Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sizce Kriyo mu yoksa Koter mi yaptırmalıyım?

Durum
    MrCem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Post Sizce Kriyo mu yoksa Koter mi yaptırmalıyım?

Merhaba. 20 yaşındayım, şimdilik Ankara'dayım (Ağustosun sonunda 5 yıllığına Rusya'ya gideceğim) ve yaklaşık 6 aydır HPV ile uğraşıyorum. Evde Imutor Komplex aldım (internette 4 tanesi çok uygun fiyatlısı var tanesi 27 TL'ye geliyor.), Ukrayna'dan %100 saf propolis getirttim (arıcılık yapan bir tanıdığımdan). Ancak bende siğiller çok hızlı yayıldı ve koloni halini aldılar desem yeridir . 3 tane çok büyük birarada olanlar var geri kalanları sayamayacağım kadar çok dağınıklar. İlk başta et beni gibi olanlar vardı onları kopardım (onların içinden toplamda 27 tane küçük sert tanecikli kahverengimsi şeyler çıktı) ve oksijenli suyla silip üstlerine propolis damlattım. Daha sonrasında iyileşme oldu o bölgelerde ancak yine de sakın beni yanlış anlamayın "hepsini yolun alın" falan demiyorum çünkü çok acıyor ve kimde nasıl sonuç verir bilemem. Sonrasında günde 3 defa 15 damla propolis kullandım 2 hafta aynı şekilde günde 2 defa penisime sürdüm. İşe yarıyordu aslında çünkü kabuk bağlamaya başlamışlardı ve düşüyorlardı (Bu arada günde 2 tane Imutor Komplex alıyor, 2 3 kere yeşil çay içiyordum ve çörek otu yağı da kullanıyordum.). Ancak kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra propolis ciddi bir alerjik reaksiyon gösterdi ve şişlik falan yaptı o bölgede, o yüzden yarım bırakmak zorunda kaldım. Bu arada neredeyse buradaki bütün yazıları okudum bu yöntemleri onlardan yola çıkarak uygulamaya karar verdim. En sonunda artık bu işin böyle olmayacağına karar verdim ve doktora gitme cesaretini kendimde sonunda buldum (Eskiden olduğum ameliyat yüzünden hastanelerden ciddi manada hoşlanmıyorum). Pazartesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine gideceğim Çarşamba ise Özkaya Tıp Merkezine gideceğim (Bu iki hastaneye yine burdaki yazıları okuyarak ve araştırarak karar verdim). Ancak ben kriyo ya da koter mi yaptırsam bilmiyorum. Hepinizin yazılarını okudum ancak anladığım kadarıyla ciddi izler kalıyor sanırım ve iyileşme süreci çok uzun benim için, ben bunun olmasını istemiyorum (ya da bu izler geçiyor mu ve geçiyorsa ortalama ne kadar sürede geçiyor?) ve koter yaptırmıcam sanırım, krio yaptırıcam sanırım ama o da nasıl olacak bilmiyorum iz kalacak mı ya da başka şeyler olacak mı? Şu an sizce nasıl bir yol izlemeliyim hepinizin tavsiyelerine açığım.
    Bir de "Allokin Alfa aşısı" adlı konuyu gördüm bugün. Sizce burda şimdiden aşı olmalı mıyım yoksa Rusya'ya gidince direkt bu aşıyı mı yaptırayım?
    Çok uzun bir yazı oldu şimdiden özür dilerim ama aylardır kimseye bir şey anlatamadığım için şimdi yazarken aklıma gelen her şeyi yazmak istedim. Herkese şimdiden okuduğu için teşekkürler.

Durum
    darkFTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Cevap: Sizce Kriyo mu yoksa Koter mi yaptırmalıyım?

Dostum geçmiş olsun. Keşke en başından doktora gitseydin bu kadar beklemeseydin. Öncelikle bu hastalıkta sabırlı olman gerekiyo ve doktorun çok önemli. Bende 6 aydır tedavi görüyorum ilk aylar kafayı yeme derecesine gelmiştim her ay yaklaşık 18 20 siğil çıkartıyordum ancak azala azala bitmeye başladılar şuanda mesela ayda 1 2 tane falan bazen tekrarlıyor. Bana soracak olursan koter ol derim en temizi ve bildiğim kadarıyla kriyodan başarı oranı daha yüksek. İz konusunda öyle aham şaham izlerim kalmadı hiç hatta daha önce uhu gibi olan ilacıda çok kullandım inan bana koterden daha fazla iz bıraktı. Koterin iyileşme sürecide yaklaşık 15 20 gün kadar sürüyo tabi bu süre senin bünyenede bağlı ve sakın korkma korktuğun gibi birşey değil çok basit bir işlem.

Durum
    Yeni Üye

@darkFTH iz %100 kalmıyor mu yani? Ben kalıyor diye duydum ve koter anestezi ile yapılıyormuş falan bilemedim.

Durum
    Özel Üye

Evet lokal anestezi yapılıyor zaten bi iğne acısı hissediyosun. Valla dostum en son 15 gün önce yaptırdım 2 tane şuan doğru düzgün belli bile olmuyo ki sende fazla çıkıyomuş koterden başka şansın yok psikolojin bozulur uğraşmaktan.

Durum
    Yeni Üye

Peki sen devlette mi yoksa özelde mi yaptırdın? Devlet ile özel arasında herhangi bir fark var mı?

Durum
    Özel Üye

Valla ben hiç devlete gitmedim senelerdim tanıştığım doktorum var kendisi cildiyeci ona yaptırıyorum.

Durum
    Yeni Üye

Peki ayıptır sorması ne kadar bir ücret ödüyorsun? Ve hangi hastane?

Durum
    Özel Üye

Ben manisada yaşıyorum doktorumun özel muayehanesi var 2 ayda bir kontrole gidiyorum 1 kere 200tl muayne ücreti ediyorum bidahaki kontrol ücretsiz oluyo eğer siğilim varsada 60 tl koter ücreti ödüyorum. Biliyorum biraz pahalı ama manisada doğru düzgün hastahane ve doktor olmadığı için paraya acımıyorum. Daha öncede özel bi hastahaneye gittim muayne eden insan müsvetlisi bana vebalıymış gibi tiksinerek konuştuğu için ayağımı bile atmadım bidaha.

Durum
    daylon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Kriyo ya da koter sonrası ne zaman duş alınabilir? 1 gün beklenmeli mi?

Bu Konu için Etiketler