Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: klamidya ve ureaplasma

Durum
    caresiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

klamidya ve ureaplasma

merhaba arkadaşlar, uzun zamandır foruma takılanlar benim akıntı ve agrı şikayetimi bilir. onlarca doktor gezmeme ve yapılan "kültür" testlerine rağmen bir türlü bulunamayan hastalığım... sonunda paraya kıyıp pcr cinsel hastalık tarama testi yaptırdım ve sonuç; klamidya+ureaplasma. bu iki sinsi pislik kültür testlerinde ÇIKMIYOR. devlette de pcr testi yapmıyorlar. eğer benim gibi şikayetleri olan varsa MUTLAKA PCR TARAMA TESTİ yaptırsın. aylarca çektim, bakteriler sistemimde imparatorluk kurdu resmen. şimdi gerekli antibiyotikleri alıyorum ama semptomlar hala devam ediyor. uzun ve sancılı bir süreç beni beklemekte. uzun bir süre antibiyotik kullanmam gerekecek yani. bir de bunlar çıktı başıma... bu iki lanet olası bakteri semptom vermeyebiliyor, pek çok kişi taşısa da farkında değil sonra gelip size bulaştırıyorlar. doktorların çoğu ureaplasma'dan bihaber zaten. hemen yabancı kaynakları taradım ve benim gibi teşhis edilemediği için sorunlar yaşayan ve çözüm yolları arayan bir sürü insan olduğunu gördüm. bunlar bakteri diye önemsenmiyor ama hücreduvarları olmadığı için öldürülmesi zor, antibiyotiklere çabuk direnç kazanan ve KISIRLIĞA, DIŞ GEBELİĞE, PREMATURE DOĞUMLARA vs. neden olan bakteriler. ileride çocuğum bile olmayabilir yani... kontrol amaçlı bile olsa 6 ayda bir mutlaka pcr testinizi yaptırın... pcr testinde herpes, gonorhoe, trichomonas, klamidya vs. hepsinin DNA'sına bakıyorlar. doktorlar kasap gibi olmuş, her gelene basıyorlar aynı antibiotiği..

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Cevap: klamidya ve ureaplasma

Gecmis olsun diyorum oncelikle. Sikayetleriniz tam olarak neydi ? Kasik agrisi ve akinti mi ? Akinti nasildo yani rengi , dokusu ? Bunun disinda kasinma kizaroklik yanma var miydi ? Bide test ne kadar ? Cok sordum farkindayim ama maruz gorun

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı Deniz ylmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun diyorum oncelikle. Sikayetleriniz tam olarak neydi ? Kasik agrisi ve akinti mi ? Akinti nasildo yani rengi , dokusu ? Bunun disinda kasinma kizaroklik yanma var miydi ? Bide test ne kadar ? Cok sordum farkindayim ama maruz gorun
    Gecmeyen pelvik agri, sari kokusuz akinti, sik idrara cikma, hafif kasinti, rahim agzinda enfeksiyon vs sikayetlerim vardi. Test yaklasik 650 lira, hpv'ye de bakilsin istiyorsan 800'e falan geliyor. Candida, bel soguklugu, herpes, klamidya, trichicomonas, ureaplasma, microplasma vs hepsine bakiyorlar. Benim gibi sikayetlerin varsa mutlaka yaptir, daha erken yaptirmadigima bin pismanim.

Durum
    Deniz ylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Anladim tesekkur ederim. Su an issiz oldugum icin testi yaptiramam ama aklimda olsun mutlaka.
    Sizede gecmis olsun. Caninizi skmayin tedavisi olan bisey sükür ki.
    Devlet hastanelerinde egitim ve arastirmada enfeksiyon bolumi var ya orasi bakmiyo mu bu testlere ? Gidip bi ara sorayim.

Durum
    hepeve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmeyen pelvik agri, sari kokusuz akinti, sik idrara cikma, hafif kasinti, rahim agzinda enfeksiyon vs sikayetlerim vardi. Test yaklasik 650 lira, hpv'ye de bakilsin istiyorsan 800'e falan geliyor. Candida, bel soguklugu, herpes, klamidya, trichicomonas, ureaplasma, microplasma vs hepsine bakiyorlar. Benim gibi sikayetlerin varsa mutlaka yaptir, daha erken yaptirmadigima bin pismanim.
    dediğiniz seylerin teshisi için smear yöntemi kullanılmıyormu zaten ben bu sekilde okumustum smearda herşeyin cıkabildiği yönünde ?yani herhangi bi devlet hastanesinde bakılabilir diye düşünüyorum ben ama emin degilim istemediğim için bu testleri.sizden anladıgım bakılmıyormus

Durum
    Kıdemli Üye

Alıntı hepeve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğiniz seylerin teshisi için smear yöntemi kullanılmıyormu zaten ben bu sekilde okumustum smearda herşeyin cıkabildiği yönünde ?yani herhangi bi devlet hastanesinde bakılabilir diye düşünüyorum ben ama emin degilim istemediğim için bu testleri.sizden anladıgım bakılmıyormus
    smear alındı benden sadece enfeksiyon bulundu, kültür testi yapıldı ÇIKMADI. pcr'da direkt DNA'ya bakılıyor, yanılma olsalığı yok denecek kadar az.

Durum
    drmedusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye
    Nereden
    İSTANBUL, YENİKAPI

Aslında hpv varlığında cinsel yolla geçen diğer hastalıklar da araştırılmalı.Çünkü bir cinsel hastalık varlığında diğerinin görünme olasılığı yüzde 30 ...Bunlar hepatit b ve c , hıv, sifiliz testi,herpes tıp 2 , vaginal veya erkekte üretral sürüntüde neisseria, klamidya, üreoplazma, mycoplazma ,trıchomonas ,candıda, pcr ile bakılmalı.Bu saydığım mikroplar kadında P.İ.D, servisit,adnexit,vaginit , vulvit,üretrit erkekte ise üretrit , prostatit, epididimit ,sistit,orşit yapabilir. Erkeklerde bunların hepsi bela hastalıklar ama biri var ki o da prostatit ve erkeklerde idrarda yanma,boşalırken yanma,apışarası ağrısı, testis ağrısı gibi problemlere yol açıyor.Kronikleştiğinde ise tedavisi hiç kolay değil.
    Yard.Doç.Dr Levent TÜRK (Dr. Medusa) Muayehane: Küçük Langa Caddesi, No:30 – 12 YENİKAPI/ İSTANBUL cep: 05414101491 – Asistanım serkan tel: 05464466340 Mail: drleventturk@gmail.com

www.leventturk.com.tr

Durum
    Bahar16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kıdemli Üye

Alıntı caresiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bu dedikleriniz bende de var kültür verdim bekliyorum sonucta belli olmayacak mı yani sizin durumunuz ne

Durum
    trntuba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübeli Üye

Aynı beni anlatıyorsunuz su an gecmek bilmeyen sarı kokusuz akıntım var smear negatif hpv negatif kasıklarım acayip ağrıyor. Bu hastalıklardan süpheleniyorım bende. Hicbir fitil kar etmiyor üstelik rahim ağzında enfeksiyona yol açtı

Durum
    Ender345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Hangi doktora gitmemiş gerek bende clamidia mantarindan muzdaribim

Bu Konu için Etiketler