Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aldara Krem

Durum
    Melmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Aldara Krem

Merhaba, nisan25 te koter işlemi yapıldı ve dışarı kısımdaki 2 siğilim yakıldı. Daha 1 ayım yeni dolmuştu ki yeni çıkan siğil oluşumlarını farkettim hemde içeriyr doğru uzanıyordu. Tekrar doktora gittim(özel muayenehane) beni eğitim araştırma hastanesi üni hastanesine yönlendirdi. İçeriye doğru uzandığını söyledi. Ama bu süreçte bana aldara krem verdi. Hatrı sayılır bi pahalılığı var gerçekten insan bi inanamıyor. Bunların akabinde aldara kremin 3. saşe si bitti ama daha 2. Yi kullandıktan sonra yaralar, kızarıklık, batma hissi ve en kötüsü iç dudaklarda şişme oluştu. Yaralar tamam ama şişme ? Hayat standartlarım bu kremle dip te şuan. Öyle bi hastalık ki moralini yüksek tutman gerekiyor ama bi kadar can sıkıcı ve acılı. Bu şişme normal mi dayanamıyorum

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Cevap: Aldara Krem

İç kısma surmemenı onerırım. Kızarıklık tahriş ve hassasıyet normaldir. Fazla geliyorsa haftada 2 güne düşür bence zamanında 4 ay kullandım aşırı işe yaramadı ama fena degildi

Durum
    Yeni Üye

Dayanabilmemin tek sebebi bunların oluşabileceğini bilmek zaten maalesef peki içeriye doğru yayılması tedavide ne gibi farklılık gösterecek? Elbette gideceğim araştırma hastanesine ama bilmek istiyorum. Doktorun cesaret edemeyip beni oraya yönlendirmesi endişemi arttırdı. Birde aldara yı yarıda kessem bişey olur mu?

Durum
    Admin

Aldarayı bir doktora sor ama tahrıs ettıyse azaltabılırsın. İçeride sigil varsa içerideki alacaklar basit bir operasyon olacak merak etme canım uyuturlar seni koter yaparlar en onemli aşama hücre degişikliğine sebep olmaması filan eğer yüksek riskli tiplerden değilsen cok kısa surede boyle bır sey olmaz. Hele de sadece sigil yapan tipe sahıpsen endısen olmasın.

Durum
    Yeni Üye

Çok sağoll🙏🏻 Peki daha yeni 1 ay olmuşken tekrar yoğun bi şekilde çıkmış olması tehlikenin işareti mi

Durum
    Admin

Hayır canım endıselenme ben ilk hpv oldugumda 7 ay boyunca ayda 4-5 tane seklınde sigil cıkardım. 7.aydan sonra leep olunca sigillerim azaldı ve tabi ahcc ye basladım o surecte. Ahcc destegı ıle bırlıkte ve artık kafama cok takmayarak ilk 2-3 ayda totalde 1 veya 2 tane cıktı sonra da bi 7-8 ay hic cıkmadı ve zaten o 8 aydan sonra hpv dna testi yaptırdım negatıf olmustum

Not: ahcc temın edılemıyor su an.

Durum
    Yeni Üye

Çok sevindim senin adına gerçekten 🙏🏻 Umarım benimde geçer. Özellikle şu iç dudaklardaki şişlik inerse daha iyi olacağım Kendimi bazen toparlayamıyorum bu konuları hatırladıkça. Ama yapacak bir şey de yok alışmam gerek. Herkese bolca sabır diliyorum bu süreçte.

Durum
    yenihpv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Merhaba.3aydır ben de hpv sahibi oldum hem de ilk ilişkimde.karşı tarafta siğil olmadıgı halde ben de oldu.acaba erkeklerde taşıyıcı olsa de siğil çıkmayabiliyor mu?kendisi benden önceki kız arkadaşlarında böyle birşeyin olmadıgını söylüyor ve ben temizim diyor.ilk ilişkim oldugu için nerden kaptım o zamanneyse kriyo yapılmasına ragmen arttı.kriyodan sonra ilişkimiz devam etmişti.sebebi bu olabilir mi?şimdi koter yaptırıcam.benimkiler vajina içinde mukozada bembeyaz sivilceler gibi küme küme.canım cok sıkkın.koteri istanbula dönünce yaptırıcam bir ay sonra.o esnada aldara kullanmayı düşünüyorum.yalnız iç kısımda oldugu için cok tahriş olur mu

Durum
    sammadag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

HPV cinsel yolla bulaşan hastalık statüsünde. Yani bunu cinsel yollar dışında kapmanız çok zor. Erkek arkadaşınızdan kapmış olmanız kuvvetle muhtemel. Yanlış hatırlıyorsam düzeltsinler lütfen, erkek arkadaşınızda siğil olmaması onda virüs olmadığı anlamına gelmiyor. Cinsel ilişkiye devam halinde bulaşı da devam ediyor. HPV aktif haldeyken cinsel temasta bulunmamak en iyisi. Bir de iç kısma ALDARA kullanmayı tavsiye etmiyorlar diye biliyorum.

Durum
    Admin

evet iç kısma aldara kullanmayın lütfen @hepeve adlı arkadasımız bu durumu acı sekılde tecrube etti

Bu Konu için Etiketler