinde de olunabilir, oran dışında da. Eğer temizlenirse "aaa %80 içindeyim yehuuu" diyebiliriz. Ha bu oranları okuduktan sonra önemli olan kurtulma ihtimalinin olduğunu görmek. Bende malesef 16, 52 var ve ne zaman kurtulurum bilmiyorum.

HPV'yi vücuttan atabilmek için erkek arkadaşımla kendi çapımızda bir şeyler yapıyoruz. Erkek arkadaşımda siğil vb belirti yok ama vücudunda bulunabilme ihtimaline karşın temkinli davranıyoruz. AHCC bulamadığım için propolis içiyoruz, yeşil çay, ada çayı içiyoruz, sabah yumurta peynir yemeğe özen gösteriyorum, probiyotikli yoğurt mayalıyorum onu yiyorum, bol su içiyorum, kahveyi azalttım, malesef meyveyi aklıma geldikçe yiyorum. Sigarayı bırakmadım ancak normal sigarayı azalttım, değerleri 0,1 olan sigarayı içiyorum. Bir de elektronik sigarası vardı erkek arkadaşımın, onu kullanacağım kullanmayı öğrenince. Bilmiyorum daha ne yapabilirim. Zaten iştahı çok olan bir insan olmadığımdan yeme içme konusunda elimden geldiğince özen göstermeye çalışıyorum. HPV'nin nasıl, ne zaman bulaştığı, ne zaman enfekte ettiği, vücudun ne tepki verdiği gibi konularda net bir bilgi olmadığı gibi ne yapılırsa ne zaman temizlenirin de net bir bilgisi yok.

Şimdilik bir de merak ettiğim, negatif olduktan sonra vücudun artık bağışıklığı kazanıp kazanmadığı, tekrar bulaşır ise vücuttan kolayca atılıp atılmadığı, aylar veya seneler sonra enfeksiyon olup olmayacağı, siğil çıkıp çıkmayacağı, örneğin seneler sonra leep, konizasyon geçiren kişi olup olmadığı.

Bu forumda ve diğer forumda kansere döndüğünü belirteni görmedim, umarım yoktur ve olmaz.
    bu dediğin seyleri ancak zamanla ögrenirsin ..sen saglıkla yasamaya dikkat et ..bu sekilde devam et daha iyi olacaktır ileriisi düşünmek seni yorar

Durum
    Arı Maya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Ben buraya yaşadıklarımı yazıyorum ki, bu konu başına geldiğinde afallayıp kalanlar belki birkaç fikir alır diye düşünüyorum.

Son gelişmelerden sonra leep işlemi ile HGSIL sonucu çıktı ve ayrıca patoloji sonucunda cerrahi sınırda lezyon olduğu belirtiliyordu. Doktor, cerrahi sınırda lezyon bulunduğundan konizasyon yapılması gerektiğini söyledi. 10 gün önce konizasyonu oldum. Ameliyat ve ameliyat sonrası güzel geçti. 10 gün sonra patoloji sonucu çıktı ve doktorum sonucun gayet güzel ve temiz olduğunu söyledi. 6 ay sonra kontrole gideceğim. Kontrolle negatif sonucu alır mıyım yoksa biraz daha zamana mı ihtiyacım olacak şimdilik biliyorum.

Belirtmem gerekiyor ki, doktor çok önemli. Ben şansıma devlet hastanelerine gittim ve hep çok iyi doktorlar karşıma çıktı, çok ilgilendiler. Bir sürü para verip gittiğim özel hastanedeki doktor (ki bu gittiğim ilk doktordu) malesef siğillerin ortadan kaldırmasını hemen yapmadı, krem verdi. Bu nedenle zaman içerisinde hastalığım ilerledi, zaman kaybetmiş oldum. Çok şükür ki sonradan karşılaştığım doktorlar sayesinde iyi sonuçlar aldım.

Herkese sağlıklı günler.

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba arkadaşlar; yukarıda yazdığım süreçten sonra 6 aylık kontrole gittim. Pap smear sonucunda malignite negatif çıktı ve sanırım bununla Hpv 16,52 olmasına ve CIN 3 dönemi yaşamış olmama rağmen bugün riskli dönemden çıktığımı anladım. Yaklaşık 6 aydır hiç siğil yok, siğile benzer çok minik bir şey çıkmışsa da 1 ay içinde bu kendi kendine gitti.
    Bu süreci anlatmak isterim ki, belki biraz umut veririm ve forumda çok daha tecrübeli kişiler olsa da benim küçük tecrübelerim de kimilerine faydalı olabilir.
    Öncelikle AHCC kullanmadığımı, daha doğrusu edinmek mümkün olmadığından kullanma imkanım olmadığını belirteyim.
    CIN 3 olduğundan ve konizasyon oerasyonu da geçirdikten sonra prekanseröz durum siğillerden daha ciddiydi benim için. Şu anda da siğillerden çok bu durum ilgilendiriyor beni, bundan şu anda kurtulduğum için de seviniyorum. Ha siğilim çok uzun zamandır çıkmadı, çıksaydı eminim can sıkardı. Eşimde çıktı, onlardan da biraz gayret ile kısa sürede şimdilik kurtulduk.

- Vücudumuzun bağışıklık kazanması için beslenme çok çok önemli. Mümkün olduğunca organik malzemelerle evde pişirerek yedik her şeyi. Vücudun ihtiyaç duyduğu tüm mineral ve vitaminleri almaya özen gösterdik, her hafta sebze, bakliyat, tavuk, balık, et, çeşitlendirerek yemeğe çalıştık. Dışarıdan yememeye çalıştık. Kan tahlili yaptırarak vücudunuzda eksik olan vitamin ve minerallerin tespitini sağlamanızı öneririm. Bu eksikler bağışıklık sisteminizi olumsuz etkileyecek. Eşimde yapılan kan tahlilinde birçok eksiklik çıktı ve doktor bunların takviyesi için beslenme önerileri vererek vitamin mineral ilaçları da yazdı.
    - Yeşil çay içtik, kahveyi azalttık. Ahcc temin edemediğimizden imonol, imunex, pharmaton gibi bağışıklık kuvvetlendiriciler içtik. Bir ara Çin geveni (astragalus) ekstraktı kullandık.
    - İç çamaşırlarımızı diğer çamaşırlardan ve evdeki bireylerin çamaşırlarından ayırarak 90 derecede yıkadık. İç çamaşırlarının ve genital bölgenin temizliği çok önemli. Genital bölgenin dış tarafının ph dengesi uygun bir sabunla, iç tarafın ise sadece suyla yıkanması, günlük ped kesinlikle kullanılmaması gerektiğini tüm doktorlar öneriyor. Hem kendi hem evdeki diğer bireylerin hijyeni için banyo ve tuvaleti ve banyo tuvalette dokunduğumuz her yeri sık sık çamaşır suyu ile temizledik.
    - Eşim doktorda kan tahlili yaptırdı, vücuttaki eksiklikler ve bağışıklığı baskılayan unsurlar tespit edildi. Takviyeler kullandı. Yaklaşık 15-20 siğili kriyo ile temizlendi. Sonrasında 3-5 tane daha siğil çıktı, bunların üzerine alkol bazlı propolis sürdük, bunlar da propolisle kendi kendine düştü ve iyileşti. Propolisi önce sadece bir damla küçük bir yere sürmelisiniz, denemelisiniz, alerji yapabilir. Dünyanın en etkili antivirali olduğu ve fazlasının çok tehlikeli olduğu, çok dikkatli kullanılması gerektiği söyleniyor. Ayrıca propolisi akşam yemeklerden sonra yoğurda 15 damla damlatarak tükettik. Şu anda onda da siğil yok. Ayrıca propolisten sonra hem kaşıntıyı geçirmesi hem rahatlatması için LR ın Aloe vera emergency spreyini sıktık. Evinizde aloe vera bitkisi varsa bunun jelini sürüp deneyedebilirsiniz. Bunun etkisini merak ediyorum. Bşr de yine LR markasının propolisli kremi var. Bu da sürülse nasıl bir etkisi olur merak ediyorum.
    - Boxer ve kondom kullandık. Siğil olan durumlarda ve epilasyondan sonra açık kısımlar olduğundan bu zamanlarda temastan kaçındık. Birbirimize bulaştırmamaya özen gösterdik.

Yukarıdaki postlarda yazdığım gibi ilk 6 ay geçti. Sonraki 6 ayda bu postta yazdığım gibi geçti. Şu anda ben de eşim de hpv testi yaptırmadık. En son pap smear testi kontrolünden sonra bende malignite negatif çıktı. Doktora hpv yi sorduğumda 1 yılda geçer dedi. Ha bu arada doktorum öncesinde Gardasil 9 çıktığında o aşıyı ol demişti ama henüz Gardasil 9 da çıkmadı. Çıkınca onu da olacağım. Kısa bir süredir, nazar değmesin siğilimiz yok. Kontrolden sonra da kendimi daha rahat, huzurlu hissediyorum. Yazmadan olmaz, stresten ve mutsuzluktan uzak durmak, umutlu olmak gerekiyor. Biz bir sürü maddi ve manevi sorunumuz olmasına rağmen daha az stresle yaşamaya çalıştık. Bu dönemde yapılması gerekenin hpv yi düşünüp durmak yerine, yapılması gerekenleri yapıp umutlu olup iyileşme döneminin geçmesini beklemek gerektiğini anladım.

Herkese sağlıklı günler dilerim. Selam ve sevgiler.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Cok güzel anlatmıssın yine de burda kal bizi güncelle eskilerden kimse kalmadı maalesef sen zaten senede bir smear yaparak önlemini almıs oluyosun kanser riskin azalıyor kontroller sayesinde kontrol altında hersey merak etme bu süre içinde bagısıklıkla ilgili problem yasadın mı grip vs ucuk yada sigillerle ilişkilendirecegin bir olay oldumu?

Durum
    Tecrübeli Üye

Merhaba hepeve, şu anda 6 ayda bir smear yaptırıyorum. Gerçekten ne kadar önemliymiş, şimdi anladım. Bir sene içinde ağır bir hastalık yaşamadım, grip olmadım. Bir iki kere dudağımda uçuk çıkmıştır, o kadar.
    Ben buralardayım. İnsanları umutlandırmak ve sevinçlerini de paylaşmak isterim.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Eskilerden sayıyorum kendimi bende burdayım çok geçmiş olsun arımaya iyileşsin herkes güzel haberler duyalım şahsi tavsiyem 2senede bir kolposkopi yaptırman sağlıklı günler dilerim

Bu Konu için Etiketler