Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hpv testleri yanlış sonuç verir mi?

Durum
    mavii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hpv testleri yanlış sonuç verir mi?

Merhaba,
    1 yıl önce ketem de yaptırdığım test sonucu hpv 18 taşıdığımi öğrendim. Yapılan kolposkopi ve biyopsi sonuçları temiz geldi. 1 yıl içinde 3 kez smear yaptirdim hep negatif sonuçlar geldi.
    Bu bir yıl içinde 6 ay ahcc kullandim, 1 ay gümüş suyu, kış boyu imutor, 1 ay propolis kullandım. Hergün yeşil çay ve kefir içtim vs vs vs
    1 ay önce hpv testi ve smear testi yaptırdım. Sonuç hpv 52 pozitif ve smear sonucu lsil. Kendimi negatif sonuç almaya çok odaklamistim sanırım. Bu sonuç moralim cok bozdu. Yeni bir bulaşan olması imkansız hpv 18 de hpv 52 ye donusmeyecegine göre acaba hpv testleri yanlış sonuç verebiliyor mu?

Durum
    menfis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: Hpv testleri yanlış sonuç verir mi?

Alıntı mavii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    1 yıl önce ketem de yaptırdığım test sonucu hpv 18 taşıdığımi öğrendim. Yapılan kolposkopi ve biyopsi sonuçları temiz geldi. 1 yıl içinde 3 kez smear yaptirdim hep negatif sonuçlar geldi.
    Bu bir yıl içinde 6 ay ahcc kullandim, 1 ay gümüş suyu, kış boyu imutor, 1 ay propolis kullandım. Hergün yeşil çay ve kefir içtim vs vs vs
    1 ay önce hpv testi ve smear testi yaptırdım. Sonuç hpv 52 pozitif ve smear sonucu lsil. Kendimi negatif sonuç almaya çok odaklamistim sanırım. Bu sonuç moralim cok bozdu. Yeni bir bulaşan olması imkansız hpv 18 de hpv 52 ye donusmeyecegine göre acaba hpv testleri yanlış sonuç verebiliyor mu?
    bilmiyorum fakat testi tekrarlamanız yararlı olacaktır bence

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Muhtemelen tip 52 ya ilk testte olmasına rağmen tespit edilemedi ya da kuluçka döneminde idi. Testleri özel bir labda baştan çok iyi sürüntü alacak şekilde anlaşarak yaptırmak en garanti çözüm sanırım. Sigara ve alkol kullanımınız ne durumda? Ayrıca işinin ehli bir doktor ve kolposkopi en iyi sonucu verecekse, sizin deneyeminizden yola çıkarak senede 2 ya da 3 kolposkopi de mantıklı görünüyor. Tip 18'i yendiğinize göre bir süre daha ahcc kullanarak ve kendinize bakarak tip 52'yi de halledebilirsiniz sanırım.

Bu sürüntü alma işi görüldüğü üzere çok önemli. Bu işi düzgünce yapacak bir yerlere gitmek lazım özel ya da devlette.

Bozmayın moralinizi, tip 18'i yendiyseniz 52 de hallolur kısa sürede.

Durum
    Yeni Üye

1. Testi ketem de yaptirdim. 2. Testi ketem yapmadı yüksek riskli tipler ikinciyi yapmıyoruz dediler. Üniversite hastanesinde yaptirdim ben de .
    Sigara ve alkol çok çok nadir kullanıyorum.
    Haftaya kolposkopi yapılacak umarım yine hüsrana uğramam.
    Bu 1 yıl maddi ve manevi çöktüm resmen.
    İnşallah hepimiz biran önce kurtuluruz

Durum
    Berke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Banlı Üye

Bence de sonuçlarınızda 18 haricindekini tespit etmemişler, 18 çok dirençli bir tip testi tekrarlayın eğer 18 yoksa diğerini atlatacağınıza emin olabilirsiniz.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Benimde korkularımdan biri testte farklı bi tiple karşılaşmak çok can sıkıcı olmuş durum ama testini tekrarlattır derim bende güzel haber tip 18i yenmişsin düşmanını biliyorsun ve takiplerini yaptırıyorsun her kurumun sonuç değerlendirmesi farklı oluyor çok gözünde büyütmemek lazım dışarda belki yüzbinlerle kadın bununla yaşadığını hücre bozukluğuna sahip olduğunu bilmiyor kefir ve yeşil çayına devam et en önemlisi bunu yenebileceğini bilerek yaşa dermansız bi dert değil bu geçmiş olsun sağlıkla kal

Durum
    Yeni Üye

Açıkçası bir daha test yaptirmaya korkuyorum. Bu süreç beni çok yipratti. Bir müddet daha bekleyip yatırayim diye düşünüyorum.
    Umarım dediginiz gibi tip 18 i atmisimdir vücuttan. Doktorum da tip 52 kontrolü daha kolay onu da zamanla atarsın dedi.
    Cevaplarınız bana moral oldu teşekkür ederim.

Durum
    Melekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Bende korkuyorum ama korkunu anlıyorum ama unutmamanı istediğim şey düşmanızı tanıyoruz ve onu yenicez kendimize baktığımızda bundan kurtulmamamız mümkün değil çok zor bi sene geçirdim bu illetle ama kabullendim biz şanlıyız ki biliyoruz ve yeneceğiz

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı mavii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. Testi ketem de yaptirdim. 2. Testi ketem yapmadı yüksek riskli tipler ikinciyi yapmıyoruz dediler. Üniversite hastanesinde yaptirdim ben de .
    Sigara ve alkol çok çok nadir kullanıyorum.
    Haftaya kolposkopi yapılacak umarım yine hüsrana uğramam.
    Bu 1 yıl maddi ve manevi çöktüm resmen.
    İnşallah hepimiz biran önce kurtuluruz
    ketemde bütün hepsine bakılıyor diye biliyorum özellikle yüksek riskler ...tip 52ye bakılmamma ihtimali varmı ketemde? çökmeyin psikolloji hastalıkların olusmasında en önemli etkendir..bu kadar saglıklı seyler yapmıssınız vücudunuz bunu atacaktır

Durum
    sufle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Merhaba arkadaşlarr konu dışı ama aranızda hiç dört yüksek riskli tip taşıyan var mı? Bende tip 18,51,58 ve 59 varmış. Genelde herkes bir tane yüksek bir tane düşük ya da en fazla 3 tip tasiyicisi okudugum kadariyla. Hiç dört tane yüksek riskli birine denk gelmedim. Şaka gibi geliyor😄 bu kanser ihtimalini artırıyor değil mi? Eğer bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim çok korkuyorum

Bu Konu için Etiketler