Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gözde hpv

Durum
    Lili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Gözde hpv

merhaba,bayram sabahı yine kabusla uyandım. Alt göz kapağında bi çıkıntı var. Ama ne olduğunu anlamadım. Gözde bu siğil çıkar mı? Tiplerim 16,39,51,66 bıktım diken üstünde yaşamaktan

Durum
    Zigana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Cevap: Gözde hpv

Benimde sol göz kapaginda oyle bisey var acikcasi asagidakilerle ugrasmaktan o aklima gelmiyo bende artik ölmeyi dusunuyorum

Durum
    dagon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

bizde ölmeyi çok düşündük özellikle bağışıklığım çökük ve 5 yıllık sindirim sistemi problemleri üzerine tip 16 da olmak üzere en az 2 tip hpv de kapınca ayrıca kız arkadaşınıza da bulaştırdığınızı düşünüp vicdan azabından çıldırınca... neyse. ama onun yerine doktora gittik bence ilk önce sizde öyle yapın. çünkü bundan başka yapacak bişey yok. hpv ye yakalanan ne ilk ne de son kişiler olacağız. çok rica ediyorum kendi iyiliğiniz için bi göz doktoruna gidin sonrasında duruma göre hareket edersiniz. iyi haberlerinizi bekliyoruz.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Merhaba gözünüzdeki çıkan şey tam olarak neye benziyor acaba rengi beyazımsı mı ? Çünkü benimde göz etrafında öyle şeyler var doktora gösterdim irsi birşey olduğunu aileden geldiğini söyledi tedaviside yok sadece iğneyle çıkarılıyolar bence en iyisi doktoronuza gittiğinizde dermatologsa eğer bir göstermeniz siğil olduğunu pek sanmıyorum.

Durum
    Yeni Üye

Bi ay önce gittim beyazımsı şeyden bende de vardı göz taşı diyip iğneyle aldı. Bi hafta önce gittim bişey yok demişti. Bugün o alınan yerin üstünde incecik bi et parçası gördüm.şimdide küçüldü anlamıyorum gerçekten. doktora gidince yazıcam çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Gözde sigil olsa bile genital bölgedeki hpv ile alakası yoktur telaşlanmayın. kötü bir durum degil belki de yağlar bezesi bile olabilir çünkü göz cevresine kullanan ürünler de etki etmiş olabilir.

Durum
    NedenBen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    istanbul

HPV = Human Papilloma Virüs = insan papilloma virüsü
    İnsan vucudunun çeşitli bölgelerinde siğillere neden olan çoğu virusun Hpv olduğunu okumuştum. Tabi bu hpvlerin hepsi genital bölge-ağız bölgesi gibi hızla yayılıp kansere neden olmuyor. Göz çevresindeki hpv tipi farklı ve çok önemli değil diye biliyorum. Yani yıllarca orada yayılmadan durabilir.Bazı insanlarda mesela çok minik sürüsü ile kaplayabiliyor Birkaç kişide görmüştüm ama yine belli bölgede duruyor. Bende çok ufak bir tane var belki 6 yıldır orda hiç müdahele etmedim. Tabi hpv gözün içerisindeki hariç ona hemen müdahale edilmeli. Yanak yanağa öpüşmekten vb etkenlerden bulaştığını düşünüyorum yada farklı şekiller olabilir. Arya nın dediği gibi yağ bezeside olabilir. Cilt Dr u rahatlıkla alır bence telaşlanmadan Dr a gidin

Durum
    Yeni Üye

Cevaplarınız için teşekkür ederim buraya yazdıktan iki gün sonra kayboldu şimdi de dilimde ağrılı bi küçük şişlik var dil kamserine de neden oluyormuş bu 16 ondan korkmaya başladım ya da sanırım ben kafayı yiyorum artık

Durum
    Yeni Üye

İki tane minik aft gibi bişi acıyor kaç gündür sirke sürdüm beyazladı içinde küçük bi siyah nokta var. Biri dilin yanında diğeri dil altında. Kabus gibi cidden bezdim ya bırakıcam nerden çıkıosa çıksıın dicem artık. Tam iyileşicem atlatcam die motive oluyorum bi yerden bişi çıkıor

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı Lili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki tane minik aft gibi bişi acıyor kaç gündür sirke sürdüm beyazladı içinde küçük bi siyah nokta var. Biri dilin yanında diğeri dil altında. Kabus gibi cidden bezdim ya bırakıcam nerden çıkıosa çıksıın dicem artık. Tam iyileşicem atlatcam die motive oluyorum bi yerden bişi çıkıor
    inan bana onu kafaya taktıkca daha cok seyler göreceksin agzınızı o kadar kurcalamayın ..kafanızın rahat olması için bakmayın yani..sorası sıkıntı..eminim önemli bişey degildir..aftlar için propolis iyi bir şey deneyin derim

Bu Konu için Etiketler