Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: klamidya ve ureaplasma

Durum
    Ender345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Üye

Cevap: klamidya ve ureaplasma

Hangi branşın doktoruna basvurmamjz gerekiyor .hiç bir bilgim yok bu konu hakkinda

Durum
    Arya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Admin

Alıntı Ender345 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi branşın doktoruna basvurmamjz gerekiyor .hiç bir bilgim yok bu konu hakkinda
    ortopediye başvuracak halimiz yok herhalde hahaha
    Clamidyanız ne ile ilgili ise o doktora başvuruyoruz, erkekseniz uroloji kadınsanız jinekolog

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Ben rutin jinekolojik muayene için doktora gittiğimde kültür de almıştı ve ilk kez o zaman ureaplasma pozitif sonucu gelmişti. Kadınlarda aslında kültür testinin smear gibi çok kolay olduğunu düşünüyorum. Erkekte belki tespit edilmesi daha zordur ama. Biraz akıntılarım artmıştı o dönem biraz da regl ağrısı gibi hafif bir sızlama hissediyordum ara ara ama onun haricinde ek bir belirti ve rahatsızlık vermiyordu. Fakat erkek arkadaşım yanma hissettiğini söylüyordu. Ureaplasma bir bakteri ve temelde idrar yolu enfeksiyonuna benzer rahatsızlıklar verebiliyor. Doktor yaygın olduğunu ve çözümünün basit olduğunu söylüyordu ama tedavi edilmediğinde kısırlık gibi ciddi sonuçları olabiliyor.

Bu arada rutin kontrollere gitmişken kültür testleri yaptırmak da önemli bence. Uzun yıllar süren ilişkimde yıllarca negatif gelen test sonucum ilk partner değişikliğinde pozitif oldu özellikle böyle dönemlerde çok daha dikkatli olmakta fayda var.

Sadece antibiyotiklere çok dirençli olabiliyorlar ve her antibiyotik faydalı olmuyor. Yapilan testte zaten hangi tür antibiyotiklere dirençli olduğunu da görüyorsunuz bu bakterinin. Ben yanlış hatırlamıyorsam 2 ya da 3 kere antibiyotik kullanıp yeniden kültür verip negatifi görene kadar biraz uğraşmıştım. Ayrıca doktorlar burda çift tedavisi uyguluyor. Yani size yazdığı antibiyotiği partneriniz de kullanmalı. Erkekte kültür testi her zaman doğru cevap veremediği için kadın negatif olunca erkeğin de iyileştiğini varsayıyorlar. Bu süreçte ilişkiye girmemek önemli.

Aslında bende her şeyi başlatan ve bu konulara farkındalığımı artıran şey ureaplasma oldu. Tüm cinsel yolla bulaşan hastalıkların testini yaptırmıştım (kan ve kültür testi ile tespit edilen) bir tek hpv yaptırmamıştım. Ureaplasma sonrası kendimi sürekli incelediğim bir dönemdi bu sebeple doktorun bile zar zor gördüğü siğilleri tespit edip hpv testi yaptırmış oldum. Her şeyde bir hayır var derler ya..

Durum
    Admin

Ureaplasma bizim iş yerinde bir kızda çıkmıştı, onlar da çocuk istiyorlardı sanırım bi durum engel teşkil ediyordu, ordan duymustum bende, umarım en kısa sürede iyileşirsin

Durum
    mukaddes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel Üye

Alıntı Arya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ureaplasma bizim iş yerinde bir kızda çıkmıştı, onlar da çocuk istiyorlardı sanırım bi durum engel teşkil ediyordu, ordan duymustum bende, umarım en kısa sürede iyileşirsin
    Benim dediğim gibi ikinci ya da üçüncü tur antibiyotikte geçti. Tedavisi çok basit ama o süre boyunca korunarak bile olsa cinsel ilişkiye girmemek lazım yoksa geçmek bilmiyor

Durum
    Admin

Alıntı mukaddes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim dediğim gibi ikinci ya da üçüncü tur antibiyotikte geçti. Tedavisi çok basit ama o süre boyunca korunarak bile olsa cinsel ilişkiye girmemek lazım yoksa geçmek bilmiyor
    Bence de çok basitmiş keşke hpv'den kurtulmak da bu kadar basit olsa, biz tüm yaşam - beslenme tarzımızı değiştirip, üstüne sürekli doktora gidip sigilleri yok ettirip net bir tıbbi cözüm olmadıgı için 6-8 ay ahcc kullanarak geçmesini bekliyoruz, yani ben hpv negatifim de, diğer üyeler de bu yollardan geçiyor sonuçta.

Bu Konu için Etiketler